1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Blue (Блу)

Дискусија во 'Групи и изведувачи' започната од crazylady, 24 април 2011.

 1. crazylady

  crazylady Форумски идол

  Се зачлени на:
  12 јули 2010
  Пораки:
  5.198
  Допаѓања:
  8.431
  BLUE е британски поп бенд, чии членови се Симон Вебе, Ли Рајан, Данкан и Ентони Џејмс Коста.
  Blue првично формирана во 2001 година .

  Во 2009 година се потврди дека бендот ќе направат камбек со нов албум и турнеја. Тие ќе ја претставува Велика Британија на Евровизија 2011 во Германија со песната "можам".


  Групата го издаде својот деби-сингл "All Rise" во мај 2001 година и го достигна бројот 4 во Велика Британија синглови шема.
  Нивниот втор студиски албум One Love бил издаден во 2002 година. Албумот влезе во Велика Британија број 1, каде што остана за една недела. Три синглови беа хитови од албумот: "One Love" (Велика Британија број 3), "За жал се чини дека една од најтешките збор" во кој Елтон Џон (Велика Британија број 1),

  Третиот албум виновен (gulty) (за албум и сингл [Велика Британија број 2]) беше објавен во есента на 2003 година.

  Бендот се раздели затоа што Елтон Џон сметал дека нивната популарност е се намалува и дека тие треба да се концентрираат на своите соло кариери. Најдоброто од Blue најголемите хитови компилација беше издадена во 2004 година.
  Во април 2009 година, беше откриено дека бендот беше реформиран и имаше напишано нов материјал, треба да биде објавен во заедничко партнерство со невин рекорди и EMI Music, со кои тие се уште имаат три годишен договор.

  Па вака јас бендов го обожавам и покрај тоа што не постои веќе се уште ги слушам нивните песни :inlove: :inlove: :inlove: :inlove:

  http://www.youtube.com/watch?v=W2UW6n0s2zc
  oмилената :inlove: :inlove:

  http://www.youtube.com/watch?v=r8JI9f3S ... re=related

  http://www.youtube.com/watch?v=uayVMg5gJRg

  http://www.youtube.com/watch?v=AbAX9A8C ... re=related

  http://www.youtube.com/watch?v=i565p-UK ... re=related

  Ако е дупла темава клуч ;)
   
  На mileystar му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Rock-a-Fella

  Rock-a-Fella Популарен член

  Се зачлени на:
  12 февруари 2011
  Пораки:
  1.392
  Допаѓања:
  1.384
  Can't Breathe Easy.... најомилена
  тој со црна коса и плави очи-My man
   
 3. angel92

  angel92 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 февруари 2011
  Пораки:
  1.569
  Допаѓања:
  3.132
  Овие ми беа најомилена група како што растев. Сестра ми беше во тој тинејџерски период па поради неа ги знам. И уште тогаш ги памтам зборовите и ги знам на памет песните...

  ГИ ОБОЖАВАМ! <3
   
  На crazylady му/ѝ се допаѓа ова.
 4. vikica.s

  vikica.s Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 октомври 2010
  Пораки:
  192
  Допаѓања:
  59
  ги сакам многу.омилена ми е breath easy...а од нив најмногу си го сакам данкан
   
 5. Angel-Adriana

  Angel-Adriana Популарен член

  Се зачлени на:
  28 август 2012
  Пораки:
  1.085
  Допаѓања:
  555
  Омилена песна од Блу ми е онаa I can, I will :D
   
 6. BlackSwan5

  BlackSwan5 Популарен член

  Се зачлени на:
  6 јуни 2011
  Пораки:
  2.765
  Допаѓања:
  3.558
  Ау, ги обожавам Блу :inlove:, не знам како претходно не сум ја видела темата.

  Од моето време се :lol:, како чудно звучи ова. Но да, кога бев помала беа страшно популарни. Ете ова ти е еден редок пример на одличен бој бенд, за разлика од Дирекшионери и што ти знам таму. Мислам дека е реобединета групата, т.е. некаде во Јануари би требало да им излезе албумот.

  Преубави песни имаат, Breathe Easy ми е најубава. А од нив Ли Рајан :inlove:, воедно и најдобар вокал.

  http://www.youtube.com/watch?v=0Q0vClOpf98

  http://www.youtube.com/watch?v=WEgmbP-9M70

  http://www.youtube.com/watch?v=URIqyoqh7rA

  http://www.youtube.com/watch?v=5TdluNO2-c4

  http://www.youtube.com/watch?v=CZeu2SXfXqc

  И онаа евровизиската е добра, сеуште се чудам како не победи Британија.