1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Believe (2014)

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од Hipster, 25 април 2014.

 1. Hipster

  Hipster Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 јули 2011
  Пораки:
  5.777
  Допаѓања:
  22.415
  Пол:
  Женски
  [​IMG]
  http://www.imdb.com/title/tt2592094/?ref_=nv_sr_1

  Новата хит серија на NBC од оскаровецот Куарон, за едно девојче Бо и нејзините натприродни моќи кои сакаат да се искористат како оружје зa повисоки цели...
  Но за среќа тука е бившиот Циа агент Милтон кој и побага на Бо да побегне од рацете на Роман Скоураз, научник кој сака да ја злоупотреби нејзината наптрородна моќ, со помош на бившиот затвореник Тејт, кој има специјална врска со малата Бо.

  Мене искрено серијава ми е фантастична, само 4 епизоди изгледав и се заразив, не можам да се одлепам од монитор.
  Малава е невидено слатка и мила, поседува таков шарм и харизма, просто да ја изедеш.
  Целата екипа ми е супер склопена, од Бо па се до евил сајантис Роман, тој глумец уште од Секот и Градот ми беше налудничав и идоитски, му лежат вакви психопатски улоги.
  Просто не ми се верува дека после Гравитацијата, Куарон може ваква серија да креира и продуцира.
  Палче нагоре од мене, сега за сега ми се допаѓа како ја одвиваат приказната, една убава сај-фај/акциона сериичка.
   
  На alekce83 му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Hipster

  Hipster Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 јули 2011
  Пораки:
  5.777
  Допаѓања:
  22.415
  Пол:
  Женски
  Штата што никој не ја гледа серијава, а баш почнува се поинтересна и поинтересна да станува.
  Сега и Ченинг ја земаа, баш ќе биде интересно да се гледа што ќе биде понатака.
  Ама цело време им беа буквално зад пети, не знам како цело време им бегаат, буквално за влакно се извлекуваат.
  Башка малата е бомбона, послетко девојче одмана немало во серииве. Башка и досетлива е, знае да уфрли често некоја смешна досетка.
  Промо за следната епизода
  http://www.youtube.com/watch?v=TaOWkvW7p1A
   
 3. ane.bella

  ane.bella Форумски идол

  Се зачлени на:
  18 јуни 2011
  Пораки:
  3.180
  Допаѓања:
  25.539
  Пол:
  Женски
  Како штета никој не гледа?? Еве јас ја гледам ;) шала на страна али стварно е штета. Уште од првата најава на NBC со нетрпение ја очекував и знаев дека ќе биде многу јака серија,секоја недела со душа ја чекам,баш и во моментов ја гледам нај новата епизода. од срце ја препорачувам :)

  Edit:
  Нова епизода дури по две недели,ја видов најавата за новата епизода WOW само толку имам да речам,кој ќе чека цели две недели :@
   
  На Hipster му/ѝ се допаѓа ова.
 4. alekce83

  alekce83 Популарен член

  Се зачлени на:
  5 февруари 2012
  Пораки:
  903
  Допаѓања:
  1.133
  Пол:
  Женски
  А баш имав пишано дека ова ми е наредна серија за гледање и буквално чекав некој да пише некој коментар и ете сега гледам дека дури и тема се отворило за серијава :) Да ги довршам финалните епизоди од сериите што редовно ги следам и седнувам да ја гледам и оваа а откако ќе ја изгледам ќе пишам и мој коментар дали ми се допаѓа или не ;)
   
 5. Marossa

  Marossa Популарен член

  Се зачлени на:
  8 септември 2012
  Пораки:
  2.398
  Допаѓања:
  6.870
  Пол:
  Женски
  Само што ја изгледав првата епизода и сега одма ставам сите да си симнуваат :lol:
  Ветува многу серијава,полека ќе се разјаснуваат сите работи,од нејзините моќи до причините за кои ја бараат(можеби во следните покажале).
  Инаку знаев дека има некоја поврзаност меѓу девојчето и Тејт,ама нималку не очекував тој
  да и биде татко.
  Бо е прекрасна,многу паметна и ептен слатка,права душичка е.
  И овој Тејт ми се свиѓа,симпатична фацка е,се гледа дека е емотивец внатре длабоко :lol: Многу ме потсеќа на Хит Леџер :(
  И останатиот дел од екипата се одлични,сега ќе видам како одат епизодите понатака.
  Прилично сигурна сум дека вечерва ќе ги изгледам сите испаднати :D