1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Bemki

Дискусија во 'Канта' започната од D.a.c.i, 1 август 2014.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. D.a.c.i

  D.a.c.i Нов член

  Се зачлени на:
  1 август 2014
  Пораки:
  16
  Допаѓања:
  0
  Zdravo :)
  Dali nekoj moze da mi pomogne imam mn.bemki na liceto potcno kazano (crnki) mn.me nervirat zasto sakam da imam cisto lice.Nemozam so nisto da gi prekrijam ni so pudra.....Nekoj sovet od vaS?? onapred fala mn :* :* :* :* :*
   
 2. QweenSM

  QweenSM Форумски идол

  Се зачлени на:
  18 декември 2013
  Пораки:
  2.960
  Допаѓања:
  23.919
  Пол:
  Женски
 3. Arthur

  Arthur Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јули 2014
  Пораки:
  675
  Допаѓања:
  2.518
  Пол:
  Женски
  :* :* :* па само на козметичар но ако не си во можност пари го лицето над тенџере со чај од камилица после на двата показалци намотај памук тоалетна било што и нежно стегај ги или купи од аптека од оние лентине за вадење на црнки но имам слушнато но немам пробано дека со една лажица ммлеко во филџан се додава цело пакетче желатин за готвење мислам дека го има насекаде во маркетите се меша и на испарено лице се мачка таму каде што имаш црнки оставаш да се исуши па после го тргаш демек така се ваделе ама немам пробано и незнам колку е ова ефикасно се надевам ти потпомогнав се најдобро позз :* :* :*
   
 4. Arthur

  Arthur Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јули 2014
  Пораки:
  675
  Допаѓања:
  2.518
  Пол:
  Женски
  само не те разбрав за какви бемки станува збор за црнки кои излегуваат од мрсна кожа или бемки онака црни големи...????
   
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.