1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Body Step

Дискусија во 'Фитнес' започната од kristii, 22 јуни 2011.

 1. kristii

  kristii Популарен член

  Се зачлени на:
  10 април 2010
  Пораки:
  1.650
  Допаѓања:
  1.706
  Body step е форма на аеробик,со кој се вежба со помош на степер.Овај начин на вежбањ е најдобар за зацврстување на задник и нозе.
  http://www.youtube.com/watch?v=N1__HxDCB9o

  Дали вежбате вака?Дали сте вежбале?И што мислите за ваквиот начин на вежбање?
  Мислам дека за овај начин на аеробик вежби немаме спомнато,зато и ја отворив темава
   
  На bulletbody му/ѝ се допаѓа ова.
 2. bulletbody

  bulletbody Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 април 2012
  Пораки:
  86
  Допаѓања:
  176
  Odlicna vezba ne samo za slabenje tuku i za zadnikot :)
  http://www.youtube.com/watch?v=9vBqpj7a7mw