1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Baby Daddy (2012)

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од Adi888, 11 јуни 2014.

  1. Adi888

    Adi888 Форумски идол

    Се зачлени на:
    22 ноември 2010
    Пораки:
    6.165
    Допаѓања:
    23.020
    Пол:
    Женски
    Jа гледа некој серијата?
    [​IMG]
    Бебето е нешто преслатко досега шо имам видено :D :inlove:
    Пооткачена серија немам гледано, па луѓе се акам од смеа, излезени се 2 сезони 3 уште излегва.
    Ја гледа некој? :D
     
  2. Mrs.Cuper

    Mrs.Cuper Популарен член

    Се зачлени на:
    10 август 2011
    Пораки:
    2.790
    Допаѓања:
    2.553
    Пол:
    Женски
    Јас ја гледам серијава уште од самиот почеток кога почна да се емитува, интересна ми е, бебето Ема е навистина слатко, ама не ми е за фрлање и чичкото на Ема, Дени :inlove: :wasntme:
    Како и да е интересна е серијава, со солиден хумор, семејна ситком комедија, лесна за гледање, таман за летниве денови :)
     
  3. linguaragazza

    linguaragazza Популарен член

    Се зачлени на:
    27 мај 2012
    Пораки:
    125
    Допаѓања:
    216
    Пол:
    Женски
    И јас си ја гледам серијава. Онака ми е...лајт,за разонода. Секако кон мојата заинтересираност за серијава придонесува и чичкото на Ема...нели :$ кхм.


    И аман веќе нека ја бидне работава меѓу Рајли и Дени. Умрев три сезони за да ги видам заедно :D
     
  4. sweet-cherry

    sweet-cherry Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 јануари 2011
    Пораки:
    3.536
    Допаѓања:
    28.784
    Пол:
    Женски
    И јас си ја гледам од самиот почеток, не знам едноставно ми е таква слатка серија и тотално ме опушта :) Инаку дали сум единствена што навива за Бен и Рајли?Иако нормално ни Дени не е лош :D
    Едвај чекам наредна епизода,
    ваљда конечно ќе се одлучи за кој од нив двајца :)
     
  5. Adi888

    Adi888 Форумски идол

    Се зачлени на:
    22 ноември 2010
    Пораки:
    6.165
    Допаѓања:
    23.020
    Пол:
    Женски
    И Јас навивамм за Ден и Рајли :D
    Пресрцкасти ми се значииии :D
    Бтв тие не беа заедно во 1 или 2 сезона негде 2-3 епизоди? Јас така нешто се сеќавам :D
     
  6. Mrs.Cuper

    Mrs.Cuper Популарен член

    Се зачлени на:
    10 август 2011
    Пораки:
    2.790
    Допаѓања:
    2.553
    Пол:
    Женски
    Не си единствена и јас навивам за Бен и Рајли, посладок пар ми се некако. Дени е каде каде позгоден од Бен, меѓутоа не ми одговараат тој и Рајли заедно. Така да ќе си навивам јас за Бен :)
     
    На sweet-cherry му/ѝ се допаѓа ова.
  7. Adi888

    Adi888 Форумски идол

    Се зачлени на:
    22 ноември 2010
    Пораки:
    6.165
    Допаѓања:
    23.020
    Пол:
    Женски
    Женски а колку епизоди се излезени од 3 сезона?
     
  8. Mrs.Cuper

    Mrs.Cuper Популарен член

    Се зачлени на:
    10 август 2011
    Пораки:
    2.790
    Допаѓања:
    2.553
    Пол:
    Женски
    ^ До сега се излезени 20 епизоди, а оваа епизода што ќе испадне оваа недела, 21ва, ќе е последна за сезонава :)
     
  9. Adi888

    Adi888 Форумски идол

    Се зачлени на:
    22 ноември 2010
    Пораки:
    6.165
    Допаѓања:
    23.020
    Пол:
    Женски
    Ииии да ги догледам, до 16 сум :D
     
