1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Black Veil Brides

Дискусија во 'Групи и изведувачи' започната од Whatsername997, 21 јули 2012.

 1. Whatsername997

  Whatsername997 Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 јануари 2012
  Пораки:
  74
  Допаѓања:
  21
  Black Veil Brides е американски glam metal бенд. Составен е од Andy Biersack (главен вокал), Ashley Purdy (басист и пратечки вокал), Jake Pitts (гитарист), Jinxx (гитара и виолина) и Christian "CC" Coma (тапани).Познати се по нивниот имиџ инспириран од бендовите Kiss и Mötley Crüe. Еве неколку нивни хитови:
  http://www.youtube.com/watch?v=1frhTuRKqqc
  http://www.youtube.com/watch?v=gFDCHdKb ... re=related
  http://www.youtube.com/watch?v=RY3LT-mf ... re=related
  http://www.youtube.com/watch?v=VuGzJVKt ... re=related
  http://www.youtube.com/watch?v=OsO9wGRf ... ure=relmfu
   
  На UltrasGirlMKD и Natali.3 им се допаѓа ова.
 2. Stefani999

  Stefani999 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 февруари 2012
  Пораки:
  702
  Допаѓања:
  602
  Black Veil Brides (блек веил брајдс)

  Не ми се верува дека ја најдов темава.........BvB-one of my fav bands!
  Мислам дека се рок бенд.......
  Имаат хејтери ама никој не сваќа дека тие им помагаат на фановите.Песната Saviour е напишана за нив.
  http://www.youtube.com/watch?v=mNKAEKkKef4
  http://www.youtube.com/watch?v=hEcsUo3Gb3k
  http://www.youtube.com/watch?v=eAIP97BAbXc
   
  На UltrasGirlMKD, Natali.3 и AcousticLove19 им се допаѓа ова.
 3. PoisonGirl-Valo

  PoisonGirl-Valo Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 мај 2011
  Пораки:
  100
  Допаѓања:
  35
  Glam метал/???
   
 4. LudaDevojka

  LudaDevojka Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 април 2013
  Пораки:
  147
  Допаѓања:
  62
  Моја лубав
  :inlove: :inlove: :inlove:
  Enjoy


  :*
  Доколку има ваква тема слободнооо канта :D
   

  Прикачени фајлови:

  На Natali.3 и Stefani999 им се допаѓа ова.
 5. Natali.3

  Natali.3 Форумски идол

  Се зачлени на:
  16 септември 2013
  Пораки:
  5.359
  Допаѓања:
  47.757
  Пол:
  Женски
  На LudaDevojka му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Natali.3

  Natali.3 Форумски идол

  Се зачлени на:
  16 септември 2013
  Пораки:
  5.359
  Допаѓања:
  47.757
  Пол:
  Женски
  На UltrasGirlMKD и Stefani999 им се допаѓа ова.
 7. UltrasGirlMKD

  UltrasGirlMKD Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 март 2014
  Пораки:
  103
  Допаѓања:
  28
  Да надополнам :!: :D Во првите години во бендот имаше и женска-Сандра која свиреше (тупаше :?: ) на тупани,а Andy инаку Andrew Biersack е основач на групата,рок стилот,гласот и љубовта кон рокот ја добил од татко му кој исто така е рокер :) :rock: :music:

  BVB ARMY-ROCK ON :rock:

  Гледам пола и повеќето песни ги има,па еве и нешто од мене :emo:
  https://www.youtube.com/watch?v=PU4_3rweDak
   
 8. Anabelle.Amorette

  Anabelle.Amorette Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 декември 2013
  Пораки:
  2.931
  Допаѓања:
  41.050
  Пол:
  Женски
  Убави песни имаат,најмногу ми се допаѓа In the end.Да не објавувам линкови,повеќето познати песни се објавени. :)
   
  На Natali.3 му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Natali.3

  Natali.3 Форумски идол

  Се зачлени на:
  16 септември 2013
  Пораки:
  5.359
  Допаѓања:
  47.757
  Пол:
  Женски
 10. Natali.3

  Natali.3 Форумски идол

  Се зачлени на:
  16 септември 2013
  Пораки:
  5.359
  Допаѓања:
  47.757
  Пол:
  Женски
  Најнова слика, пред еден саат е објавена на Twitter!
  [​IMG]
  Иначе си го обожавам најмн на свет! :inlove: :inlove: :inlove:
  [​IMG]
  Обаа година на Керранг доделувајнето награди
  [​IMG]
  [​IMG]
   
