1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Bargello парфеми

Дискусија во 'Парфеми' започната од anaj1d, 17 февруари 2013.

 1. anaj1d

  anaj1d Активен член

  Се зачлени на:
  3 јуни 2012
  Пораки:
  39
  Допаѓања:
  6
  Девојки има ли некоја од вас што ги има користено парфемите Bargello??

  [​IMG]
   
 2. lunicka

  lunicka Форумски идол

  Се зачлени на:
  29 јануари 2010
  Пораки:
  3.681
  Допаѓања:
  97.907
  Пол:
  Женски
  Bargello Parfum

  Јас имам два.Тоа се турски копии на познати парфеми.Задоволна сум од трајноста . :up:
   
 3. Sweetheart87

  Sweetheart87 Популарен член

  Се зачлени на:
  13 февруари 2012
  Пораки:
  619
  Допаѓања:
  706
  Bargello Parfum

  И јас имам Bargello парфем - копија од Kim Kardashian....... преубав е и траен
   
 4. kitty.m

  kitty.m Популарен член

  Се зачлени на:
  10 мај 2012
  Пораки:
  482
  Допаѓања:
  1.903
  Пол:
  Женски
  Bargello Parfum

  а од кај ги купувате и по која цена? :)
   
 5. anaj1d

  anaj1d Активен член

  Се зачлени на:
  3 јуни 2012
  Пораки:
  39
  Допаѓања:
  6
  Bargello Parfum

  Ги има во Рамстор, 750ден - 55мл. јас сега си ги земав Very Irresistible _ Givenchy, & Shensi - Armani и прекрасни се, сенси ми е по нежен а овој др е јак :)) А парфемот Ким е мн убав, цветен.. тој ми е следен за купување :))
   
 6. kristina.k

  kristina.k Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 јануари 2011
  Пораки:
  8.297
  Допаѓања:
  37.950
  Пол:
  Женски
  Bargello Parfum

  А во Битола да не ги има негде? Јас го сакам омниа кристалин,омилен парфем ми е за лето, ама не ми се даваат толку пари искрено, па сакам и оваа копија да ја пробам, можи ќе се погоди. :D Видов на страната, го има, ама немам сретнато тука-прв пат од темава слушам за парфемите.
   
 7. anaj1d

  anaj1d Активен член

  Се зачлени на:
  3 јуни 2012
  Пораки:
  39
  Допаѓања:
  6
  Bargello Parfum

  За во Битола незнам дали има :) ептен се трајни, од завчера уште блузата ми мириса и тоа мириса како сеа да сум прснала :О ептен сум задоволна
   
  На kristina.k му/ѝ се допаѓа ова.
 8. kitty.m

  kitty.m Популарен член

  Се зачлени на:
  10 мај 2012
  Пораки:
  482
  Допаѓања:
  1.903
  Пол:
  Женски
  Bargello Parfum

  колку слично мириса Very Irresistible _ Givenchy со оригиналот? :)
   
 9. arkona

  arkona Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 јули 2012
  Пораки:
  22
  Допаѓања:
  3
  Bargello Parfum

  Мене продавачката ми кажа дека парфемиве се оригинали а се толку ефтини затоа што се во нивни шишенца :^)
   
 10. anaj1d

  anaj1d Активен член

  Се зачлени на:
  3 јуни 2012
  Пораки:
  39
  Допаѓања:
  6
  Незнам колку се блиски, ама тоа дека веќе повеќе од 5 дена ми мириса блузата уште, па сега видете вие :D Си ги обожавам двата и Very iressistible & Shensi!! <3 Нема да се покаете ако земете и пробате
   
  На piksooki му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Th3g1rl

  Th3g1rl Активен член

  Се зачлени на:
  24 февруари 2013
  Пораки:
  22
  Допаѓања:
  3
  Јас ги користам. Супер им е кавалитетот и стварно долго траат исто ко оргинален парфем (само што шишенцето не е исто). Јас пред Нова година си купив 3 беа на промоција 3 за 1500 ден :)
   
 12. NoU-NoLove

  NoU-NoLove Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 октомври 2012
  Пораки:
  156
  Допаѓања:
  150
  Ќе ми кажете каде поточно во Рамстор?Сакам да видам што чудо е ова.. :D
   
  На Leat му/ѝ се допаѓа ова.
 13. anaj1d

  anaj1d Активен член

  Се зачлени на:
  3 јуни 2012
  Пораки:
  39
  Допаѓања:
  6
  Во рамстор ке идеш од страната на Кииното, Фиори по ходникот одма имаат штанд, ке го видиш цело е стаклено има само шишенца стаклени баш како тие што се на сликата, одма ке ги приметиш :) и нема да се покаеш ако земеш, јас сеа па ке зимам некои други :)
   
  На NoU-NoLove му/ѝ се допаѓа ова.
 14. MarchelineAmaru

  MarchelineAmaru Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јули 2010
  Пораки:
  2.255
  Допаѓања:
  1.343
  Има некој сретнато низ Прилеп вакви парфеми?
   
 15. kitty.m

  kitty.m Популарен член

  Се зачлени на:
  10 мај 2012
  Пораки:
  482
  Допаѓања:
  1.903
  Пол:
  Женски
  и јас сум задоволна од овие парфеми. го земав very irresistible - givenchy и одма дома шприцнав на едната рака од оригиналот а на другата од овој. 90 % мирисот е ист, трајноста е поголема кај bargellо,а оригиналот делува понежно :D
   
 16. miranda.ak

  miranda.ak Активен член

  Се зачлени на:
  23 мај 2013
  Пораки:
  9
  Допаѓања:
  0
  како им се движат цените ?:)
   
 17. kitty.m

  kitty.m Популарен член

  Се зачлени на:
  10 мај 2012
  Пораки:
  482
  Допаѓања:
  1.903
  Пол:
  Женски
  600 ден 55 мл.(5 мл им се за тестер па може да се потрошени и да биде 50 мл) или 2 парфеми за 1000 ден
   
 18. miranda.ak

  miranda.ak Активен член

  Се зачлени на:
  23 мај 2013
  Пораки:
  9
  Допаѓања:
  0
  fala :))
   
 19. vikiimacko

  vikiimacko Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 септември 2013
  Пораки:
  102
  Допаѓања:
  44
  Ova se super parfemi....imam zemeno nekolku navistina dolgo traat i mirisot e identicen mi se slucuva i original parfemi da kupam i nisto od niv....duri i pomalku mi traeele,,,,zalosno veke i neznam dali ima nesto original vo drzavava...kako i da e sleden na lista za kupuvanje vi e very irresitable! inace gi kupuvam na ul.makedonija sproti kaficot play...ima novo otvoreno dva parfema se 1000 denari a ako zemes eden togas 600!
   
 20. sofijanoka

  sofijanoka Популарен член

  Се зачлени на:
  8 февруари 2013
  Пораки:
  2.652
  Допаѓања:
  15.512
  Пол:
  Женски
  Првпат слушам за овие.
  Мислите ги има во Рамстор маркетот?