Bourjois декоративна козметика

Дискусија во 'Лице' започната од Miss007, 21 јануари 2011.

 1. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  17.203
  Допаѓања:
  108.960
  Пол:
  Женски
  Супер е кремата. За секој ден. Ја носам 12 часа,после 8 плус почнува да ми се мрсни кожата.
   
  На Amelia му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Amelia

  Amelia Популарен член

  Се зачлени на:
  12 септември 2010
  Пораки:
  1.141
  Допаѓања:
  932
  Доволно ли е покривна?
   
 3. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  17.203
  Допаѓања:
  108.960
  Пол:
  Женски
  Не е пудра,не е густа. Цц крема е. Така не е којзнае колку покривна.
   
  На Amelia му/ѝ се допаѓа ова.
 4. teressa

  teressa Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 март 2016
  Пораки:
  255
  Допаѓања:
  387
  Пол:
  Женски
  Здраво, која пудра трае подолго ХМ или 123 Перфектот?
   
 5. Elence93

  Elence93 Популарен член

  Се зачлени на:
  16 декември 2009
  Пораки:
  4.539
  Допаѓања:
  3.872
  Пол:
  Женски
  Би рекла 123 перфркт. Но се доста различни, хм има сјаен финиш (не многу) , додека 123 е повеќе мат и е подобра за мрсна кожа.
   
  На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Gi.ir.ll192

  Gi.ir.ll192 Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 септември 2019
  Пораки:
  141
  Допаѓања:
  507
  Пол:
  Женски
  И мене ме интересира тоа, јас сум многу задоволна од healthy mix ја обожавааам.
  Да, имам мрсна кожа и знаев да светнам уште повеќе, но сепак е прелесна пудра.
   
  На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
 7. anggell

  anggell Популарен член

  Се зачлени на:
  2 ноември 2011
  Пораки:
  1.271
  Допаѓања:
  1.847
  Пол:
  Женски
  Која е разликата помегу ББ кремата и ЦЦ кремата од оваа линија?
  ЦЦ кремата ја имам користено убава е, не е многу густа, и убаво стои на лицето, многу природно. Дали и ББ кремата е со таков состав, не толку густа и нелеплива, дали природно стои на лице, се мислам да ја земам за проба.