1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Balea

Дискусија во 'Тело' започната од iva85, 28 јуни 2012.

  1. senza.parole

    senza.parole Форумски идол

    Се зачлени на:
    22 септември 2010
    Пораки:
    3.462
    Допаѓања:
    22.804
    Пол:
    Женски
    ^^
    Исто, ДМ имаш и во Веро Центар и во Capitol Mall. :)
     
  2. kala21

    kala21 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 март 2013
    Пораки:
    1.895
    Допаѓања:
    15.405
    Пол:
    Женски
    убаво мириса и не е леплив како овошните
     

    Прикачени фајлови:

    • images.jpg
      images.jpg
      Големина на фајлот:
      5 KB
      Прегледи:
      571
  3. Emotional123

    Emotional123 Форумски идол

    Се зачлени на:
    5 јули 2011
    Пораки:
    8.476
    Допаѓања:
    39.705
    Пол:
    Женски
    Девојки ме интересира на оние две на крај од десно. Дали е тоа нешто како пудра?
    Вчера ги приметив ама дечко ми ме брзаше и неможев убаво да видам.
    Дали некој ги користел, ако е пудра, колку е добро за лице и колку е покривно?
     

    Прикачени фајлови:

  4. sweet-cherry

    sweet-cherry Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 јануари 2011
    Пораки:
    3.537
    Допаѓања:
    28.794
    Пол:
    Женски
    Пудра е, ама јас не ти ја препорачувам.Ќе цитирам мое мислење за пудрава од ,,Производи кои не би ги купиле повторно''.
    5.Balea soft&clear mattierendes make-up
     
    На Emotional123 му/ѝ се допаѓа ова.
  5. Pink.Barbie

    Pink.Barbie Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 февруари 2014
    Пораки:
    76
    Допаѓања:
    23
    Ме интересира за тие 1 и 2 од лево. Дали се коректори (посветла и потемна нијанса)??? :?:
     

    Прикачени фајлови:

  6. Mishela

    Mishela Модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    19 август 2010
    Пораки:
    18.585
    Допаѓања:
    80.672
    Пол:
    Женски
    Да.
     
  7. motavator

    motavator Нов член

    Се зачлени на:
    4 мај 2014
    Пораки:
    13
    Допаѓања:
    0
    Од Балеа имам користено како спреј сув шампон се користи кога ти е мрсна косата задоволна сум
     
  8. nikongirl

    nikongirl Активен член

    Се зачлени на:
    30 април 2014
    Пораки:
    21
    Допаѓања:
    4
    Може да ми кажеш од каде го купи и колку пари? :)
     
  9. Elence93

    Elence93 Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 декември 2009
    Пораки:
    5.715
    Допаѓања:
    5.038
    Пол:
    Женски
    Го купив првото и сум презадоволна! откако ќе си ја извадам шминката дополнително го мијам лицето со ова и веднаш забележав подобрување на кожата. Сега сакам и гелот да го земам, добар е?
    [​IMG][​IMG]
     
  10. motavator

    motavator Нов член

    Се зачлени на:
    4 мај 2014
    Пораки:
    13
    Допаѓања:
    0
    Од дм маркет го земав 120 мислам дека беше совет мој ти е ако го купиш прочитај ги упатствата :)
     
  11. ivchee.ivche

    ivchee.ivche Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 февруари 2013
    Пораки:
    297
    Допаѓања:
    42
    Пол:
    Женски
    Девојки да ве прашам, имам 14 години, за 1 месец ќе полнам 15, па да ве прашам да не сум мала за користење на кремов? Сакам да си го купам, бидејќи ми е сува кожата на лицето :)
     

    Прикачени фајлови:

  12. Elence93

    Elence93 Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 декември 2009
    Пораки:
    5.715
    Допаѓања:
    5.038
    Пол:
    Женски
    ivchee.ivche Балеа имаат посебна колекција за млади, Balea young, мислам дека повеќе би одговарала таа. Има различни, во зависност од типот на кожата
    [​IMG][​IMG]
     
  13. ivchee.ivche

    ivchee.ivche Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 февруари 2013
    Пораки:
    297
    Допаѓања:
    42
    Пол:
    Женски
    Фала многу :)
     
  14. bubac

    bubac Популарен член

    Се зачлени на:
    19 септември 2013
    Пораки:
    884
    Допаѓања:
    1.865
    Пол:
    Женски
    Ја имам користено оваа крема, за сува кожа е супер, хидратира, и дава многу убав свеж сјај на лицето, има гелна структура која е многу лесна.
    Сама одлучи си која ќе ја купиш дали оваа крема или овие од Elence93- кои исто се добри.
     
  15. Sky-butterfly

    Sky-butterfly Форумски идол

    Се зачлени на:
    22 декември 2013
    Пораки:
    3.391
    Допаѓања:
    60.806
    Јас еве морам да ви го испофалам серум од Балеа, кој е всушност два во еден: серум+крема.
    [​IMG]

    Летово се ми смета на лицето, колку и да е лесна некоја хидратантна крема, лицето ми се мрси и поти (посебно таа чувена т-зона).
    Читав добри рецензии за серумов и решив да го пробам. Пред се, бидејќи серумите се поконцентрирани и полесно се впиваат во кожата па тоа беше првата причина да барам серум. Не ми се даваа многу пари за нешто што можеби нема да ми одговара (мада кога ќе дојде поладно време се ќе искористам, тогаш дури лицето ми станува суво и се се брзо впива). Ама сепак сакав да пробам со ова и да не жалам.

