1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Beren Saat

Дискусија во 'Филм и ТВ' започната од anaantonia, 18 април 2014.

  1. cansuuuu

    cansuuuu Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2012
    Пораки:
    199
    Допаѓања:
    111
    И јас се исклучив од темава заради тоа со коментарите. :) Ама секако дека не ја забораваме ;)..
     
  2. bihterka

    bihterka Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 април 2014
    Пораки:
    89
    Допаѓања:
    55
    Еве малку нешто повеќе за другите серии во кои глуми на српски е ако имате некој проблем со јазиков кажете ќе преведам.Интинкам или одмазда:
    Prva sezona serije ima 44 epizode i upoznaje nas sa sretnim životom djevojčice Derin Çelik (Beren Saat) i njezinog oca Adila (Burak Davutoğlu), do trenutka kada Adil bude optužen za zločin koji nije počinio i kada je osuđen na doživotni zatvor. Derin svoje djetinjstvo provodi u sirotištu, vjerujući u očev zločin. Nakon smrti oca, iz njegovog dnevnika Derin doznaje sve o njegovoj nevinosti te ga odluči osvetiti. Djevojka kreira novi identitet i ime Yağmur Özden, iznajmi apartman u blizini obitelji Arsoy te se polako uzdiže na društvenoj ljestvici, kako bi se približila i uništila one koji su joj upropastili život. Uspije se dodvoriti Emreu (Mert Fierat) te se posve uvući u život obitelji Arsoy.
    Yağmur Özden / Derin Çelik (Beren Saat) – odrasla u sirotištu nakon što su joj oca okrivili za ubojstvo. Vjerovala je da je otac kriv, ali promijeni mišljenje nakon što pročita njegov dnevnik u kojem opisuje tko mu je sve namjestio. Vodeći se motom „oko za oko, zub za zub“, Derin odluči osvetiti očevu smrt, pa započne novi život kao Yağmur Özden, iznajmi apartman u blizini obitelji Arsoj te se polako uzdiže na društvenoj ljestvici. S vremenom se uspije dodvoriti nasljedniku carstva obitelji Arsoj, Emreu (Mert Fierat), te se posve uvući u život obitelji koja je odgovorna za smrt njezinog oca.

    Emre Arsoj (Mert Firat) – odličan student, nasljednik obiteljskog carstva, plejboj i san svake djevojke, ali i ljubitelj medija. Roditelji Šahika i Haldun od njega očekuju velike poslovne uspjehe nakon završetka fakulteta, no plan im kvari Emreova mrlja u policijskom dosjeu kada je pod utjecajem alkohola usmrtio djevojku. Ludo se zaljubi u Yağmur, a kasnije je i zaprosi.

    Hakan Eren (Engin Hepileri) – direktor informatičke kompanije, profesionalni haker i Yağmurin saveznik u osveti obitelji Askoj, iako mu je Haldun Askoj pomogao da uspije u poslu i postane milijunaš. Hakan uvelike pomaže Yağmur u otkrivanju informacija, ali je u nekim situacijama i sprječava da ne učini neku glupost ili se ne udalji od svojeg cilja.

    Rüzgar Denizci (Nejat İşler) – Derinin prijatelj iz djetinjstva koji vodi obiteljski kafić na pristaništu brodova. Nakon Derininog nestanka, Rüzgar je preuzeo brigu oko zajedničkog psa, a koji će ih nakon mnogo godina opet spojiti… Između njega I derin (odnosno Yağmur) postojat će kemija, koju će uništiti druga osoba.

    Šahika Arsoj (Arzu Gamze Kılınç) – alfa i omega cijele operacije ubojstva Dereninog oca, vrlo imućna i moćna žena koja cijelu obitelj Arsoj drži na okupu, žena Halduna I majka dvoje djece, sina Emrea i kćeri Džemre. Nakon otkrića da ju muž vara, njezin brak s Haldunom će polako propasti, a obzirom da ne vjeruje ljudima, Šahika nikada neće podupirati Emreove zaruke s Yağmur. Međutim, neće se libiti zatražiti pomoć od Yağmur…

    Haldun Arsoj (Zafer Algöz) – vlasnik vrlo moćne obiteljske kompanije u kojoj je radio Derenin otac, koji je otkrio da su se u njoj vršile malverzacije i prao novac. Ubrzo se razotkriva njegova dugogodišnja afera s Šahikinom najboljom prijateljicom, Lidijom, zbog čega će voditi tešku brakorazvodnu parnicu.

