1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Bernays Propaganda (Бернајс Пропаганда)

Дискусија во 'Групи и изведувачи' започната од icona.pop, 8 март 2014.

 1. icona.pop

  icona.pop Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 јуни 2013
  Пораки:
  84
  Допаѓања:
  27
  BERNAYS PROPAGANDA може на кратко да се опише како DIY танцувачки new wave / post-punk бенд. Тука зборуваме за екстремно политички бенд кој носи цврсти ритмови на тапани придружени со дебели и groovy бас линии над кои што доаѓаат funky и прекршени гитарски акорди и над се' доаѓа единствен, силен и извонреден женски глас кој извикува анархистички текстови. Дали веќе ги споменавме лудиот ентузијазам, експлозивната енергија и привлечната атмосфера? Овие елементи го водат овој бенд низ Европа свирејќи стотици концерти речиси на секое ќоше од континентот.
  Предобар бенд за оние кои не знаат мораат да прочепкаат. Инаку последниот албум „Забранета Планета“ е избран за најдобар албум на годината (2013). Пред околу месец дена беа на фестивалот Земјотрес во МКЦ, инзвореден настап како и секогаш.
  http://1.bp.blogspot.com/_UjmzIMC72...s8/s1600/D77F0B032B0E17488E98B1E203E747EB.jpg

  http://www.youtube.com/watch?v=QwSz85CswfA
  http://www.youtube.com/watch?v=dvhUIvAx0h0
  http://www.youtube.com/watch?v=gT16vPYEgRs
   
 2. fatamorgana123

  fatamorgana123 Популарен член

  Се зачлени на:
  11 февруари 2013
  Пораки:
  1.273
  Допаѓања:
  1.529
  Истотака едни од омилените.
  Штета што нема повеќе вакви бендови. :(
  Песните добри,а пејачката одлична.
  Што друго би рекла освен пофалба?
  :wasntme: