1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Bargello парфеми

Дискусија во 'Парфеми' започната од anaj1d, 17 февруари 2013.

  1. SunnyGirl2

    SunnyGirl2 Форумски идол

    Се зачлени на:
    26 ноември 2012
    Пораки:
    5.399
    Допаѓања:
    5.849
    Во штип ги има?
     
  2. Mishela

    Mishela Модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    19 август 2010
    Пораки:
    18.573
    Допаѓања:
    80.649
    Пол:
    Женски
    Не во маркетот, туку во трговскиот, си имаат продавничка, што и да е. :)
    Јас си купив копија на DKNY Be Delicious пред извесно време и мирисот е ист. Вака од муабети навистина не ми се веруваше, но кога дома си споредив со оригиналот навистина ми беа идентични.
    Си го чувам кога ќе се подзатопли, ептен ме асоцира на пролет вака на сред зима. :lol:
     
  3. vikiimacko

    vikiimacko Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 септември 2013
    Пораки:
    102
    Допаѓања:
    44
    Не во маркетот, туку во трговскиот, си имаат продавничка, што и да е. :)
    Јас си купив копија на DKNY Be Delicious пред извесно време и мирисот е ист. Вака од муабети навистина не ми се веруваше, но кога дома си споредив со оригиналот навистина ми беа идентични.
    Си го чувам кога ќе се подзатопли, ептен ме асоцира на пролет вака на сред зима. :lol:[/quot


    го имам и јас тој преубав е....и друго што ми е уште почудно држи повеќе од оригиналот го имав и оригиналот и овие на Bargello се потрајни (е ајде сега...) чудно стварно..... :o
     
  4. vikiimacko

    vikiimacko Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 септември 2013
    Пораки:
    102
    Допаѓања:
    44
    ДА СЕ ПОФАЛАМ ПОШТО ДОЛГО ВРЕМЕ НЕМОЖЕВ ДА ГО НАЈДАМ ОРИГИНАЛОТ СИ ГО ЗЕМАВ ОД БАРЏЕЛО И ТОА КОПИЈА НА EMPORIO ARMANI SHE ПРЕУБАВ Е МИРИСАМ НА НЕГО ЦЕЛ ДЕН И СОБИРАМ КОМПЛИМЕНТИ НА РАБОТА....БАШ СЕ ИЗНЕНАДИВ.... ;) СЕ ЧУВСТВУВА ДУРИ И НА КОЖА ПОВЕЌЕ ОД ОРИГИНАЛОТ МАДА СПОРЕД МЕНЕ ОРИГИНАЛОТ МИ ДЕЛУВА НЕКАКО ПОНЕЖНО....АМА ЛУЃЕВО ОКОЛУ МЕНЕ ИЗГЛЕДА НЕ МИСЛАТ ТАКА.... :lol: ТУРЦИВЕ ЗНАЧИ СЕ ЖИВО ИСКОПИРАА.....
     
  5. vikiimacko

    vikiimacko Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 септември 2013
    Пораки:
    102
    Допаѓања:
    44
    знае ли некој каде се сега лоцирани ги нема ни во рамстор нити на ул.македонија спроти плеј ...каде да ги најдам ....а знам дека сеуште ги има во Мк..поздрав! ако некој знае нека пише си го потрошив оригиналот за неполн месец...
     
  6. Beauchamp

    Beauchamp Популарен член

    Се зачлени на:
    4 септември 2011
    Пораки:
    1.930
    Допаѓања:
    5.607
    Пол:
    Женски
    ^ На улица Македонија, со сигурност ги има, јас баш пред 2 месеци купував парфем.
    Плус поминав и пред недела ипол натаму и сеуште беше таму продавницата незнам како не си ја видела.

    Близу комерцијална банка е, и со големи букви пишува BARGELLO нема шанси да ја утнеш :)
    А во рамстор, не сум била одамна, ама знам дека немаат таму посебна продавница туку како штанд во средина е поставен, на први спрат мислам беше.

    Еве ти ја како изгледа на улица Македонија :D
    [​IMG]
     
  7. vikiimacko

    vikiimacko Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 септември 2013
    Пораки:
    102
    Допаѓања:
    44
    знам за таа продавница од таму и јас имам купено ама сега е затворена бев вчера ја нема а штандот во рамстор веќе цел месец го нема! каде да барам пишете ако воопшто ги има во Македонија
     
  8. Beauchamp

    Beauchamp Популарен член

    Се зачлени на:
    4 септември 2011
    Пораки:
    1.930
    Допаѓања:
    5.607
    Пол:
    Женски
    Како бе ги нема веќе , се разочарав сега ептен ;(
    А си направив список за наредни парфеми кои да ги пробам од кај нив..

    Ај ако некој знае подетални информации нека пише :doh:
     
    На A-j-a му/ѝ се допаѓа ова.
  9. A-j-a

    A-j-a Популарен член

    Се зачлени на:
    12 април 2011
    Пораки:
    1.793
    Допаѓања:
    2.023
    Денес специјално за нив отидов во Рамстор го извртев цел трговски ни трага ни глас од Баргело, чим викате дека ги нема значи не сум била ќора денс. Пу јазк! :( Туку наидов на штанд со некои си Пиен парфеми копоии земав па ќе ви пишам како ќе се покаже. Земал некои од овие парфемчиња да сподели впечетоци?
    Еве како изгледаат
    [​IMG][​IMG]
     
    На Beauchamp му/ѝ се допаѓа ова.
  10. Beauchamp

    Beauchamp Популарен член

    Се зачлени на:
    4 септември 2011
    Пораки:
    1.930
    Допаѓања:
    5.607
    Пол:
    Женски
    ^ E, овие парфемчиња се изгледа некоја си замена на баргело :lol:

