1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Bellina парфеми

Дискусија во 'Парфеми' започната од Neven@, 15 ноември 2016.

 1. Neven@

  Neven@ Нов член

  Се зачлени на:
  21 септември 2016
  Пораки:
  7
  Допаѓања:
  4
  Пол:
  Женски
  Здраво девојќи.

  Во темата „Женски парфеми“ веќе беа споменати овие парфеми, односно некои се интерсираа за искуствата со овие парфемчиња кои се имитации на оригиналите.

  Јас лично имам купено 3 до сега, имитациите на Hugo Boss Jour, Hugo Boss Nuit и на Lancome La vie est Belle.
  Искрено презадоволна сум од самите парфеми, речиси да не се распознаваат со оригиналите (јас го имам оригиналот на Lancome дома) и што е можеби најважно, траат по најмалку 10 часа. Обично голем проблем е долготрајноста кај овој вид на парфеми, кај овие очигледно е супер!

  Малце е незгодно што функционираат само како онлајн продавница, па оние кои не сум ги користела ниту како оригинали, а би сакала да ги пробам, не можам да ги мириснам. Ги видов и на Fashion Week имаа штанд, исто како и на фејсбук кога нарачав имаа многу профи однос со клиентите и генерално настапот им беше впечатлив.

  Цената им е 799 ден. за 100 ml. и за тој квалитет што се добива реално топ!

  Сакав да прашам, дали некој од вас има користено некој друг парфем од овие и можеби да сподели искуство. Сакам да си изберам ново парфемче, но не знам кое. :))
   
  На ZojaP му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Valentina.Vaki

  Valentina.Vaki Популарен член

  Се зачлени на:
  12 август 2013
  Пораки:
  351
  Допаѓања:
  574
  Пол:
  Женски
  Да ти кажам една колешка нарачала од нив и парфемот навистина трае,сабајле како што ќе стави и се осеќа до 4 саат.....еднаш и ја си ставив и на мојата кожа е траен а и стварно мириса на оригиналот.Она го нарачала оној на Lancome La vita est bella
   
 3. ZojaP

  ZojaP Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 ноември 2014
  Пораки:
  311
  Допаѓања:
  303
  Пол:
  Женски
  Нарачав за маж ми и ептен сум задоволна од квалиетот и од односот и тоа што ти го носат до врата. Го нарачав оној што мириса како Blue на Channel.
  Сега планирам за мене но се размислувам кој
   
 4. Heart of Steel

  Heart of Steel Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 јули 2015
  Пораки:
  32
  Допаѓања:
  252
  Пол:
  Женски
  Темава е подзаборавена.

  Може ли некој да сподели искуство во поглед на трајноста на парфемите.
  Колку што можам да забележам цените во моментов се приближни со оние на парфемите на Зара. Можеби некој може да направи компарација помеѓу трајноста на парфемите на Зара (или други парфеми со слична цена) и оние на Белина?

  Инаку, можам да потврдам навистина мирисаат слично на оригиналите.
   
 5. lunicka

  lunicka Форумски идол

  Се зачлени на:
  29 јануари 2010
  Пораки:
  3.152
  Допаѓања:
  85.228
  Пол:
  Женски
  Не можам да извршам споредба со парфемите на Зара ама на Белина имаат трајност.Го имам Anathea,копија на Olimpea.
  Солидно држат најмалку 8 часа.Испробано.
   
 6. Glossy-girl

  Glossy-girl Популарен член

  Се зачлени на:
  4 март 2012
  Пораки:
  3.193
  Допаѓања:
  8.925
  Пол:
  Женски
  C'est La Vie ама не класичниот што е копија на тој од Lancôme-La Vie est Belle... туку bouqet, цветната варијанта од парфемов. Леле, се презаљубив. Многу е цветен ама премногу трае и летен ми е, па и за пролет го бива. :inlove:
  Следна прилика го купувам.:f:
   
  На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Kataklinkers

  Kataklinkers Популарен член

  Се зачлени на:
  10 септември 2014
  Пораки:
  1.037
  Допаѓања:
  7.201
  Дали го имаат La Vie Est Belle и дали може онлајн да се купат со достава?
   
 8. Кена Рис

  Кена Рис Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 ноември 2017
  Пораки:
  574
  Допаѓања:
  2.672
  Пол:
  Женски
  Го има, само под различно име: “C’est la vie”. 895 денари е со вклучена достава.
   
 9. Butterfly.girl5

  Butterfly.girl5 Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јули 2014
  Пораки:
  180
  Допаѓања:
  97
  Ако ги имате користено, како сте задоволни од овие парфеми од Белина? Дали се трајни, дали имаат сличен мирис со оригиналот и дали вредат за цената?


