boja na senka spored boja na oci

Дискусија во 'Канта' започната од thebesta, 1 мај 2012.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. thebesta

  thebesta Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 септември 2011
  Пораки:
  33
  Допаѓања:
  19
  dali moze nekoj predlog za sino-zeleni oci bidejki poveketo koristam temni boi i mi e zdosadeno
  p.s. ako ima vakva tema sorry :)
   
 2. Elence93

  Elence93 Популарен член

  Се зачлени на:
  16 декември 2009
  Пораки:
  4.544
  Допаѓања:
  3.879
  Пол:
  Женски
  Гледај ја девојкава, има зелени очи и многу добри предлози за шминка http://www.youtube.com/user/makeupbyeman
  На сини и зелени очи многу убаво стојат розева, виолетова, боја на кајсија и сл. Можеш и неутрална сенка за очи и туш или моливче, со јак розев кармин или сјај, за летово е супер :)
   
 3. Gordana10

  Gordana10 Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  6.898
  Допаѓања:
  9.174
  Пол:
  Женски
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.