    Затоа што, другарка ми баш ми кажуваше дека и она ги барала баргело и ги немало стварно па ги нашла овие, и си купила еден. Иначе биле речиси 90% исти како баргело, само малку помалце траеле од нив :)

    И мислам дека поефтини биле, 2 парфеми за 850 ден. ако не се лажам..
    Истиот парфем што го имаше земено од баргело, го земала и од овие ( претпоставувам дека се овие парфеми освен ако нема други во рамстор ) и ист е мирисот, само трајноста е помала, и цената :)

    Ќе ги проверам и јас овие, секако, мора да се простудираат :D
    Аја ти пиши тука коментар какви се она ова :P
     
  11. Mishela

    Mishela Модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    19 август 2010
    Пораки:
    18.573
    Допаѓања:
    80.649
    Пол:
    Женски
    И продавницата на улица Македонија е затворена !? Од кога ?
    Не ми се верува, ич немам среќа значи, а толку сакав да купам уште некој парфем. :doh:
     
    На Beauchamp му/ѝ се допаѓа ова.
  12. vikiimacko

    vikiimacko Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 септември 2013
    Пораки:
    102
    Допаѓања:
    44
    мајка ми еднаш купи и нула ништо од нив рефан се подобри не држат воопшто...а и мирисот според мене е катастрофа јас речиси постојано си купувам оригинали но сега се нема доволно па си зимав од bargello и сум позадоволно од нив него од оригиналите стварно...пред да затворат на ул.македонија ја прашав продавачката и ми рече се селат негде позади рамстор е сега каде е тоа поима нема неможам да ги најдам вчера ги барав ....пишете ако добиете информација please :sweat:
     
  13. Beauchamp

    Beauchamp Популарен член

    Се зачлени на:
    4 септември 2011
    Пораки:
    1.930
    Допаѓања:
    5.607
    Пол:
    Женски
    Какви сме сите разочарани :D

    Иначе, јас денес отидов да проверам и до Рамстор, и на улица Македонија, и стварно ги нема . На улица М. пишува на продавницата дека се издава локалот, и внатре реновираа ли незнам што.
    Вики, ако ти кажале така дека ќе се селат позади Рамстор супер, добро е , има надеж :D
    Ќе чекаме да видиме дали ќе се отворат, и дека денес бев во Рамстор успат ги пробав тие Пиен, и значи од Рамстор до дома мене парфемот на рака ми изветреа |(

    И плус не ми мириса исто како на баргело конкретно тој што го користам , може е сличен ама далеку од ист. Па затоа и поефтини се од баргело :)


    Ништо ..останува да си почекаме сите , со надеж :lol:
     
    На A-j-a му/ѝ се допаѓа ова.
  14. A-j-a

    A-j-a Популарен член

    Се зачлени на:
    12 април 2011
    Пораки:
    1.793
    Допаѓања:
    2.023
    Еве ме мене да рапортирам за парфемите на Пиен, шта речи катастрофа се ич не си фрлајте пари за џабе. Мирисот трае максимум еден саат на тие што се поскапи ко демек парфеми, а на тие поефтини демек тоалетни води максимум пола саат. А за идентичноста на мирисот муабет да не праиме. Ах бре Баргело кај сте?
     
  15. Beauchamp

    Beauchamp Популарен член

    Се зачлени на:
    4 септември 2011
    Пораки:
    1.930
    Допаѓања:
    5.607
    Пол:
    Женски
    Луѓееееее, само што дознав дека не се затворени продавниците на Баргело, само се селат, и набрзо ќе ја или ќе ги отворат блиску Рамстор! :clap: :clap: :clap:

    Од најсигурни извори!!!!! :D :clap:
     
    На Mishela и A-j-a им се допаѓа ова.
  16. vikiimacko

    vikiimacko Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 септември 2013
    Пораки:
    102
    Допаѓања:
    44
    па и мене така ми рекоа ама каде се....ми рекоа одма дека ќе отворат во близина на рамстор ама каде незнам отворени се или????? ја вчера лутав ко мува без глава околу рамстор и не ги најдов.....па си купив еден оригинал si armani тој ми е омилен ама прескап е луѓе....мора да ни дојдат bargello се нема пари за оригинали ]:)
     
  17. vikiimacko

    vikiimacko Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 септември 2013
    Пораки:
    102
    Допаѓања:
    44
    го најдов Bargello отворено е во рамстор едно мало продавниче и тоа одма до менувачницата од лево долу спроти тие сликите ......ама немаше нешто избор ќе донеселе утре задутре и нови ќе има си прашав јас со време...поздрав!
     
    На A-j-a му/ѝ се допаѓа ова.
  18. kate89

    kate89 Популарен член

    Се зачлени на:
    31 мај 2010
    Пораки:
    742
    Допаѓања:
    1.562
    Пол:
    Женски
    Девојки кажете некоја ваша препорака од парфемиве Баргело. Прв пат ќе зимам па да ми препорачате некој подолготраен.
    Знам дека се работи на вкус ама ипак да знам што да бирам :)
     
  19. lunicka

    lunicka Форумски идол

    Се зачлени на:
    29 јануари 2010
    Пораки:
    3.681
    Допаѓања:
    97.907
    Пол:
    Женски
    Во Баргело има акција.2+1 (два се по ваш избор,третиот од тие што има во понуда)+2 дезодоранси или антиперспиранти исто што има во понуда).Може и комбинација машки и женски.Цена на пакетот 1200 ден.
     
    На kate89 му/ѝ се допаѓа ова.
  20. April87

    April87 Популарен член

    Се зачлени на:
    28 септември 2010
    Пораки:
    551
    Допаѓања:
    447
    Пол:
    Женски