1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Bourjois декоративна козметика

Дискусија во 'Лице' започната од Miss007, 21 јануари 2011.

 1. Miss007

  Miss007 Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2011
  Пораки:
  7
  Допаѓања:
  0
  Дали и колку ви се допаѓаат производите на козметиката Bourjois? Дали се квалитетни и кои од маскарите би ги препорачале?
   
 2. Skorpija87

  Skorpija87 Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 ноември 2010
  Пораки:
  314
  Допаѓања:
  68
  Од оваа фирма имам само едно руменило што ми е поклон донесено од Бугарија многу е тврдо, но сепак не е многу лошо сакам да пробам од моливите за очи тие црно-бело но незнам какви се
  малку офф девојките од кочани ако знаат каде има bourjois и deborah нека кажат поздрав.
   
 3. firequeenn

  firequeenn Популарен член

  Се зачлени на:
  15 декември 2010
  Пораки:
  1.904
  Допаѓања:
  5.346
  имам 2 моливчиња за уста од Bourjois и ми беа поклон за роденден од една другарка ...не ми се свидеа (овде можам слободно да си кажам ) си ја изгребав усната еднаш
   
 4. slobodka

  slobodka Популарен член

  Се зачлени на:
  24 октомври 2010
  Пораки:
  2.110
  Допаѓања:
  2.701
  Пол:
  Женски
  Користам лак за нокти од оваа марка и ми се бендисуваат, не се вадат за 2 дена убав сјај имаат.Друго немам пробано па така да неможам да коментирам.
   
 5. girl1985

  girl1985 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јули 2010
  Пораки:
  1.635
  Допаѓања:
  2.121
  За лице ја користам Bоurjois HealthyMix пудрата и сум презадоволна. Исто така ја обожавам нивната купка Bоurjois Bonheur En Mousse. Сакам да го земам и HealthyMix коректорот и руменило за лице од нив.
   
 6. srcekrsacka

  srcekrsacka Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2010
  Пораки:
  2.952
  Допаѓања:
  1.751
  ги имам пробано сенките на Боурјоис и на Дебора како и еден од прозирните сјаеви со вкус на ментол на Боурјоис и се навистика прекрасни и квалитетни :*
   
  На girl1985 му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Ashling

  Ashling Популарен член

  Се зачлени на:
  19 декември 2010
  Пораки:
  1.228
  Допаѓања:
  2.577
  [​IMG]
  Имаше тестер во Unique,па и нијансата ми ја погодиле :inlove:
  Деновиве моја е!!!
   
  На frutini и girl1985 им се допаѓа ова.
 8. Nikolina66

  Nikolina66 Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 ноември 2010
  Пораки:
  8
  Допаѓања:
  0
  Искрено не сум многу задоволна од healthy mix serum пудрата и ви препорачувам доколку барате пудра да одберете од друга компанија како Loreal или Max factor, но затоа останатите производи, како сенките, маскарите и руменилата, на Bourjois се одлични..
   
 9. girl1985

  girl1985 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јули 2010
  Пораки:
  1.635
  Допаѓања:
  2.121

  Што те разочара? :^)
   
 10. vendiii

  vendiii Популарен член

  Се зачлени на:
  13 февруари 2011
  Пораки:
  1.368
  Допаѓања:
  2.464
  Си купив пудра и според мене вреди за сите пари :) конечно пудра која покрива а пак да имам природен изглед а не како да имам маска на лицето. Јас сум многу задоволна :)
   
  На girl1985 му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Dushica-sk

  Dushica-sk Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  5.048
  Допаѓања:
  3.923
  Вчера купив сјај ,3д тој што е зошто ептен ми се свиѓа . Ставив еднаш од една другарка и цела вечер ми стоеше и после убава ми беше устата , мека . И задоволна сум . Друго ништо немам користено . А колку се лаковите ? :)
   
 12. MacaLove

  MacaLove Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2011
  Пораки:
  2.399
  Допаѓања:
  6.336
  А колку е купката Bоurjois Bonheur En Mousse? :)
   
 13. 2468

  2468 Популарен член

  Се зачлени на:
  23 декември 2009
  Пораки:
  4.497
  Допаѓања:
  2.836
  Пол:
  Женски
  Искрено прв пат слушам за оваа козметика :$
  А може сум ја пресретнала ама не сум знаела дека имам контакт со неа :lol:

  Како и да е, ме интересира за пудрите, убави се? Гледам ги фалите...
  Која им е цената?
  И Душице, сјајот каков е? Може цена и за тоа. :$
   
 14. girl1985

  girl1985 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јули 2010
  Пораки:
  1.635
  Допаѓања:
  2.121
  Ја има во Тинекс и Космо Тинекс маркетите. 170 денари е. Дефинитивно мора да се проба :)
   
  На MacaLove му/ѝ се допаѓа ова.
 15. girl1985

  girl1985 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јули 2010
  Пораки:
  1.635
  Допаѓања:
  2.121
  Од новите 3Д? Или од старите 3Д што се на -50% акција?
   
 16. girl1985

  girl1985 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јули 2010
  Пораки:
  1.635
  Допаѓања:
  2.121
  Буржоа е француска фирма... сестринска на Chanel. Претежно прават лесна козметика. На пример пудрите HеalthyMix & HealthyMix серум се на природна база, а за таква се води и Detox, а доста фалена е и 10часовната (Sleep effect). Пудрите се во просек 800 денари, за пакување од 30мл. Според мене се многу квалитетни и ги препорачувам ако некој бара полесна пудра која има солидна покриеност и полумат финиш. Многу често имаат акции низ парфимериите па со пудра се добива гратис коректор кој инаку чини 400 и нешто, или гратис маскара која инаку чини 400-500 денари, и слични варијации. Доста познати се руменилата на Буржоа кој кај нас мислам дека ги има во 12 нијанси. Се произведуваат повеќе од 100 години, а бројот 48 од линијата на Буржоа руменила се води како воопшто прво руменило кое се појавило во ерата на шминките. Доста ги фалат и нивните сенки, кои лично ги немам користено но во план ми е. Сакам да си купам и нивна камена пудра и уште некои работи. Ама со тек на време, не може се одеднаш (за жал :D ).
   
  На koritsaki, A-j-a, LivingGlam и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 17. LivingGlam

  LivingGlam Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 септември 2010
  Пораки:
  6.073
  Допаѓања:
  56.298
  Пол:
  Женски
  [​IMG]
  Јас ја имам користено оваа пудра. Многу го освежува лицето, ама воопшто не покрива. Одлична е за посува кожа што нема потреба од многу покривање, зашто дава здрав порцелански изглед.
  Со коректор функционирав некако, но за мојата кожа ова беше мало покривање. Сепак ми се допаѓаше за дневен изглед.
   
  На wolf4e му/ѝ се допаѓа ова.
 18. ludoto19

  ludoto19 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  7.222
  Допаѓања:
  41.455
  сенките им сеееееееееееееееееееееееееееееееееее :inlove: :inlove: :inlove: :inlove: се нашлапав во јуник :rofl: ама немав 'црвена' да ја купам :lol: :D
   
 19. girl1985

  girl1985 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јули 2010
  Пораки:
  1.635
  Допаѓања:
  2.121
  Бар си го напраи меракот. Ќе си купиш друг пат. :*
   
 20. femina90

  femina90 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2009
  Пораки:
  3.997
  Допаѓања:
  2.344
  Знаете ли колку се сенките за smokey eyes?Поминав преска покрај 3 космо и заборавив да влезам?