  Screenshot_20200807_105807.jpg Screenshot_20200807_105924.jpg
   
 10. st2007

  st2007 Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 мај 2014
  Пораки:
  294
  Допаѓања:
  772
  Пол:
  Женски
  Сподели искуство ако си земала веќе, и јас сакам да нарачам ама се мислам кој да го земам.
   
 11. tinka-mace

  tinka-mace Популарен член

  Се зачлени на:
  5 мај 2013
  Пораки:
  3.446
  Допаѓања:
  16.416
  Јас веќе неколку години редовно користам нивни парфеми, многу ми се убави и трајни. Ги имам користено Good Life, Anathea, Moon Water Intense Elixir, Ardagio No more the same..овие ми текнуваат. 100ml се и за 895 денари вредат според мене. Еве конкретно кога го користев Anathea случајно го видов оригиналот во Космо и мене поубаво ми мирисаше мојот отколку оригиналот. А со No more the same растур направив кога одев на училиште, пола школо ме прашуваше што користам.:D
  Сега за сега ми е омилен Moon Water Intense Elixir.:inlove:
  s-l300.png
  Screenshot_20200816-131838_Samsung Internet.jpg Screenshot_20200816-131808_Samsung Internet.jpg
   
 12. Veki4kaa

  Veki4kaa Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јануари 2012
  Пораки:
  4.639
  Допаѓања:
  14.597
  Пол:
  Женски
  Како мириса првиот ? Дали е лесен?
  Нз дали од орифлем да си нарачам или од белина,
  Од белина до сега го имам само овој користено
  Мириса слично на каролина херера 212
  lg_5e8356e0053e6.png
   
 13. anggell

  anggell Популарен член

  Се зачлени на:
  2 ноември 2011
  Пораки:
  2.096
  Допаѓања:
  3.795
  Пол:
  Женски
  Гледам дека се фалени по трајност, кој е нежен од овие, не сакам благи и тешки
   
 14. tinka-mace

  tinka-mace Популарен член

  Се зачлени на:
  5 мај 2013
  Пораки:
  3.446
  Допаѓања:
  16.416
  Дури сега гледам дека си ми реплицирала. (facepalm) За кој прв мислиш Good Life li? Ако е за него, не е баш лесен, ама не е ни многу тежок, според мене е зимски и ноќен, јас така и го имам користено. Премногу е траен.
  Пробај го Moon Water Intense Elixir, многу е убав, нежен е а сепак траен. Ептен женствен. :)
   
  На anggell му/ѝ се допаѓа ова.
 15. anggell

  anggell Популарен член

  Се зачлени на:
  2 ноември 2011
  Пораки:
  2.096
  Допаѓања:
  3.795
  Пол:
  Женски
  На толку парфеми не знаев кој да одберам, за некој ден ќе кажам импресии :angel:
   
  На tinka-mace му/ѝ се допаѓа ова.
 16. Sebby

  Sebby Нов член

  Се зачлени на:
  1 декември 2020
  Пораки:
  10
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Женски
  Zdravo devojki, sakav da prasam dali nekoj od vas imal parfem od bellina dali se dolgotrajni i koj parfem e najdobar i mirisa kako nekoj originalen( bas sega za zima ) nekoj da mi kazete ve molam
   
 17. anggell

  anggell Популарен член

  Се зачлени на:
  2 ноември 2011
  Пораки:
  2.096
  Допаѓања:
  3.795
  Пол:
  Женски
  За таа цена се супер, по неколку денови се чувствува мирисот на облеката.
   
 18. Lola.Luna

  Lola.Luna Активен член

  Се зачлени на:
  27 август 2021
  Пораки:
  72
  Допаѓања:
  119
  Пол:
  Женски
  Некој многу убав парфем од Белина да ми препорачате??
   
 19. Astrum.Obtutus

  Astrum.Obtutus Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 декември 2018
  Пораки:
  84
  Допаѓања:
  80
  Пол:
  Женски
  No more the same (ако е достапен) мириса слично на Armani Code Cashmere и е супер за овој период есен/зима. Ако сакаш за цела година парфем Le Chel Madame мириса на Coco Madamoiselle слично.
   
  На Lola.Luna и buba4e89 им се допаѓа ова.
 20. Lola.Luna

  Lola.Luna Активен член

  Се зачлени на:
  27 август 2021
  Пораки:
  72
  Допаѓања:
  119
  Пол:
  Женски
  Колку се движат цените?
   
  На Astrum.Obtutus му/ѝ се допаѓа ова.