    Džemre Arsoj (Ezgi Eyüboğlu) – najmlađa nasljednica carstva Arsojevih, uzorna studentica s visokim moralnim vrijednostima, za razliku od ostalih članova obitelji. Nju i njezinu obitelj šokirat će istina o njezinom pravom podrijetlu…
     
    На Aneto10 и cansuuuu им се допаѓа ова.
  3. bihterka

    bihterka Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 април 2014
    Пораки:
    89
    Допаѓања:
    55
    И покрај сите убави и лоши коментари еве некои интересни слики :D
     

    Прикачени фајлови:

    • image.jpg
      image.jpg
      Големина на фајлот:
      87,3 KB
      Прегледи:
      242
    • image.jpg
      image.jpg
      Големина на фајлот:
      104,7 KB
      Прегледи:
      242
    • image.jpg
      image.jpg
      Големина на фајлот:
      96,4 KB
      Прегледи:
      242
    • image.jpg
      image.jpg
      Големина на фајлот:
      170,4 KB
      Прегледи:
      242
    • image.jpg
      image.jpg
      Големина на фајлот:
      99,1 KB
      Прегледи:
      242
  4. cansuuuu

    cansuuuu Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2012
    Пораки:
    199
    Допаѓања:
    111
    https://www.youtube.com/watch?v=4PJsmn-D2u4
    Видеово излезе пред неколку дена, не знам кога поточно ама скоро..Изгледа како реклама за серија или филм ама се уште не се знае, го има на официјалната страна на facebook,и таму не е кажано за што се работи. Па ако има некој информации нека пише... :) :) :)
     
    На Aneto10 му/ѝ се допаѓа ова.
  5. Sarence

    Sarence Популарен член

    Се зачлени на:
    29 јуни 2012
    Пораки:
    339
    Допаѓања:
    615
    Бил краток филм уште никој не знае за што се работи, и исто така снима нова реклама за DURU...
     
  6. Aneto10

    Aneto10 Активен член

    Се зачлени на:
    3 мај 2014
    Пораки:
    54
    Допаѓања:
    49
    Бравоо девојки така ве сакам само коментирајте вие :D ајде и јас ќе постирам нешто
     
    На cansuuuu и bihterka им се допаѓа ова.
  7. bihterka

    bihterka Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 април 2014
    Пораки:
    89
    Допаѓања:
    55
    Турската актерка, Берен Саат (27), која ги освои срцата на гледачите пред малите екрани со улогата на несреќната девојка Фатмаѓул, во приватниот живот не живее толку трагично.И покрај тоа што медиумите наголемо пишуваа дека таа и нејзиниот колега од серијата Фират Челик (Мустафа) се во врска, сепак таа е верена со познатиот турски пејач Кенан Догулу, кој во 2007-та година ја претставуваше Турција на Евровизија.

    Тие во полна пареа ја подготвуваат свадбата, а во меѓувреме добиваат ненормални понуди како пар да рекламираат големи компании, но таа се плаши дека сето тоа ќе им донесе баксуз.

    Свадбата е закажана за март годинава, а свадбата ќе биде како бајка. Резервиран е отмен ресторан, направени се поканите, нарачана е раскошна венчаница и одело со дизајнерски потпис, планиран е луксузен меден месец. Ова е само малку од сето тоа што се подготвува, но тоа не е ништо за нив со оглед на тоа што Берен е една од најангажираните и најплатените актерки во Турција, а и нејзиниот избраник не заостанува многу.
     
  8. bihterka

    bihterka Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 април 2014
    Пораки:
    89
    Допаѓања:
    55
    Берен Саат е родена на 26 февруари, 1984 година во Анкара, Турција. Потекнува од спортско семејство. Мајка и била инструктурка по балет, додека пак татко и се занимавал со фудбал. Како мала, наместо да си игра со врсниците на улица, таа читала детски новели и ликовите од книгите ги адаптирала во својата глава, а потоа изведувала претстави кои самата ги правела, а публика и биле нејзините родители со кои израснала. Нејзината прва улога ја добила на седум години, и тоа во мјузикл во Анкара, каде ја толкувала главната улога. Со оглед на тоа што била одличен ученик, кога наполнила 14 години, Берен, наместо во средно училиште за глума, решила да се запише во бизнис-училиште. По неколку години учење сфатила дека економијата и бизнисот како професија не е нешто што ја исполнува, па решила да се отпише и да запише глума во Истанбул. Голема поддршка и помош во тоа време, освен од родителите, добивала и од тогашниот дечко Ефе, кој со неа се преселил во Истанбул се со цел да и помогне полесно да го оствари сонот. "Ефе беше моја најголема поддршка. Кога му кажав дека не сакам повеќе да учам бизнис, тој ги спакува куферите заедно со мене и тргна во Истанбул. Отидовме во школата за глума, пополнив неколку формулари и кога за неколку дена ми се јавија и ми кажаа дека сум примена, бев неизмерно среќна. За сето тоа време, Ефе беше со мене. Да не беше тој, немаше да бидам ова што сум денес", изјавила Берен.По завршувањето на глумачката школа, Берен земала учество во шоуто "Ѕвездите на Турција" каде успеала да стаса до супер финалето. Токму ова учество претставува и нејзината отскочна даска во кариерата. И покрај тоа што имала среќа и за кратко време успеала од анонимна девојка да се претвори во вистинска ѕвезда, после само неколку месеци од завршувањето на шоуто, таа во сообраќајна несреќа го изгубила саканиот Ефе.

