1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Babylon Berlin (2017- )

Дискусија во 'Канта' започната од latenightinparis, 4 јули 2018.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. latenightinparis

  latenightinparis Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 август 2017
  Пораки:
  15
  Допаѓања:
  26
  Пол:
  Женски
  Вавилон Берлин (Babylon Berlin) е најскапата серија која не е англиска некогаш произведена.
  Сза полицискиот комесар Гереон Рат кој е префрлен од Келн во Берлин, епицентарот на политичките и општествените промени во Златните дваесетти години.
   
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.