1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Bakteria sarlah

Дискусија во 'Канта' започната од Janasara, 28 мај 2016.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. Janasara

  Janasara Нов член

  Се зачлени на:
  28 мај 2016
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Женски
  Bi sakala da ve prasam dali nekoj ima iskustvo so Sarlah bakteria.Kerkickata Moja ja imase pred mesec ipol ja izlecivme I denes Pak primetiv deka jaziceto i preponite I se isfrleni a dr simptomi temperatura glavobolka ili bolka vo grlceto nema pa neznam dali da ja nosam na klinika ili da cekam do ponedelnik da ja nosam na brisevi ili moze da I e od nesto drugo
   
 2. joy1

  joy1 Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 август 2012
  Пораки:
  19.368
  Допаѓања:
  317.534
  Пол:
  Женски
  Тоа е стрептокока бактерија а не шарлах бактерија.Мн мн ретко шарлахот избива 2 пати освен ако првиот пат не сте дале прерано антибиотик па се создава еден вид на имун процес.Кој антибиотик го примивте,колку дена?
   
 3. Janasara

  Janasara Нов член

  Се зачлени на:
  28 мај 2016
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Женски
  Piese ospen ,10 Dena I posle toa pravevme krvna slika eho na bubrezi I srce I Reimsa factor I se bese ok
   
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.