Beren Saat

Дискусија во 'Филм и ТВ' започната од anaantonia, 18 април 2014.

 1. anaantonia

  anaantonia Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 септември 2012
  Пораки:
  202
  Допаѓања:
  119
  Родена е на 26 02 1984 во Анкара
  Во 2008 година ја глуми Бихтер во Забранета љубов
  Во 2010 година Фатмаѓул во Судбината на Фатмаѓул
  Во 2013 година ја игра главната улога во серијата Интикам

  Има примено безброј награди
  ова е официјалната страна на фб
  https://www.facebook.com/BerenSaat

  За сите оние кои ја почитуваат нејзината работа :)
   

  Прикачени фајлови:

  • images (1).jpg
   images (1).jpg
   Големина на фајлот:
   5,5 KB
   Прегледи:
   943
  На BI-44 и hermosa им се допаѓа ова.
 2. Mrs.Carter

  Mrs.Carter Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 март 2014
  Пораки:
  152
  Допаѓања:
  109
  Пол:
  Женски
  Многу е убава а исто и одговара секаков вид на улога.Колку има контрадикција со улогата на Фатмаѓул и Бихтер.
   
 3. Barbica

  Barbica Популарен член

  Се зачлени на:
  22 јуни 2010
  Пораки:
  1.307
  Допаѓања:
  485
  Бихтер, ликот со кој заедно плачам веќе неколку дена.

  :( :( :(
   
 4. cansuuuu

  cansuuuu Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2012
  Пораки:
  199
  Допаѓања:
  110
  :lol: Фалеше ваква страна...
  Berennn :l: :inlove: :inlove: Срце..најубо :*
   

  Прикачени фајлови:

  • large.jpg
   large.jpg
   Големина на фајлот:
   55,4 KB
   Прегледи:
   897
  • large (2).jpg
   large (2).jpg
   Големина на фајлот:
   86,8 KB
   Прегледи:
   897
  • large.png
   large.png
   Големина на фајлот:
   252 KB
   Прегледи:
   896
  • Beren-Saat-2.jpg
   Beren-Saat-2.jpg
   Големина на фајлот:
   213,9 KB
   Прегледи:
   896
  На BI-44 и hermosa им се допаѓа ова.
 5. bihterka

  bihterka Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 април 2014
  Пораки:
  89
  Допаѓања:
  55
  На Берен најубаво и одговара улогата на Бихтер исто и партнерот со Киванч се како тенџере и капаче
   
  На kala21 и BI-44 им се допаѓа ова.
 6. hermosa

  hermosa Популарен член

  Се зачлени на:
  7 декември 2011
  Пораки:
  2.525
  Допаѓања:
  3.426
  Пол:
  Женски
  Даа,совршен пар се :angel:
  [​IMG] :) :inlove:
  Берен е врв,прекрасно глуми,совршена :angel:
   
 7. Cvetetto

  Cvetetto Популарен член

  Се зачлени на:
  8 септември 2011
  Пораки:
  2.834
  Допаѓања:
  1.891
  Пол:
  Женски
  Прекрасна ми е,многу е слатка и има наивна,невина фацичка :D
   

  Прикачени фајлови:

 8. bim00

  bim00 Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 февруари 2011
  Пораки:
  148
  Допаѓања:
  93
  Браво Anaantonia за креираната група. Сите сме заразени од оваа серија. Не знам кога ќе ни стивнат чувствата и колку ке трае оваа еуфорија, ама ако забавно е :rofl:
  Инаку, да додадам дека Intikam серијата е многу убава (онака што имам прочитано), пак доаѓа до израз стилот на Берен кој е casual, но сепак убаво и стои како и елегантниот :) .
  Еве некој дел од серијата, навистина ми привлекува внимание. Во слободно време ќе ја гледам.
  http://www.youtube.com/watch?v=Hx3rKGLp_CA
   
 9. Ane10

  Ane10 Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 февруари 2012
  Пораки:
  256
  Допаѓања:
  139
  Ах преубава берен наша не можам да се изнагледам на нејзината убавина на нејзиниот сјај прекрасна глумица и жена
   
 10. Sarence

  Sarence Популарен член

  Се зачлени на:
  29 јуни 2012
  Пораки:
  210
  Допаѓања:
  225
  WoooW :inlove: Браво бе за темава :clap:
  конечноо ќе можам да си коментирам за Берен, Многуу си ја почитувам неа и нејзината работа супер си ја врши работата, абее Срценце, душааа... :inlove:

  ај некоја сликичка од мене, [ово је тек почетак...]
   

