1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Black vs Silver камера?

Дискусија во 'Канта' започната од Name, 13 февруари 2011.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. Name

  Name Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јуни 2010
  Пораки:
  1.433
  Допаѓања:
  880
  Пол:
  Женски
  Која боја на фотоапарат (камера) порадо би ја одбрале?

  Црна или Сребрена (сива), и зошто?

  Знам дека се работи за личен вкус но сепак одберете и појаснете зошто. :)

  Темава произлегува од лични комплекси со една камера
   
 2. rossonerka

  rossonerka Популарен член

  Се зачлени на:
  13 април 2010
  Пораки:
  4.160
  Допаѓања:
  15.287
  Искрено.... многу комплексна тема :rofl:

  Најмалку битно од еден избор на фотоапарат е надворешната боја.
   
 3. Dushica-sk

  Dushica-sk Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  5.048
  Допаѓања:
  3.924
  Јас не можам да ти помогнам , мојот апарат е портокалов :D
  Инаку би одбрала сив ( сребрен ) , зошто .. не знам :D :D
   
 4. Alanna

  Alanna Популарен член

  Се зачлени на:
  20 ноември 2010
  Пораки:
  1.120
  Допаѓања:
  482
  Бојата воопшто не ми е битна...Битноо е тоа што го има внатре,мегапиксели и други битни работи.А кога сме кај бојата не би одбрала ни сив ни црн туку црвен :)
   
 5. velesanka

  velesanka Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2009
  Пораки:
  2.561
  Допаѓања:
  2.440
  мојот е сребрен, тогаш тој беше со подобри опции од сите други што ги имаше во продавницата..
  а иначе би одбрала црн :)
   
 6. ehrgeizig123

  ehrgeizig123 Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 декември 2010
  Пораки:
  427
  Допаѓања:
  157
  Леле..хахаха мислев кузнае каква тема си отворила :lol: :lol: :lol:
  Искрено бојата на апаратот не ми е воопшто битна. Сум имала и црн и сребрен,исто ми е.
  Ако веќе сакаш да бираш погледни во гардеробата каква облека имаш најмногу па така да ти одговара :lol: :lol:
   
  На rossonerka му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Name

  Name Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јуни 2010
  Пораки:
  1.433
  Допаѓања:
  880
  Пол:
  Женски
  ehrgeizig, росоњерка,

  што е со критиките и исмејувањето на темата?
  Реков дека знам дека е личен вкус и сето тоа но едноставно ја отворив за да видам повеке мислења и вкусови.. Па има толку многу ама многу поглупи и беспредметни теми а вие на оваа и се с'снавте?
  Не реков ја дека бојата ви е битна, туку едноставно кога би требало/морало да изберете помегу овие две бои за апарат, која би ја одбрале. Толку!
  Само глупости да се коментирало, не одговара тоа што го бара темата, а тоа е во случајов еден збор туку триста други работи. :x

  едит: ehrgeizig , "мислев кузнае каква тема си отворила"
  знаеш, постои наслов на темата..
   
  На Avril.09 му/ѝ се допаѓа ова.
 8. maja8

  maja8 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 јануари 2010
  Пораки:
  2.847
  Допаѓања:
  2.158
  Абе стаете една анкета, па ке гласаме... и за која боја има повеке гласови таков апарат купи си :)
   
 9. Dushica-sk

  Dushica-sk Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  5.048
  Допаѓања:
  3.924
  Што ги нападна толку ? Темава и така не поттикнува некаква дискусија .. Можеше да прашаш во СДП или ако има тема за камери тамо да си прашаш :^)
   
 10. TennisBabe

  TennisBabe Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2010
  Пораки:
  591
  Допаѓања:
  364
  Црн би рекла.

  А инаку и јас сум за клуч,сори :angel:
   
 11. Name

  Name Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јуни 2010
  Пораки:
  1.433
  Допаѓања:
  880
  Пол:
  Женски
  Душице бе, па има многу теми кои не поттикнуваат дискусија.. а мене темава односно мислењата многу ке ми значат..па на пример темата "како се чувствувате денес" да не поттикнува дискусија? не, туку секој само си го кажува своето..такви има многу теми, која ви е омилена боја ова она...така и ова..
  Не сум нова, се мислев да прашам у сдп али ете отворив тема.. :(
  Јас би рекла повеке вие ме нападнавте..
  Тенисбејб, фала на поддршката
   
 12. ehrgeizig123

  ehrgeizig123 Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 декември 2010
  Пораки:
  427
  Допаѓања:
  157
  Name не си нападната!
  Иначе тоа што си го коментирала од мојот пост, го пишав пошто не го видов насловот на темата туку кликнав на линкот што го имаше оставено во СДК.
  И да, не си исмејана :)
   
 13. senza.parole

  senza.parole Форумски идол

  Се зачлени на:
  22 септември 2010
  Пораки:
  3.534
  Допаѓања:
  22.975
  Пол:
  Женски
  :D Леле темава... :D

  Мојот е сребрена боја, ама инаку сега не сакам ни таков, ни таков. :wasntme:
  Виолетов "Sony" со 16.1 мегапиксели резолуција видов пред некое време, и тој го сакам. :!:
  Два во еден - и убав и паметен. :rofl:
   
 14. FBI

  FBI Популарен член

  Се зачлени на:
  1 јули 2010
  Пораки:
  1.513
  Допаѓања:
  5.299
  Еве јас конкретно ќе ти одговорам дека доколку имаат исти перформанси, јас би ја одбрала црната камера :)
  А доколку перформансите не се исти изберија онаа со подобри :) Сепак на крајот на краиштата бојата на камерата, не ги прави сликите поквалитетни :*
   
 15. Lilit

  Lilit Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  11.813
  Допаѓања:
  151.714
  Нема простор за дискусија.
  Клуч.
   
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.