    "Кога ме повикаа во Истанбул, се ми изгледаше како сон, а Ефе цело време ми беше поддршка. Тој е љубовта на мојот живот. Бевме заедно три години и иако беше една година помлад од мене, беше многу зрела личност. Не врзуваше голема љубов, тој ме охрабруваше, ме сврте кон другиот свет, кој беше далеку од него. Тоа секој не би го направил, но Ефе во се беше поинаков. Затоа ми беше многу тешко кога го изгубив. Тие моменти на очај и болка не ги посакувам никому. Тоа беше најтешкиот период во мојот живот", изјавила актерката во едно турско интервју и додала дека Ефе бил и ќе остане нејзина вечна непрежалена љубов.Само неколку месеци по смртта на Ефе, Берен ја добила и првата филмска улога.
    И покрај тоа што Ефе вечно ќе остане врежан во нејзиното срце, Берен решила да продолжи понатаму со животот, па така во моментов е во врска со пејачот Кенан Догул. И покрај шпекулациите дека има нешто со колегата од филмот "Судбината на Фатмаѓул", Фират Челик, односно Мустафа, актерката остро ги демантира ваквите натписи и потврдува дека е во среќна врска со пејачот."Никогаш не сум имала врска со мој колега. Истото се однесува и за Фират. Нормално е медиумите да пишуваат, бидејќи ги играме главните улоги, а има и многу сцени во кои страствено се бакнуваме и допираме. Сепак, тоа е наша работа и ние најпрофесионално си го обработуваме она што ни е зададено. Кога се бакнуваме, нема емоции меѓу нас", открила Берен.

    Нејзина вечна муза и инспирација во животот е мајката на Ефе за која вели дека е нејзин херој, а омилени актери и се Шон Пен и Даниел Деј Луис.
     
    На Aneto10 му/ѝ се допаѓа ова.
  9. bim00

    bim00 Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 февруари 2011
    Пораки:
    148
    Допаѓања:
    93
  10. BI-44

    BI-44 Популарен член

    Се зачлени на:
    26 декември 2011
    Пораки:
    975
    Допаѓања:
    484
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
     
    На bihterka, Aneto10 и bim00 им се допаѓа ова.
  11. bihterka

    bihterka Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 април 2014
    Пораки:
    89
    Допаѓања:
    55
    Берен саат е на второто место по убавина во Турција,велат анкетите.На топ листата,на првото место се наоѓа Зејнеп абдулах,а на третото место е Азра Аким,бившата девојка на Киванч.За мене Берен е на прво,а овие две на мал прст не и се!
     
    На Aneto10 и cansuuuu им се допаѓа ова.
  12. cansuuuu

    cansuuuu Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2012
    Пораки:
    199
    Допаѓања:
    111
    На Aneto10, bihterka, bim00 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  13. Aneto10

    Aneto10 Активен член

    Се зачлени на:
    3 мај 2014
    Пораки:
    54
    Допаѓања:
    49
    Па се знае која е најубаваа :D
     
    На cansuuuu и bihterka им се допаѓа ова.
  14. bihterka

    bihterka Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 април 2014
    Пораки:
    89
    Допаѓања:
    55
    Добро абе колку е висока женава на место 170,на друго место 167......
    Мене ми личи на 170,па добро не знам
     
  15. bim00

    bim00 Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 февруари 2011
    Пораки:
    148
    Допаѓања:
    93
    ;)
     

    Прикачени фајлови:

    На bihterka му/ѝ се допаѓа ова.
  16. Sarence

    Sarence Популарен член

    Се зачлени на:
    29 јуни 2012
    Пораки:
    339
    Допаѓања:
    615
    Ноови слики Со Кенанн :inlove:
     

    Прикачени фајлови:

    На bim00 му/ѝ се допаѓа ова.
  17. kristince51

    kristince51 Популарен член

    Се зачлени на:
    9 јануари 2012
    Пораки:
    787
    Допаѓања:
    1.021
    Нема шанси да е 170 се гледа дека е ниска јас би и дала 165см
     
  18. kristince51

    kristince51 Популарен член

    Се зачлени на:
    9 јануари 2012
    Пораки:
    787
    Допаѓања:
    1.021
    [​IMG]дали знаевте дека за време на снимање на серијата Притаени страсти таа била во врска со Булен Инал и ракинале во текот на таа година кога се снимаше серијата и се знае зашто се претпоставува дека раскинале :)
     
    На Aneto10 му/ѝ се допаѓа ова.
  19. Aneto10

    Aneto10 Активен член

    Се зачлени на:
    3 мај 2014
    Пораки:
    54
    Допаѓања:
    49
    Паа претпоставувам зошто :D се немам време да ставам слики и да постирам нешто ај утре викенд е слободна сум па ќе постирам и цел ден ако треба не се лутите што ме нема :D
     
  20. bihterka

    bihterka Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 април 2014
    Пораки:
    89
    Допаѓања:
    55
    Ради тоа што обој бил љубоморен поради блискоста меѓу Берен и Киванч и нивните секс-сцени
     
    На Aneto10 му/ѝ се допаѓа ова.