1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Belly Bandit

Дискусија во 'Бременост' започната од TheEkaterina, 22 јануари 2013.

  1. TheEkaterina

    TheEkaterina Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 јануари 2013
    Пораки:
    345
    Допаѓања:
    337
    Колку што успеав да видам ваква тема немаше никаде отворена... па бидејќи постојано на фејсбук ми излегува за бели бандит појасите.. реков да прашам дали некој има искуство со овие појаси?

    Мене ми изгледаат примамливо.. би сакала да земам.. ама сакам да си прашам претходно :)))
    Јас никогаш сум немала стомак, сум дебела во бутовите... ама после бременоста не сакам да ми остани стомак.. се случува. Тетка ми е коска и кожа и пред бременоста и сега.. ама има стомак ко да е 5ти месец бремена. На мама.ламол пишува дека многу брзо се враќа стомакот во нормала и дека многу помагале кај оние жени кои се породени со царски рез.
    Скапични се, ама што знам...
     
    На Miss-HeLL му/ѝ се допаѓа ова.
  2. ancetupance

    ancetupance Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 август 2011
    Пораки:
    239
    Допаѓања:
    164
    и јас сум ги видела на фб и ама не знам која цена се?? А ако се навистина ефикасни па вреди да се вложи во нив
     
  3. TheEkaterina

    TheEkaterina Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 јануари 2013
    Пораки:
    345
    Допаѓања:
    337
    Појасот кој се носи и за време на бременоста и после породувањето кошта 4499 денари.
    Јас ќе си купам... ништо не губам ако купам. :)
     
    На Miss-HeLL му/ѝ се допаѓа ова.