1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Beren Saat

Дискусија во 'Филм и ТВ' започната од anaantonia, 18 април 2014.

  1. bihterka

    bihterka Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 април 2014
    Пораки:
    89
    Допаѓања:
    55
    Каква Туба,каква Аси.На Берен можат вода сите да и носат.Прво Туба глуми у серии без содржина,како Аси на пример како за баба ми :lol:
     
  2. Sarence

    Sarence Популарен член

    Се зачлени на:
    29 јуни 2012
    Пораки:
    339
    Допаѓања:
    615
    Значи луѓе гледајте ја трансформацијата на секоја улога која ја толкува, на пр. колкава е разликата од карактерот на Фатмаѓул во серијата до карактерот на Бихтер, а да не зборувам за улогата во филмот Benim dünyam и серијата Intikam. Која Тuba жити се... :)
     
    На bihterka, Ane10 и cansuuuu им се допаѓа ова.
  3. Ane10

    Ane10 Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 февруари 2012
    Пораки:
    256
    Допаѓања:
    143
    е стварно си интересно нема што :D ,во фатмаѓул ми е толку невина и слатка како глуми ејј која разлика е во притаени страсти ко друга женска да е а ваму таква невина мила,секоја улога и стои знае многу добро да глуми
     
  4. cansuuuu

    cansuuuu Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2012
    Пораки:
    199
    Допаѓања:
    111
    Со братучет ми се каравме, додека играше Притаени Страсти,дали била истата актерка од Фатмаѓул..Тој тврдеше спротивното, и дури сакаше облог :P (без да провери на интернет :lol: ) И нормално јадев Милкаа.. :D :D :D :D
     
  5. femina91

    femina91 Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 јули 2011
    Пораки:
    55
    Допаѓања:
    17
    Xaxaxa... без содржина затоа Аси беше номинирана за најдобра филмска опера во светот и беа повикани во Монте Карло. Види ги сериите Gönülçelen, 20 Dakika ( за оваа серија е повикана на International Emmy Awards на 24.11), Kara Para Aşk( во која што глуми со Engin Akyürek и со оваа улога стана најплатена турка актерка), да не зборам за сериите пред Аси и филмовите.
    А и Туба не е само актерка туку и модел, заштитно лице на ARTE MADRID, LUIS VITON, PANTENE...
    така да Берен можи вода да носи во случајот. Не дека ја критикувам Берен или ја нејќам нивна работа, ама пред да тврдиш нешто информирај се особено што си се запнала во една серија, а за другите појма си. Поздрав, чаоо
     
  6. femina91

    femina91 Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 јули 2011
    Пораки:
    55
    Допаѓања:
    17
    [​IMG]

    [​IMG]

    [​IMG]

    [​IMG]

    [​IMG]

    [imghttps://scontent-b-fra.xx.fbcdn.net/hphotos-prn2/t31.0-8/p720x720/1898784_10152632423972729_1873287807_o.jpg][/img]

    [​IMG]

    [​IMG]

    Во случај уште да речиш дека не е уба :D :D :D
     
  7. Sarence

    Sarence Популарен член

    Се зачлени на:
    29 јуни 2012
    Пораки:
    339
    Допаѓања:
    615
    femina91...
    Хахах аман аман, и Берен е модел бе злато за тоа... А сега да видиме кој на кого може да му носи вода ;) гледај ја фан страната на Берен https://www.facebook.com/BerenSaat?fref=ts, а гледај ја на Туба https://www.facebook.com/TubaBuyukustun?fref=ts кој колку фанови има? ;) и гледај ги наградите кај Берен, и гледај кај Туба ;) :D ПОЗДРАВ...ЧАО... :)

    [​IMG]
     

    Прикачени фајлови:

    • Tuba awards.jpg
      Tuba awards.jpg
      Големина на фајлот:
      339,5 KB
      Прегледи:
      112
    • Beren awards1.jpg
      Beren awards1.jpg
      Големина на фајлот:
      192 KB
      Прегледи:
      112
    • Beren awards.jpg
      Beren awards.jpg
      Големина на фајлот:
      399,9 KB
      Прегледи:
      112
    На cansuuuu и bihterka им се допаѓа ова.
  8. Ane10

    Ane10 Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 февруари 2012
    Пораки:
    256
    Допаѓања:
    143
    Секоја жена си има своја убавина тебе може ти се свиѓа туба нас берен и нема да се расправаме сега секој со своето мислење не мора да те убедуваме дека берен е убава толку е природна некако не е ко некои глумици целите вештачки,природна насмевка тело,знае да глуми секаква улога и стои едноставно добра глумица е
     
    На bihterka му/ѝ се допаѓа ова.
  9. bihterka

    bihterka Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 април 2014
    Пораки:
    89
    Допаѓања:
    55
    Каква Туба,каква Аси.На Берен можат вода сите да и носат.Прво Туба глуми у серии без содржина,како Аси на пример како за баба ми :lol:[/quote]

    Значи луѓе гледајте ја трансформацијата на секоја улога која ја толкува, на пр. колкава е разликата од карактерот на Фатмаѓул во серијата до карактерот на Бихтер, а да не зборувам за улогата во филмот Benim dünyam и серијата Intikam. Која Тuba жити се... :)[/quote]

    Xaxaxa... без содржина затоа Аси беше номинирана за најдобра филмска опера во светот и беа повикани во Монте Карло. Види ги сериите Gönülçelen, 20 Dakika ( за оваа серија е повикана на International Emmy Awards на 24.11), Kara Para Aşk( во која што глуми со Engin Akyürek и со оваа улога стана најплатена турка актерка), да не зборам за сериите пред Аси и филмовите.
    А и Туба не е само актерка туку и модел, заштитно лице на ARTE MADRID, LUIS VITON, PANTENE...
    така да Берен можи вода да носи во случајот. Не дека ја критикувам Берен или ја нејќам нивна работа, ама пред да тврдиш нешто информирај се особено што си се запнала во една серија, а за другите појма си. Поздрав, чаоо[/quote]