  Прикачени фајлови:

 11. Ane10

  Ane10 Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 февруари 2012
  Пораки:
  256
  Допаѓања:
  139
  Ете јаа лепотицааа моја :) немам зборови за нејзе едноставно совршена жена :)
   

  Прикачени фајлови:

  • a.jpeg
   a.jpeg
   Големина на фајлот:
   7,1 KB
   Прегледи:
   364
  • ana sliki.jpeg
   ana sliki.jpeg
   Големина на фајлот:
   20,3 KB
   Прегледи:
   364
 12. ceca-1

  ceca-1 Популарен член

  Се зачлени на:
  6 јули 2010
  Пораки:
  2.059
  Допаѓања:
  5.082
 13. cansuuuu

  cansuuuu Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2012
  Пораки:
  199
  Допаѓања:
  110
  What a P :l: E :l: R :l: F :l: E :l: C :l: T :inlove: Girll.. :*
   

  Прикачени фајлови:

  • large (7).jpg
   large (7).jpg
   Големина на фајлот:
   101,5 KB
   Прегледи:
   338
  • large.png
   large.png
   Големина на фајлот:
   104,7 KB
   Прегледи:
   338
  • large.jpg
   large.jpg
   Големина на фајлот:
   23,7 KB
   Прегледи:
   338
  • large (6).jpg
   large (6).jpg
   Големина на фајлот:
   20,6 KB
   Прегледи:
   338
  • large (2).jpg
   large (2).jpg
   Големина на фајлот:
   25,5 KB
   Прегледи:
   338
 14. sajonaramucaca

  sajonaramucaca Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 април 2012
  Пораки:
  676
  Допаѓања:
  460
  не ми е ништо посебно мене ;) ....
   
 15. nena2010

  nena2010 Форумски идол

  Се зачлени на:
  21 декември 2010
  Пораки:
  4.699
  Допаѓања:
  32.796
  Пол:
  Женски
  Значи женава ја обожавам. Така знае да се преобрази во секоја улога, тоа чудо нешто. После фаталната Бихтер ја снимаше милата и невина Фатмаѓул, а после Јагмур во ремајкот на Revenge ( Интикам).

  Кога она плаче на екран мене душата ме боли. Гледајте го со неа филмот Мојот свет Benim Dunyam, го има со бугарски превод. Се надмина себе си со таа улога.

  [​IMG] [​IMG]

  [​IMG]
  Душа моја нежна..
   
 16. Ane10

  Ane10 Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 февруари 2012
  Пораки:
  256
  Допаѓања:
  139
  Нена а тој филм е игран филм или серија??? Баш ќе го гледам ама знам дека нема лош филм со неа многу убаво глуми
   
 17. nena2010

  nena2010 Форумски идол

  Се зачлени на:
  21 декември 2010
  Пораки:
  4.699
  Допаѓања:
  32.796
  Пол:
  Женски
  Игран филм е.

  Еве го има на два дела е ставен Линк 1 и Линк 2
   
  На bim00 му/ѝ се допаѓа ова.
 18. bim00

  bim00 Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 февруари 2011
  Пораки:
  148
  Допаѓања:
  93
  ;) ;)
   

  Прикачени фајлови:

  На Ane10 му/ѝ се допаѓа ова.
 19. Sarence

  Sarence Популарен член

  Се зачлени на:
  29 јуни 2012
  Пораки:
  210
  Допаѓања:
  225
  Her smile :inlove:
   

  Прикачени фајлови:

 20. cansuuuu

  cansuuuu Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2012
  Пораки:
  199
  Допаѓања:
  110
  Има интересна приказна,или само заради Берен да го гледам ?? ;)