1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

BitCoint (BTC) - прва електронска валута

Дискусија во 'Барање работа' започната од Goran15, 14 февруари 2016.

 1. Goran15

  Goran15 Нов член

  Се зачлени на:
  14 февруари 2016
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  0
  Што е BitCoint ? [​IMG]

  Bitcoin(BTC)
  e дигитална валута која се користи во bitcoin платежна мрежа. Како што банките, поштата, PayPal и останатите платежни мрежи користат денари, евра, долари и други валути, така bitcoin платежна мрежа ја користи bitcoin дигиталната валута.Toа e изноској се наоѓа во вашиот дигитални „новчаник“ (кој го имате инсталирано во мобилниот телефон, на хард дискот од компјутерот, или USB драјвер).

  Kако да наплакате услуги или купувате производи со оваа валута?

  На интернет постојат безброј сајтови каде може да се купуват производи онлајн со оваа валуте, да се наплака услуги, како на пример да се регестрира домен , исто така bitcoin да се заменат за евра или долари.

  Како да се заработи BitCoint ?

  • Прво инсталирајте новчаник на вашиот компјутер (Линк)
  • Регистрирајте се долу наведените линкови, на кој може да се заработи BitCoint.
  линкови за регистрација: http://freebitco.in/ http://btcclicks.com/ http://ads4btc.com/