1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Bell козметика

Дискусија во 'Лице' започната од kala21, 11 март 2016.

 1. kala21

  kala21 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 март 2013
  Пораки:
  1.858
  Допаѓања:
  15.369
  Пол:
  Женски
  http://www.bell.com.pl/en/

  Нова Полска козметика забележав во Космо,цените се баш ок (мислам дека се беше до кај 300-400 денари ако видов убаво),јас планирам да пробам нешто наскоро па може да коментираме тука,ако веќе некој пробал нека сподели.
   
  На LollySky му/ѝ се допаѓа ова.
 2. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  20.497
  Допаѓања:
  134.502
  Пол:
  Женски
  Во моето маало се отвори нова парфимерија и при разглед на истата ја сретнав оваа козметика. Имаше доста убав избор на пудри, маскари, туш по симболични цени.

  Инаку накратко за оваа козметика да напишам дека е од Полска. На нивниот официјален сајт ја има и нашата држава.
  Мене многу ми се допаднаа мат пудрите со симболична цена од 260 денари, избор на нијанси 5 од кои кога ќе нанесеш брзо се впиваат и го има тој мат ефект.
  Продавачката беше љубезна и ми објасни дека пудрата стои и повеќе од 5+ часа, можев да забележам на неа и воопшто не и беа истакнати порите.
  [​IMG]

  Вие што мислите за оваа козметика? Дали би пробале нешто ново?
   
  На xxAngelxx му/ѝ се допаѓа ова.
 3. xxAngelxx

  xxAngelxx Популарен член

  Се зачлени на:
  27 јуни 2010
  Пораки:
  1.503
  Допаѓања:
  966
  Пол:
  Женски
  Ја забележав пудрава во каталогот на Космо Тинекс, па ако ја пробал некој веќе нека пише каква е.
   
 4. maaraa96

  maaraa96 Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 мај 2015
  Пораки:
  442
  Допаѓања:
  278
  Пол:
  Женски
  Некој да сподели искуство со козметикава? :D