1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Доделено Balea млеко, шампон и балсам за сува и оштетена коса

Дискусија во 'dm drogerie markt' започната од dm drogerie markt, 10 ноември 2014.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. dm drogerie markt

  dm drogerie markt Истакнат член Верификуван профил

  Се зачлени на:
  6 ноември 2014
  Пораки:
  294
  Допаѓања:
  3.475
  За повеќе информации: dm на Фемина: консултации, подароци, рецензии

  Доделуваме комплет производи за нега на сува и оштетена коса, со манго и алое вера. Колекцијата се состои од:
  • Balea млеко за сува и оштетена коса;
  • Balea шампон за сува и оштетена коса;
  • Balea балсам за сува и оштетена коса.
  [​IMG]

  Доколку би сакале да напишете рецензија, Ве молиме кликнете „Ми се допаѓа“ на ова мислење.
   
  На Leat, ANGIE1, miss.real и 141 други им се допаѓа ова.
 2. TheSecret

  TheSecret Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2011
  Пораки:
  4.004
  Допаѓања:
  7.712
  Пол:
  Женски
  Одличен роденденски подарок за мене и мојата коса :rofl:
   
  На jagodka.18 му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Estranged

  Estranged Форумски идол

  Се зачлени на:
  2 јули 2011
  Пораки:
  1.726
  Допаѓања:
  24.414
  Шампонот го имам користено и сум многу задоволна, ми ја врати косата во живот. Би сакала да ги пробам и балсамот и млекото :)
   
  На jagodka.18 и TheSecret им се допаѓа ова.
 4. jagodka.18

  jagodka.18 Популарен член

  Се зачлени на:
  21 март 2013
  Пораки:
  846
  Допаѓања:
  607
  Зимата само што не дошла, ниските температури влијаат на косата, дополнителна нега и е потребна на мојата коса :D
   
  На TheSecret му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Jagoda123

  Jagoda123 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 април 2012
  Пораки:
  2.467
  Допаѓања:
  11.104
  Пол:
  Женски
  Е баш ова и треба на мојата коса! :angel:
   
  На pilenka и jagodka.18 им се допаѓа ова.
 6. atala

  atala Популарен член

  Се зачлени на:
  30 март 2011
  Пораки:
  1.163
  Допаѓања:
  940
  Пол:
  Женски
  Јас имам голема мака со мојата оштетена коса,така што ќе гледам под итно да го пробам овие производи!:!:И мислам дека е добро тоа што на форумот се појави ваква шанса за запознавање и купување на произвидите за нега на коса на ДМ Маркет:hug::l:
   
  На ivona29 му/ѝ се допаѓа ова.
 7. duffi

  duffi Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 април 2011
  Пораки:
  12.478
  Допаѓања:
  144.164
  Совршено за мојата сува коса! :)
   
 8. UnordinaryOne

  UnordinaryOne Популарен член

  Се зачлени на:
  29 април 2013
  Пораки:
  648
  Допаѓања:
  2.613
  Пол:
  Женски
  Како верен корисник на производите на Балеа, ги имам испробано скоро сите шампони, но од овој сум посебно задоволна. Ја прави косата мека и нежна, а воедно е нежен со скалпот. Исто така презадоволна сум и од млекото за коса, има прекрасен мирис и ефект. Среќна сум што производите на ДМ ги има во Македонија, конечно најдов козметика што ми одговара :) :)
   
  На Lovely93 му/ѝ се допаѓа ова.
 9. QweenSM

  QweenSM Форумски идол

  Се зачлени на:
  18 декември 2013
  Пораки:
  3.847
  Допаѓања:
  30.431
  Пол:
  Женски
  Совршено!
   
 10. Lovely93

  Lovely93 Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 септември 2013
  Пораки:
  2.637
  Допаѓања:
  2.017
  Пол:
  Женски
  Балеа шампоните и регенераторите ја оправија мојата безживотна и сламеста коса која ја добив поради тоа што бев плава. Со повеќето шампони за сува и оштетена коса ми се појавуваше првут, шампоните на Балеа ми делуваат магично, ми ја прават свилена, мека и миризлива, ја регенерираат а воопшто не ја мрсат. Не сум помислила дека може некој шампон да ми годи олку, моментално го користам тој со мирис на јагода Limited Edition. Кога и да се враќам од град накај дома не можам да не ѕирнам во ДМ ако имам повеќе време, навика ми стана. Навистина располага со се што и е потребно на една жена и претставува вистинска зараза за нас. Мојот иден сопруг се моли да не отворат и во неговата населба, ќе сум го банкротирала ако сум имала таму. :D Навистина сум среќна што се отвори вакво нешто кај нас, ниедна дрогерија не може да се спореди со ДМ. И не претерувам, навистина го обожавам и што и да кажам малку е! :inlove:
   
