1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Доделено Balea млеко, шампон и балсам за сува и оштетена коса

Дискусија во 'dm drogerie markt' започната од dm drogerie markt, 10 ноември 2014.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
  1. tinka-mace

    tinka-mace Популарен член

    Се зачлени на:
    5 мај 2013
    Пораки:
    3.451
    Допаѓања:
    16.463
    Ооо баш убава идеја, и треба вакво нешто на мојата коса. Моментално го користам тој шампон за волумен од Балеа и одличен е исто и регенератор мислам за кадрава коса. :) Ги обожавам сите производи на Балеа, одлични се навистина! :):l: Кога и да отидеме во Скопје обавезно одиме во ДМ и се враќаме со милион прекрасни производи. :D
     
  2. LusySkyDiamonds

    LusySkyDiamonds Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 февруари 2013
    Пораки:
    784
    Допаѓања:
    822
    Додека живеев во Германија често ги користев производите на Balea. Претежно ги користам нивните производи за нега на лице за комбинирана кожа, бидејќи ми одговараат, а конкретниве производи за коса не сум ги пробала, но изгледаат баш примамливо. Ќе ги пробам во скоро време :)
     
  3. jelena.rozga

    jelena.rozga Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 јули 2014
    Пораки:
    372
    Допаѓања:
    205
    Odlicni se sum dobila na podarok dezdorans i sampon a drugite dve gi nemam isprobano a veruvam seka se dobri. A i treba mala promena na mojata kosa.
     
  4. Leo-nora

    Leo-nora Популарен член

    Се зачлени на:
    25 март 2013
    Пораки:
    1.934
    Допаѓања:
    1.260
    Пол:
    Женски
    Ова млекото за коса како се става, пред миење,после миење..на сува,на мокра... ?:)
     
    На jelena.rozga му/ѝ се допаѓа ова.
  5. x-MajaEsposito-x

    x-MajaEsposito-x Популарен член

    Се зачлени на:
    8 март 2013
    Пораки:
    1.731
    Допаѓања:
    3.498
    Пол:
    Женски
    Во мојата општина нема ДМ Маркет но при секоја посета во Скопје, мојата прва дестинација е овој маркет.Имам пробано повеќе производи за нега на тело но не и шампоните, па би сакала да ги пробам. :)
     
  6. DAngel

    DAngel Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 март 2011
    Пораки:
    11.211
    Допаѓања:
    56.925
    Општо познато е дека на виткавата коса и е потребна посебна нега, најмногу затоа што постојано го има оној сув изглед. Имам милиони слични производи за коса пробано, и добар дел од производите на Балеа, ама оваа колекција некако ми одминала :)
     
  7. Bright

    Bright Популарен член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    2.547
    Допаѓања:
    5.516
    Млекото го имам и сум презадоволна, а што е најважно баш таков производ со таква намена никаде не сум сретнала. Шампонот и балсамот не сум ги пробала, можеби Вие ќе ми дадете можност :)
    :l:
     
  8. levely

    levely Популарен член

    Се зачлени на:
    10 јуни 2011
    Пораки:
    914
    Допаѓања:
    902
    Големо браво за идеава!!!:clap::clap::clap:

    Производи на Балеа имам користено, посебно шампони.Едни од омилените ми се затоа што имам долга и густа коса и ретко наоѓам шампон кој ми одговара.Шампоните на Балеа си ја вршат работата и тоа како.Косата ми ја прават мека и убава.Ми се допаѓа и тоа што мирисот трае. Балсам и млеко за коса немам користено и мислам дека ова е баш добра шанса за сите феминки да си ја испробаат среќата со играва , па можеби и да ги добијат производиве. Мислам дека нешто вакво и тоа како и е потребна на мојава коса :lol: еве некоја сличика :hug:
    large.jpg
     
  9. cooll

    cooll Популарен член

    Се зачлени на:
    25 април 2010
    Пораки:
    2.835
    Допаѓања:
    9.757
    Пол:
    Женски
    По долго третирање на косава со фарби , фенирања и триста чуда , решив да паузирам неколку месеци и да ја опоравам косава.Веќе долго време го меркам млекото за коса , сакам производи кои не се измиваат, а и немам сретнато од други фирми , па вреди да се проба.:) :) :)
     
  10. JustBeYou

    JustBeYou Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 април 2012
    Пораки:
    265
    Допаѓања:
    489
    Пол:
    Женски
    Балеа производите се одлични сум ги користела и дефинитивно ќе продолжам со нивна употреба и понатаму. Голема штета е што не се секаде достапни, за жал ги има во поголемите градови низ Македонија и секако во странство. Искрено се надевам дека за скоро време ќе им бидат достапни на сите. Супер сте само продолжете
     