  10. Adi888

    Adi888 Форумски идол

    Се зачлени на:
    22 ноември 2010
    Пораки:
    6.165
    Допаѓања:
    23.020
    Пол:
    Женски
    Ќе има и 4-та сезона, добро е :D
    Ќе се смејме уште малце барем :D
     
  11. mileystar

    mileystar Популарен член

    Се зачлени на:
    10 декември 2011
    Пораки:
    741
    Допаѓања:
    2.101
    Пол:
    Женски
    И јас почнав да гледам,2 сезона сум :D
    Интересна е ,барем имам што да гледам :!:
    бидејќи се живо и диво изгледав :D

    Најинтересен ми е Tucker ,со неговите фацки :inlove:


    http://www.youtube.com/watch?v=08TTy2Rc98Y најсмешна сцена,се јавува за помош а тој сет: Oh hi Ivone :D :D ,а и кисот не беше лош :$
     
  12. Aleksandra-Kukla

    Aleksandra-Kukla Активен член

    Се зачлени на:
    21 мај 2014
    Пораки:
    78
    Допаѓања:
    16
    знае некој кога ке има нова сезона?
     
  13. Emma89

    Emma89 Популарен член

    Се зачлени на:
    11 април 2010
    Пораки:
    1.258
    Допаѓања:
    425
    Стартуваше 4 сезона, јас ја изгледав првата епизода, мислам дека само само таа е до сега искочена. Знам дека има најава оти ќе има и 5 сезона :) Во принцип интересна лесна серија, искрено Бен ептен ме нервира, неговата несериозност оди до крајност, секогаш се става прв пред бебето, а после нели се кае и се извинува и не знам што. Ликот ми е тотална утка, а глумецот си е ок :) Инаку се разбира Дени е нај во серијава, после бејби ЕМА :)
     
  14. Barbica

    Barbica Популарен член

    Се зачлени на:
    22 јуни 2010
    Пораки:
    1.309
    Допаѓања:
    489
    Мене Дени ме нервира затоа што е толку глупав и згора на тоа кога ќе почне да се смее дебилно, ми се повраќа.
    Интересна серија.
     
  15. Hipster

    Hipster Форумски идол

    Се зачлени на:
    8 јули 2011
    Пораки:
    5.777
    Допаѓања:
    22.417
    Пол:
    Женски
    Малку ме чуди како не ја укинаа серијава до сега, ама со огпед дека им е летна серија, вајда ја чуваат ккао резрва и попунување на програма.
    Не е лоша, мислам просечна е, ама не е којзнае што. Впрочен тоа им е и таргетот на АБЦ фамили, просечни серии, доволни за да ги влечат со години и да привлечат одредена таргет публика.

    Имаше навистина смешни епизоди, ама со оглед на тоа што не ми се допаѓа љубовен тријаголник каде се двајца браќа, заборавам на смешните моменти.
    Такер ми е најсмешен, посебно во комбинација со Бони, каков танден се улала:D
    Слатко е бебчето, кога више ја влечат нека порасне и она па да ја има поише у серијата.
     
  16. RainBow

    RainBow Глобален модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    21.790
    Допаѓања:
    65.498
    Пол:
    Женски
    Ја изгледав серијава за кратко време. Не е лоша, втората сезона имаше најдобри моменти, понатаму е онака, океј. Дени малку повеќе ретарда го направиле, иако е глуп, ама кога ќе направи ептен глупава фаца за во инсистуција ми е.
    Јас не навивам за никој, не можам да замислам ни една врска да успее, Бен секогаш ќе има сомнеж дека Рајли уште има чувства за Дени и обратно. Или ќе се враќаат чувствата, како што се случува и до сега. Подобро нека и најдат некој асален маж што ќе се спријатели со сите и на тоа да остане.
     
  17. Arabella

    Arabella Активен член

    Се зачлени на:
    4 јуни 2013
    Пораки:
    70
    Допаѓања:
    79
    Пол:
    Женски
    Јас ја гледам, и ми е онака добра за тепање време. Има смешни ситуации особено со Такер и Бони. И Дени е смешен ама од што е смотан. Душичка каков го направиле згоден и се, ама памет 0. Не ми се верува дека може до тој степен да е смотан. А и Ема е многууу слатка.