  На jelena.rozga му/ѝ се допаѓа ова.
 11. girl-miri

  girl-miri Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 октомври 2011
  Пораки:
  7.698
  Допаѓања:
  19.879
  Пол:
  Женски
  Mnogu cesto sum slusala,citala,gledala rezultati a nikako da go kupam a znam deka i e potrebno bas ova na mojava kosa.
  Kako malo dete sonuvas i gledas dodeka drugite uzivaat za eden den i za mene bide realnost-te cekam :l: :D malce i jas da se razubavam so kosava :)
   
  На pilenka му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Candid

  Candid Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 октомври 2014
  Пораки:
  236
  Допаѓања:
  489
  Пол:
  Женски
  Искрено никогаш ги немам користено шампоните на Балеа, а во потрага сум за совршениот шампон за мојата коса. Имам многу сува кожа а со тоа и коса и до сега не можел ниту еден шампон да ми се погоди. Тоа е тоа што мене ми треба!!
   
 13. rainbowec

  rainbowec Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јуни 2010
  Пораки:
  795
  Допаѓања:
  4.992
  Пол:
  Женски
  Одлична идеја, за пофалба! :clap:

  Значи кога и да влезам во ДМ ги меркам овие производи за коса, посебно Balea млекото за сува и оштетена коса преубаво ми мириса и мислам дека баш би ми одговарало.
   
 14. lunicka

  lunicka Форумски идол

  Се зачлени на:
  29 јануари 2010
  Пораки:
  3.657
  Допаѓања:
  97.338
  Пол:
  Женски
  Ги користев млекото и регенераторот,шампонот повеќе одговараше на косата на ќерка ми.Одлични се за тие пари.Мирис кој се задржува што лично ми е многу важно и квалитетна нега.

  [​IMG]
   
 15. mims-89

  mims-89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 мај 2010
  Пораки:
  6.488
  Допаѓања:
  24.071
  Немам користено шампон од Балеа, би сакала да им дадам шанса. Млекото за сува коса посебно ме привлече, гледам го фалите и низ темиве. Ако не го добијам сигурно ќе го купам.
  Инаку ја поздравувам идејата и сметам дека е одличен маркетинг на ДМ, одлична идеја како да бидете поблиску до купувачите, а верувајте на форумов сме искрени во пофалбите и критиките на козметичките производи. :)
   
  На sleepingbeauty и anuskaNESTLE им се допаѓа ова.
 16. Derby

  Derby Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јуни 2014
  Пораки:
  192
  Допаѓања:
  204
  Пол:
  Женски
  Совршено :D И треба промена на мојава коса
   
 17. elka.timova

  elka.timova Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 мај 2013
  Пораки:
  143
  Допаѓања:
  31
  Пол:
  Женски
  Dosega sum koristela poveke proizvodi na Balea. Prekrasni se i i pomagaat na mojata kosa zosto imam nekoj cuden vid.
   
 18. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  27.169
  Допаѓања:
  177.059
  Пол:
  Женски
  Вреди да им се даде шанса. Мојата коса ќе биде негувана и убава. Баш тоа ми треба.
   
 19. Amelia

  Amelia Популарен член

  Се зачлени на:
  12 септември 2010
  Пораки:
  2.105
  Допаѓања:
  1.558
  Досега не сум имала прилика да ги користам шампоните на Balea, но имам слушнато доста пофални зборови, а овие производи баш добро би ми дошле за мојата оштетена коса. Кога одам во Скопје не пропуштам да го посетам dm и да си се подновам со прекрасните производи.
   
 20. Adi888

  Adi888 Форумски идол

  Се зачлени на:
  22 ноември 2010
  Пораки:
  6.163
  Допаѓања:
  23.019
  Пол:
  Женски
  Јас досега немам користено производи на Балеа, пошто во мојот град нема ДМ маркет, па би сакала да ги добијам и да станам редовен корисник на вашите производи, и да видам дали ќе и одговараат на мојата коса :)
   
  На anuskaNESTLE му/ѝ се допаѓа ова.
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.