BEST Скопје

Дискусија во 'Образование' започната од sofijanoka, 22 јули 2014.

 1. sofijanoka

  sofijanoka Популарен член

  Се зачлени на:
  8 февруари 2013
  Пораки:
  2.198
  Допаѓања:
  15.504
  Пол:
  Женски
  БЕСТ, Борд на европски студенти по технологија, е интернационална студентска непрофитабилна и неполитичка организација, целосно организирана и водена од студенти.

  БЕСТ ги поврзува студентите од 96 технички универзитети од 33 земји во мрежа која се одржува преку многубројни заеднички проекти, интереси и пријателства. Секоја година се организираат преку 120 меѓународни курсеви, семинари и конференции, на кои студентите од различни европски земји учат и разменуваат искуства и идеи.  Што мислите за БЕСТ ? Дали сте член,имате учествувано во нивните летни курсеви?
  Колку ни се потребни вакви организации во Македонија?

  http://www.best.org.mk/