1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Blindfolded..

Дискусија во 'Секс' започната од damjansk, 15 јули 2012.

 1. damjansk

  damjansk Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 јули 2012
  Пораки:
  21
  Допаѓања:
  9
  Дали сте имале секс со превез на очите?
  Сте гледале на тв, сте слушале...но дали ви паднало на ум како би се чувствувале кога тоа би го направиле..
  Не е ништо особено на прв поглед, ама буди јаки еротски чувства...предизвикува...
  Тој/таа што пробал/а знае за што зборувам
  Пробајте...како мало изненадување на партнерот..ставете превез на очите и опуштете се максимално...
  ..секако пропратна работа на превезот е фантазијата..чувства без граници..
   
  На Lolo5, krEM4Eto и zokipoki.1 им се допаѓа ова.
 2. crazyinlove19

  crazyinlove19 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 март 2011
  Пораки:
  3.753
  Допаѓања:
  3.722
  За мене ова е нешто што предизвикува огромна сексуална возбуда.
  Вака го зачинивме сексуалниот живот со партнерот, неодамна, и искуството беше повеќе од фантастично.
  Огномет од оргазми. :$
  Сакам кога тој го носи превезот на очи, да не гледа што му правам, само да чувствува. Сакам и јас. Одлично е за промена, посебно ако ви е монотоно во сексот. Би го практикувала и понатаму. :)
   
  На diskreten32, Lolo5, joy1 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 3. Elena69221

  Elena69221 Популарен член

  Се зачлени на:
  8 август 2011
  Пораки:
  2.352
  Допаѓања:
  3.516
  Пол:
  Женски
  Не сум имала секс со превез на очите, но планирам да го направам. :)
   
  На diskreten32, Milan444, Lolo5 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 4. aleks26

  aleks26 Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 јули 2012
  Пораки:
  309
  Допаѓања:
  95
  Пол:
  Женски
  И јас до сега не сум имала таков секс а мислам дека би било возбудливо се надевам дека во скоро време ке пробам би сакала па ќе ве известам добра идеа ми дадовте иако не сум некој тип кој сака да експериментира во сексот повеќе класика си сакам ама ова би го пробала зошто да не.
   
  На Milan444 и Lolo5 им се допаѓа ова.
 5. Таа Сум

  Таа Сум Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 мај 2016
  Пораки:
  138
  Допаѓања:
  618
  Пол:
  Женски
  Не сум пробала но го имам во план.
   
  На Milan444, Lolo5 и the drummer им се допаѓа ова.
 6. zokipoki.1

  zokipoki.1 Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 јуни 2016
  Пораки:
  397
  Допаѓања:
  1.286
  Пол:
  Машки
  Golema i strastna vozbuda..disis dlaboko ne znaejki na koj del od tvoeto telo ke se spusti nejzinata/negovata raka ili usni..me ezi pomislata na vodenje ljuvov so prevez..ubava tema..
   
  На Lolo5, krEM4Eto, joy1 и 2 други им се допаѓа ова.
 7. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  11.218
  Допаѓања:
  63.469
  Пол:
  Женски
  Сум имала ваква идеја но досега не е реализирана. Еден ден мора да биде. :lol:
   
  На Milan444 и Lolo5 им се допаѓа ова.
 8. zokipoki.1

  zokipoki.1 Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 јуни 2016
  Пораки:
  397
  Допаѓања:
  1.286
  Пол:
  Машки
  Treba da probas..sekako..:whew:
   
  На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Dust

  Dust Game Over

  Се зачлени на:
  27 септември 2011
  Пораки:
  11.074
  Допаѓања:
  165.677
  Пол:
  Женски
  Кој не пробал, да проба..
  Сите сетила ќе ви проработат:drunk:
   
  На Lolo5, Bozica1980, Desi1991k и 2 други им се допаѓа ова.
 10. Privlechna

  Privlechna Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 септември 2011
  Пораки:
  19
  Допаѓања:
  58
  Пол:
  Женски
  Невидена фантазија ми е, сум ја помислила повеќе пати , а зашто уште не сум ја реализирала ???!!! Се пуштам во акција па ке раскажам доживување :)
   
  На diskreten32, Milan444, Lolo5 и 5 други им се допаѓа ова.
 11. pharmacy

  pharmacy Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 октомври 2013
  Пораки:
  259
  Допаѓања:
  369
  Пол:
  Женски
  Убава идеа, само нз како ќе му се допадне на мм
   
  На Milan444, Lolo5 и zokipoki.1 им се допаѓа ова.
 12. Kukla994

  Kukla994 Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 ноември 2014
  Пораки:
  4.660
  Допаѓања:
  46.890
  Ее арно шо ме потсетивте на ова.
  Утре....утре, утре да...8-|
   
  На Lolo5, Desi1991k, Hristov и 3 други им се допаѓа ова.
 13. Tanjchica

  Tanjchica Нов член

  Се зачлени на:
  16 ноември 2016
  Пораки:
  4
  Допаѓања:
  21
  Пол:
  Женски
  Би сакала да пробам, звучи примамливо :$
   
  На Milan444, Lolo5, Desi1991k и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 14. Bozica1980

  Bozica1980 Форумски идол

  Се зачлени на:
  24 август 2010
  Пораки:
  5.252
  Допаѓања:
  230.047
  Пол:
  Женски
  Ти му ја вадиш вратоврската он ти ја става преку очите :bandit: :$
   
  На Annath, Dust, Lolo5 и 6 други им се допаѓа ова.
 15. hunter26

  hunter26 Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 март 2015
  Пораки:
  105
  Допаѓања:
  258
  Пол:
  Машки
  Like за идејава :)
  може и со вртоврската да ти ги врзе рацате, ама тоа е за во друга тема :)
   
  На Lolo5, joy1 и Bozica1980 им се допаѓа ова.
 16. krEM4Eto

  krEM4Eto Популарен член

  Се зачлени на:
  23 јули 2012
  Пораки:
  1.539
  Допаѓања:
  4.261
  Пол:
  Женски
  Вечееер ммм вечер [​IMG]
  Не сум пробала ама вечер..8-|
   
  На diskreten32, Lolo5 и Kukla994 им се допаѓа ова.
 17. Kukla994

  Kukla994 Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 ноември 2014
  Пораки:
  4.660
  Допаѓања:
  46.890
  Ама сигурно да пробаш !
  Направи си и убава атмосфера од темнина и неколку свеќички :$
   
  На diskreten32, Lolo5 и krEM4Eto им се допаѓа ова.
 18. krEM4Eto

  krEM4Eto Популарен член

  Се зачлени на:
  23 јули 2012
  Пораки:
  1.539
  Допаѓања:
  4.261
  Пол:
  Женски
  Готово после ќе размениме искуство :D
   
  На diskreten32, Lolo5, Priroden и 2 други им се допаѓа ова.
 19. Women35

  Women35 Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 октомври 2020
  Пораки:
  167
  Допаѓања:
  1.098
  Пол:
  Женски
  I prevez da imam,mu go znam sekoj cekor vo "predstavata"Taka da ne bi probala bidejki znam deka ke se razocaram i iznerviram.
   
  На Arjanit2021 и diskreten32 им се допаѓа ова.