 11. RockNroLLGirL

  RockNroLLGirL Популарен член

  Се зачлени на:
  19 јануари 2014
  Пораки:
  1.557
  Допаѓања:
  5.632
  Пол:
  Женски
  На Natali.3 му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Natali.3

  Natali.3 Форумски идол

  Се зачлени на:
  16 септември 2013
  Пораки:
  5.359
  Допаѓања:
  47.757
  Пол:
  Женски
  Аwww значи полудувам за дечкиве, најмногу за Andy, абе ептен си го сакам!!! :inlove: :l: :l: :l:
  [​IMG] :inlove:
  [​IMG] :inlove:
  [​IMG] :inlove:
  Посакувам да имам една ваква карта во раце ииии.... брм брм да заминам на концерт... сонн..
  [​IMG]
  Ги сакам дечкиве брееее :inlove: :rock: :rock:
  https://www.youtube.com/watch?v=eCbLUDfkeRk
  https://www.youtube.com/watch?v=OsO9wGRf5hI
  https://www.youtube.com/watch?v=C-S6EDNUmdc
  https://www.youtube.com/watch?v=PU4_3rweDak
  https://www.youtube.com/watch?v=bFHKBCz-ml0
   
  На RockNroLLGirL му/ѝ се допаѓа ова.
 13. RockNroLLGirL

  RockNroLLGirL Популарен член

  Се зачлени на:
  19 јануари 2014
  Пораки:
  1.557
  Допаѓања:
  5.632
  Пол:
  Женски
  [​IMG]
  #2 celebrity crush :inlove:
  http://www.youtube.com/watch?v=cspQeIa1zVg и ова ми е топ 1 , не ги слушам многу многу ама песнава е одлична заедно со they don't need to understand :inlove:
  и од jake солото на гитара :geek:

  пс . Natali.3 ме убиваш со аватарот oд andy :lol: :lol: :inlove:
   
  На Natali.3 и marija.980 им се допаѓа ова.
 14. Natali.3

  Natali.3 Форумски идол

  Се зачлени на:
  16 септември 2013
  Пораки:
  5.359
  Допаѓања:
  47.757
  Пол:
  Женски
  Andy, Andy, Andy, Andyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyy :l::l::inlove:
  Ме излудувааа ...........:l::l::l::inlove:
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]

   
  На marija.980 му/ѝ се допаѓа ова.
 15. marija.980

  marija.980 Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 јули 2014
  Пораки:
  194
  Допаѓања:
  662
  Пол:
  Женски
  Наjубааааав....so hot 8) 8)
  Andyyy :inlove: :inlove: :inlove:

  large-10.jpg large-4.jpg large-2.jpg large.jpg
   
  На Natali.3 му/ѝ се допаѓа ова.
 16. Natali.3

  Natali.3 Форумски идол

  Се зачлени на:
  16 септември 2013
  Пораки:
  5.359
  Допаѓања:
  47.757
  Пол:
  Женски
  Heшто најновоооо :l:
  [​IMG]
   
  На marija.980 му/ѝ се допаѓа ова.
 17. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.800
  Темава е отворена пред скоро година и пол, а јас сега ја гледам. Воедно, прв пат и слушам за групава, па редно е да ги прочешлам на јутјуб.

  Вложиле во спот, изградиле стил, музикава топ... само ми фали помоќен вокал. Софт ми е овој.
  Во секој случај, ми се допаѓаат.
  Ауууу гитарата партали :rock:


   
  На Natali.3 и marija.980 им се допаѓа ова.
 18. Natali.3

  Natali.3 Форумски идол

  Се зачлени на:
  16 септември 2013
  Пораки:
  5.359
  Допаѓања:
  47.757
  Пол:
  Женски
 19. Natali.3

  Natali.3 Форумски идол

  Се зачлени на:
  16 септември 2013
  Пораки:
  5.359
  Допаѓања:
  47.757
  Пол:
  Женски
 20. BringMeTheHorizon

  BringMeTheHorizon Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 септември 2013
  Пораки:
  7
  Допаѓања:
  2
  BVB почнав да ги слушам во 2012, ех опседната бев со нив. Сите интервјуа на YouTube ги имав изгледано, се знаев. Тие беа бендот кој ме „внесе“ во музиката која ја слушам денес. Но како да ги одраснав. Понекогаш ќе ги пуштам нивните песни и ме фаќа носталгија. Сметам дека првиот албум им е најдобар, а со последниов како утка да направија. Без разлика на се, тие секогаш ќе имаат специјално место бидејќи многу ми значеа, а и сеуште ми значат.