1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Better Call Saul (2015)

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од DzingrlakaDzikica, 13 март 2015.

 1. DzingrlakaDzikica

  DzingrlakaDzikica Популарен член

  Се зачлени на:
  26 март 2012
  Пораки:
  803
  Допаѓања:
  2.631
  Не верувам дека треба некое големо објаснување. Серијава е приквел на Breaking Bad.
  Содржината е околу адвокатот Сол Гудман, шест години пред да се вплетка со Волтер (Брејкинг Бед).

  Започна минатиот месец, веќе има шест епизоди. Ја даваат секој понеделник на AMC. Значи за нас е достапна наредниот ден (вторници) со торенти.
  http://www.imdb.com/title/tt3032476/

  Гледа некој?
  Давајте идеи како да го преведеме ова чудо од наслов. :)
   
 2. Edie.S

  Edie.S Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 октомври 2012
  Пораки:
  320
  Допаѓања:
  394
  Пол:
  Женски
  Јас јас :) Баш неделава ја открив и сакав да ја пишам како препорака али ме претрка :)
  Многу ми се допаѓа. Ненормално многу ме потсеќа на Breaking Bad, разбирливо нели, истата екипа стои позади.

  Нема потреба од некое објасување плус, за сите фанови на Breaking Bad - this is a must!
   
 3. IM.TMKQ

  IM.TMKQ Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 јануари 2014
  Пораки:
  4.527
  Допаѓања:
  37.453
  Пол:
  Женски
  Јас ја почнав, изгледав 3 епизоди но многу ми легна серијава иако сум на почеток. Со Breaking bad бев опседната, се надевам и оваа ќе е исто добра. Засега ме изненадува со настаните и со уживање гледам.
   
  На dunika и IRBBB им се допаѓа ова.
 4. IM.TMKQ

  IM.TMKQ Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 јануари 2014
  Пораки:
  4.527
  Допаѓања:
  37.453
  Пол:
  Женски
  Да пишам апдејт. Искрено се заразив. Во BB, Jimmy ептен иритантен ми беше, адвокат во вистинска смисла на зборот но тука ептен ми стана омилен (после Mike секако). Ми остана уште сезона и пол, но некако сакам бавно да гледам, да не ја завршам одма. ;(
   
 5. ТрагачПоНадеж

  ТрагачПоНадеж Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 ноември 2017
  Пораки:
  520
  Допаѓања:
  1.115
  Пол:
  Машки
  Ми остана уште последната сезона да ја изгледам
   
 6. Camille84

  Camille84 Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 мај 2020
  Пораки:
  176
  Допаѓања:
  455
  Пол:
  Женски
  А кога излегува нова сезона?
   
 7. ТрагачПоНадеж

  ТрагачПоНадеж Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 ноември 2017
  Пораки:
  520
  Допаѓања:
  1.115
  Пол:
  Машки
  A sixth and final season, consisting of 13 episodes, is set to premiere in early 2022.
   
  На Camille84 му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Camille84

  Camille84 Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 мај 2020
  Пораки:
  176
  Допаѓања:
  455
  Пол:
  Женски
  Се надевам ќе го видиме барем Jesse
   
 9. ТрагачПоНадеж

  ТрагачПоНадеж Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 ноември 2017
  Пораки:
  520
  Допаѓања:
  1.115
  Пол:
  Машки
   
  На Camille84 му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Camille84

  Camille84 Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 мај 2020
  Пораки:
  176
  Допаѓања:
  455
  Пол:
  Женски
  Дали некој гледаше од последната шеста сезона од серијата? Гледам дека излегува, но не сум почнала мислам дека ќе почекам цела сезона да излезе.