  11. Monna.Monna

    Monna.Monna Популарен член

    Се зачлени на:
    4 ноември 2010
    Пораки:
    3.562
    Допаѓања:
    7.990
    Пол:
    Женски
    Општо производите на Балеа се супер, за ефтини пари - одличен квалитет.Имам скоро се користено, од лосиони за тело, дезодоранси, шампони (моментално ги користам регенераторот и шампонот за фарбана коса)Би сакала да ги испробам и овие зашто ми се оштетува косата од фарби и пеглање, не се сомневам и дека мирисаат прекрасно.:mm:
     
  12. T.e.d.d.y

    T.e.d.d.y Популарен член

    Се зачлени на:
    27 ноември 2011
    Пораки:
    1.552
    Допаѓања:
    8.263
    Пол:
    Женски
    Криво ми е да ја шишам долгата коса, ама морам заради испуканите и расцветаните врвови, ако Балеа шампонот има некој фактор + шишањето да се одложи за некое време, а по коментарите гледам дека има зошто да не му се даде шанса? м? :D
     
  13. Leo-nora

    Leo-nora Популарен член

    Се зачлени на:
    25 март 2013
    Пораки:
    1.934
    Допаѓања:
    1.260
    Пол:
    Женски
    Како го користиш млекото, пред миење,после миење..на дува на мокра коса?
    :)
     
    Последна измена: 10 ноември 2014
  14. cinderella5

    cinderella5 Популарен член

    Се зачлени на:
    24 јули 2011
    Пораки:
    895
    Допаѓања:
    3.017
    Пол:
    Женски
    Флексибилна и моќна цврстина за перфектен изглед на мојата коса... Сето ова го направија производите на Балеа. Презадовона! Баш би сакала зимата да ја започнам со овој производ.:inlove:
     
  15. Anna-Banana

    Anna-Banana Популарен член

    Се зачлени на:
    4 октомври 2011
    Пораки:
    3.883
    Допаѓања:
    4.879
    Пол:
    Женски
    Немам досега пробано ниту еден од производите на Балеа,бидејќи каде што живеам немаме ДМ макрет. Многу би сакала да пробам било што од нивните прозиводи,читајќи тука на форумов и по интернет скоро секогаш сум наидувала на позитивни коментари за производите :)

    Би сакала да ги пробам шапмонот и балсамот за сува коса,имам суви врвови и косата ми изгледа доста без животно би сакал да им дадам шанса на прозиводиве,ако не ги добијам на подарок,во најскоро време се надевам дека ќе си ги купам :rofl:
     
  16. ceca-1

    ceca-1 Популарен член

    Се зачлени на:
    6 јули 2010
    Пораки:
    2.083
    Допаѓања:
    5.092
    Јас имам користено купка и ролон од Балеа,иако ги нема во нашиот град кога бев во Скопје си ги набавив од Сити мол.Косата ми е доста оштетена бидејќи бев црна па сакав да станам плава,и што ли не и ставав за да се изедначи бојата.:tmi:Баш би сакала да го пробам млекото.(hollest)
     
  17. renata77

    renata77 Популарен член

    Се зачлени на:
    4 декември 2009
    Пораки:
    1.738
    Допаѓања:
    8.145
    Пол:
    Женски
    Немам користено ништо од ова,но имам читано пофалби особено за млекото.
     
  18. Nati.P

    Nati.P Популарен член

    Се зачлени на:
    16 април 2011
    Пораки:
    2.013
    Допаѓања:
    855
    Браво за соработката, убаво е кога ќе сретнеш нешто ново :) Производите на dm почнав да ги користам од поодамна, братучетка ми ми ги носеше од Германија. Задоволна сум од квалитетот, а за пристапните цени не треба да правиме муабет. Најмногу ги користам геловите за туширање и кремите за раце. Конкретниве производи ги немам користено бидејќи имам мрсна коса, ама би биле прекрасен подарок за мајка ми
     
  19. Bright

    Bright Популарен член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    2.547
    Допаѓања:
    5.516
    @Leo-nora Млекото го ставам откако ќе ја искапам косата, односно си ја бришам најнормално, ја цедам па нанесувам по малце низ целата коса (врвови, средина, оштетени делови) и потоа оставам да си отстои некои 15 минути и си ја сушам најнормално. За чудо, косата воопшто не е мрсна, туку баш убава за чешлање, а воедно и мнооогу убаво мириса!
     
    На Lella, mims-89 и Leo-nora им се допаѓа ова.
  20. kikitta

    kikitta Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 декември 2009
    Пораки:
    231
    Допаѓања:
    275
    Пол:
    Женски
    Ги нема користено но според мислењата на феминките одлични производи, па се надевам ќе ги пробам и конечно на моите проблеми со косата ќе им дојде крајот :whew:(y)(fingers)
     
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.