1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Beauty Shop

Дискусија во 'Мода и стил' започната од ubavi4ka, 18 ноември 2011.

 1. ubavi4ka

  ubavi4ka Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 јули 2011
  Пораки:
  92
  Допаѓања:
  8
  дали сте купувале? искуства.. :!:
   
 2. srcekrsacka

  srcekrsacka Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2010
  Пораки:
  2.952
  Допаѓања:
  1.744
  купувам почесто од Бјути Шоп, и супер се
  ги имам користено:
  кремите за лице од камилица, и од алое вера
  кремата за раце(амбалзата е со школки)
  балзами за усни
  декоративна козметика(сенки, кармини, сјаеви)-козметика ЗИАЈА(полска козметика и што е највазно :!: природна е)
  и накитот е убав, само малку поскап е :wasntme:
   
 3. meU

  meU Популарен член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2010
  Пораки:
  2.633
  Допаѓања:
  3.037
  Порано купував многу почесто, посебно декоративна козметика се ми беше од таму, а и задоволна сум, ефтино а убаво. Само единствена маана им е што немаат доволно залихи изгледа, се случи неколку пати да отидам а да немаат па затоа се префрлив на други фирми.
  Многу често знам да земам и за поклон од козметиката на зиаја и коластина(сега гледам веќе ја немаа оваа фирма), зошто е природна козметика , па ми е сигурна во однос на тоа дека може да ја користат и лица со осетлива кожа. Е сега малку поскапо е (пр: едно мало кремче од 50-100мл, од морски алги може да биде и до 300ден), но дефинитивно се исплати.
  Од накитот имам неколку прстени и обетки од килибар и сребро, навистина се ефтини а сепак имаат полудраг камен , а и сребрени што е од големо значење за моите осетливи уши :tmi:
   
 4. ubavi4ka

  ubavi4ka Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 јули 2011
  Пораки:
  92
  Допаѓања:
  8
  и јас имам купувано само накит до сега и мн е убав. значи да почнам и козметика да нарачувам. веке сум и зачленета таму, па може и бизнис да се започне..поз
   
 5. srcekrsacka

  srcekrsacka Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2010
  Пораки:
  2.952
  Допаѓања:
  1.744
  мене ми беше предлозено да почнам со продазба на нивните производи(знам како е со продазба на козметика, од искуство со Орифлејм, се е ок, ама ако имаш на кого да продаваш)
   
 6. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.266
  Допаѓања:
  14.998
  Пол:
  Женски
  Од накитот не сум купувала, одредени производи како купки и слично,ретко.
  Но од сенките сум презадоволна.
   
 7. perlaa

  perlaa Популарен член

  Се зачлени на:
  2 декември 2011
  Пораки:
  1.223
  Допаѓања:
  788
  Накитот најмногу ми се допаѓа, ама сепак не е за сечиј џеб сметам дека премногу е скап.
   
 8. srcekrsacka

  srcekrsacka Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2010
  Пораки:
  2.952
  Допаѓања:
  1.744
  баш сакав да си купам крем за лице
  ама беше затворен:(
  ама гледам во космо тинекс ги имаше уште производите-козметиката