    Извини ама темава е за Берен ако ти е убава Туба,направи таква тема,па сите на кои им се допаѓа нека си коментираат.А за сериите извини ама Аси коа шеташе со чизмите по нивите за мене е старско,да се разбереме секој има свој вкус.Знам дека звучи клише,ама така е.Поздрав,несакам да се карам :!:
     
    На Sarence му/ѝ се допаѓа ова.
  10. femina91

    femina91 Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 јули 2011
    Пораки:
    55
    Допаѓања:
    17
    Да модел? со реклама за течен сапун за раце ок. Одкако ги видов мислењата гледам дека само во Филм и ТВ и СЕРИИ И ЕМИСИИ си активна гледам дека си некоја до толку опседната што се покајав воопшто што коментирав. Иначе темета е за Берен и си напишав не ми се допаѓа многу, секој со свое мислење и одма коментари ЖИТИ СЕ, КАКВА ТУБА како некоја страшна работа да сум напишала. Значи нема смисла ни да отворам тема и да се замарам било со Туба, било со Берен или било кој актер/кa, само пишам свое мислење секоја различен вкус фала богу. Само аман не завлегвај до толку дури статистички податоци со бројки стварно немам време да анализирам како тебе, олабави малку важи ;)
     
  11. Ane10

    Ane10 Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 февруари 2012
    Пораки:
    256
    Допаѓања:
    143
    http://www.femina.mk/out/?id=cd1407d04b ... ka-akterka

    Еве ви доказ ако не верувате дека берен е една од најплатените и најдобрите турски актерки..Па сеа и на ова ако не верувате мислите си сами што сакате..
     
    На cansuuuu, bihterka и Sarence им се допаѓа ова.
  12. bihterka

    bihterka Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 април 2014
    Пораки:
    89
    Допаѓања:
    55
    Па добро секој има различен вкус како што кажа,па така Sarence си збори за серии може ти за козметика,извини ама наш вкус е Beren Saat па за неа е и темава.А да не се караме овде на форумов,ова е за склопување нови пријателства не сме на планина!Поздрав,секој си има свој вкус исто како што велиш :!: :hai:
     
    На Sarence и Ane10 им се допаѓа ова.
  13. bim00

    bim00 Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 февруари 2011
    Пораки:
    148
    Допаѓања:
    93
    Ајде јас да продолжам со сликите :D
     

    Прикачени фајлови:

    На bihterka и Ane10 им се допаѓа ова.
  14. kristince51

    kristince51 Популарен член

    Се зачлени на:
    9 јануари 2012
    Пораки:
    787
    Допаѓања:
    1.021
    И мене ми се допага не дека нешто баш посебна уникатна ама е како нормална девојка, ама нешто како има во нејзините очи, како од едена страна нежна милна од друга стран се крие нешто таинствено и диво во неа и те привлекува а за во врска со Киванц декаа немало нешто плус не верувам ги гледав заедно надвор од серијата и се гледа таа искра , иако знам дека е веренаа ама далекко во затворени врати падало е нешто :$ :tmi:
     
    На cansuuuu и Ane10 им се допаѓа ова.
  15. Ane10

    Ane10 Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 февруари 2012
    Пораки:
    256
    Допаѓања:
    143
    И јас мислам како тебе кристинче се гледа во нивните очи како се гледаат страствено,сеуште не е мажена за тој па има шанса да го откачи :) и јас гледав многу видеа кај што се гушкаат и бацуваат демек во образ а уствари до пола уста се бациа и како се погледнаа,има некој тајни искри тоа е дефинитивнооо,и за тоа се согласувам со тебе дека е мила и нежна а од друга страна како дива берен :) знае да глуми секакви личности :)
     
    На kristince51 му/ѝ се допаѓа ова.
  16. Ane10

    Ane10 Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 февруари 2012
    Пораки:
    256
    Допаѓања:
    143
    Ма прекрасен паар се :)
     

    Прикачени фајлови:

    На cansuuuu и bihterka им се допаѓа ова.
  17. bihterka

    bihterka Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 април 2014
    Пораки:
    89
    Допаѓања:
    55
    Леле јас па мислев дека само јас така мислам.Па велам ај не халуцинирај.Ама што вас ве слушнав одма си реков вистина.Во на Берен очите се крие нешто одма станува симпатична.Заразлика од Нихал и Бехлул :lol: помеѓу Бихтер и Бехлул бакнежот не им беше она само во улога туку нешто посебен таква хемија не сум видела.А на тоа кога се бакнаа после снимањето или така нешто тоа беше во полу уста :$ :inlove:
     
  18. Ane10

    Ane10 Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 февруари 2012
    Пораки:
    256
    Допаѓања:
    143
     
  19. bihterka

    bihterka Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 април 2014
    Пораки:
    89
    Допаѓања:
    55
    Потполно се согласувам Ane10 и јас да глумам со Киванч тешко дека ќе заборавам :D
     
    На Ane10 му/ѝ се допаѓа ова.
  20. cansuuuu

    cansuuuu Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2012
    Пораки:
    199
    Допаѓања:
    111
    ^^
    Каков е тешко кој би заборавил :lol: :lol: :lol:
     

    Прикачени фајлови:

    На bihterka, Sarence и Ane10 им се допаѓа ова.