    Е сега, на серумов пишува дека е од 35 години нагоре. Јас немам толку (ама не сум многу далеку :D ), ама тоа што го прочитав за серумов е дека не содржи ништо што не би можеле да го користат и помлади девојки, пример од 25 години нагоре.
    Како прочитав добри критики, така и кај мене се покажаа. Многу добро. Веќе после некои десетина дена користење приметувам разлика (што немам приметено ниту со една друга крема претходно), барем не во лето. Лицето ми е такво затегнато, со здрав сјај, баш се приметува дека е освежено и хидрирано.
    А порано ми беше како омалаксана кожата на лицето, дехидрирана, уморна, барем јас така ја гледав и чувствував.

    Серум ( а вооедно и целата колекција Cell energy) содржи некој екстракт од зелени јаболки, за тој патент имаат добиено и награда, и мирисот е токму тој, на јаболки, мене не ми се многу допаѓа, ама не ми ни смета, бидејќи брзо се губи. Не остава леплив слој после, како што имам пример случај со Афродита хидра термал која ја земав баш за лето, ама не ми е баш погодена.
    Супер е и како подлога за шминка.

    И дефинитивно ќе продолжам да го купувам, и во зима може да го користам, само додатно ќе ставам и некоја крема преко бидејќи нема да ми е доволен само серум тогаш.
    Во ДМ е 375 денари.
     
    На rainbowec и Giovanna им се допаѓа ова.
  16. ancebanance

    ancebanance Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 април 2013
    Пораки:
    62
    Допаѓања:
    71
    Пол:
    Женски
    Од Балеа дефинитивно ке го препорачам балзамот за коса без измивање од манго и алое вера.Јас имам мрсна и тенка коса третирана, ама кога ке го нанесам на мокра коса, косата ми добива поинаква структура, лесна за расчешлување, ја заштитува од топлината на фенирањето, косата понатака ми е права и не се мрси брзо, дефинитивно најдобриот производ за коса со ниска цена. Дефинитивно пробајте го :) 19 copy.jpg
     
    На okcenzi, ivancekitty, TheSecret и 2 други им се допаѓа ова.
  17. Fatalnata

    Fatalnata Популарен член

    Се зачлени на:
    29 јули 2014
    Пораки:
    1.451
    Допаѓања:
    8.673
    Пол:
    Женски
    Моето најново откритие од Балеа кое не би го заменила за ништо друго на светот од неколку причини
    1. Баш одговара на мојот тип на кожа- комбинирана
    2. Спаѓа во колекција за млада кожа - имам 20 год таман
    3.Не е агресивен, има овошна кислина во него, не ми ја суши кожата воопшто тоа му е голем плус.
    4. Ефтин е - 132 денари
    5. Цел ден лицето ми има мат ефект. ТОП.
    6. Има нежни гранули кои добро ја чистат кожата од нечистотии и од мртвите клетки.

    Морам да признаам можеби околку половина час барав нешто вакво низ рафтовите и се мислев и мислев ама потрошеното време се исплати. Производов ме плени во секој случај. Омилен ми стана.
     

    Прикачени фајлови:

    • 22.jpg
      22.jpg
      Големина на фајлот:
      390,3 KB
      Прегледи:
      72
    На koritsaki, Elence93, kala21 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  18. barbiegirl.24

    barbiegirl.24 Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 ноември 2014
    Пораки:
    804
    Допаѓања:
    4.452
    Пол:
    Женски
    Ми се допаѓаат производите на Балеа, особено путерот од какао, лосионите летни.
     
  19. Fatalnata

    Fatalnata Популарен член

    Се зачлени на:
    29 јули 2014
    Пораки:
    1.451
    Допаѓања:
    8.673
    Пол:
    Женски
    Моето најново универзално кремче, за кое искрено се двоумев дали да му дадам шанска или не. Не дека ми се виде скапичко туку од лошто искуство со кремите кои сум ги купувала. Во Дм во Џамво беше останато само овој вид, а мене искрено по амбалажата која ја видов на официјалната страна на Дм на Фејс повеќе ме привлекуваше другото кремче. Нејсе, го купив ова и едвај чекав да го пробам и сега следуваат моите импресии преточени во неколку точки:
    1.Се работи за универзален крем за лице, раце, лакти, усни.
    2.Лесна структура која брзо се впива, поточно го пробав на лице и усни. ОДЛИЧНО.
    3.Сладок мирис на цреша што го чувствував на лицето дури некое време.
    4.Евтина цена 79 денари чинам.
    5.Амбалажа никогаш подобра.

    Би го купила и друг пак не за постојана употреба на лице се разбира, туку од милина на мирисот и амбалажата онака за во несесерче за инцидентни потреби.
     

    Прикачени фајлови:

    На Elena69221, mims-89, rainbowec и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  20. okcenzi

    okcenzi Популарен член

    Се зачлени на:
    25 декември 2012
    Пораки:
    3.522
    Допаѓања:
    9.558
    Девојки кажете некоја маска за лице за сува кожа. Гледам ептен ја фалат линијава.
     
    Последна измена: 12 јуни 2015