Babylon Berlin (2017- )

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од latenightinparis, 4 јули 2018.

 1. latenightinparis

  latenightinparis Активен член

  Се зачлени на:
  21 август 2017
  Пораки:
  15
  Допаѓања:
  25
  Пол:
  Женски
  Вавилон Берлин (Babylon Berlin) е најскапата серија која не е англиска некогаш произведена.
  Се зборува за полицискиот комесар Гереон Рат кој е префрлен од Келн во Берлин, епицентарот на политичките и општествените промени во Златните дваесетти години. Соочувајќи се со теророт кој му го нанела Првата Светска војна открива опасна мрежа додека истражува еден од најголемите порнографски прстени во Берлин. Зад сето тоа постои и голем заговор, вклучувајќи советски воз, полн со злато украден за да се испрати кај Троцки, со цел Сталин да биде симнат од престолот на Советскиот Сојуз.
  Серијата е вешто изведена за сите љубители на трилерот, криминалот и историјата. Совршена мешавина од опасностите на Берлин, аристократијата, сиромаштијата и џезот.
   

  Прикачени фајлови: