Bourjois декоративна козметика

Дискусија во 'Лице' започната од Miss007, 21 јануари 2011.

 1. girl1985

  girl1985 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јули 2010
  Пораки:
  1.635
  Допаѓања:
  2.114
  Во моментов ни мене не ми текнува. Ама после планирам да одам до Космо, па ќе видам и ќе те известам. :*
   
  На femina90 му/ѝ се допаѓа ова.
 2. femina90

  femina90 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2009
  Пораки:
  3.997
  Допаѓања:
  2.318
  Ако не ти е тешко ѕирни и дали има само нијанси на кафеаво или и на црно, јас кај другарка кафеавите ги пробав и беа преубави, а сепак на око ко црно делуваше.
   
 3. girl1985

  girl1985 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јули 2010
  Пораки:
  1.635
  Допаѓања:
  2.114
  Договорено! Запишав мемо на мобилниот. :lol:
   
 4. girl1985

  girl1985 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јули 2010
  Пораки:
  1.635
  Допаѓања:
  2.114
  Femina90 проверив ! Речено, сторено! :) Имаше такви сенки и имаше и на кафеаво, и на црно и уште неколку варијанти. Цената им е 612 денари во Космо. :*
   
  На femina90 му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Nikolina66

  Nikolina66 Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 ноември 2010
  Пораки:
  8
  Допаѓања:
  0

  Healthy mix serum пудрата неможе да се спореди со оние на Loreal или Max factor, можеби вие мислите дека е супер но, тогаш најверојатно не сте ги испробале другиве.
   
 6. girl1985

  girl1985 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јули 2010
  Пораки:
  1.635
  Допаѓања:
  2.114
  Не може да се спореди со што? Да, признавам, не фасадира толку многу. Ама гарантирам дека е далеку поздрава за млада кожа. Макс фактор е многу јака СЦЕНСКА шминка и за ваше добро не ја користете секојдневно.
   
  На Name му/ѝ се допаѓа ова.
 7. femina90

  femina90 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2009
  Пораки:
  3.997
  Допаѓања:
  2.318
  Конечно си ги купив сенките smokey eyes, си се нашминкав за по дома и се преубави :D
   
  На girl1985 му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Nikolina66

  Nikolina66 Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 ноември 2010
  Пораки:
  8
  Допаѓања:
  0
  Несомнено е тоа дека е поздрава за млада кожа како и за секојдневна употреба...но, според мене добра пудра е онаа која што не се чувствува дека ја носиме, а сепак делумно покрива и згора на се изгледа природно...со Healthy mix јас не го постигнав тој ефект
   
 9. girl1985

  girl1985 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јули 2010
  Пораки:
  1.635
  Допаѓања:
  2.114
  Која нијанса си ја зема? :* BTW сум утнала, цената во Космо беше 615 а не 612 денари. :tmi:
   
 10. femina90

  femina90 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2009
  Пораки:
  3.997
  Допаѓања:
  2.318
  Од Јуник ги земав исто 615 :D Се мислев меѓу кафеавите и црните и сепак црните ги одбрав, кафеаво скоро ич не носам :)
   
  На girl1985 му/ѝ се допаѓа ова.
 11. maca99

  maca99 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 септември 2010
  Пораки:
  1.819
  Допаѓања:
  1.668
  Од буржоа имам само ова користено
  [​IMG][​IMG][​IMG]
  и задоволна сум и од руменилата и од сјајчето :inlove: ,кога ќе подсоберам пари пак ќе си купам ;)
   
  На girl1985 му/ѝ се допаѓа ова.
 12. girl1985

  girl1985 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јули 2010
  Пораки:
  1.635
  Допаѓања:
  2.114
  Еве ги руменилата од Bourjois Paris Ballerine Collection for Spring 2011
  [​IMG]
  Le Sacré Cœur on blush Rose Coup de foudre, shade #16
  La Tour Eiffel on blush Ambre d’Or, shade #32
  L’Arc de Triomphe on blush Lilas d’Or, shade #33
  L’Opéra Garnier on blush Rose d’Or, shade #34
  La Bastille on blush Rose Ambré, shade #74
  La Colonne de Juillet de la place de la Bastille on blush Rose de Jaspe, shade #95
  [​IMG]

  :inlove:
   
  На frutini, lily-prune и LivingGlam им се допаѓа ова.
 13. Blanca

  Blanca Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  725
  Допаѓања:
  498
  Феминки денеска се подновив со 3 работи - преубави се :inlove:

  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
  На frutini и LivingGlam им се допаѓа ова.
 14. lily-prune

  lily-prune Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 јануари 2011
  Пораки:
  545
  Допаѓања:
  154
  колку ги зеде сите работи ?
   
 15. nesa

  nesa Популарен член

  Се зачлени на:
  23 јули 2010
  Пораки:
  819
  Допаѓања:
  1.160
  Пол:
  Женски
  Екстра со години ја користам нивната шмика. За четката немам коментар, нешто прекрасно
   
 16. Skorpija87

  Skorpija87 Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 ноември 2010
  Пораки:
  314
  Допаѓања:
  68
  со здравје да си ги користиш може инфо за сенките мат се или?
  колку коштаат, кои нијанси ги има поздрав :)
   
 17. interesna

  interesna Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јуни 2010
  Пораки:
  1.917
  Допаѓања:
  671
  женски сте го виделе ова чудо кај нас, сакам да го купам, пред некој ден разгледував низ парфимериите но го нема!


  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]
   
  На girl1985 му/ѝ се допаѓа ова.
 18. Blanca

  Blanca Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  725
  Допаѓања:
  498
  Сенките се 615, руменилото е 463 а четката е 486ден.
  Сенките се светкави но не премногу и преубави се, еве какви нијанси има http://www.bourjois.co.uk/catalog/make_ ... _eyeshadow
   
  На girl1985 му/ѝ се допаѓа ова.
 19. girl1985

  girl1985 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јули 2010
  Пораки:
  1.635
  Допаѓања:
  2.114
  Аааа... полека гледам дека се навлекувате на Bourjois. Се оградувам од секаква промена на вашиот џеб за сметка на овој бренд. :lol: Инаку, бронзерот и илуминаторот, свртев Скопје за да го најдам, еми ги немет! Кај нас дел од дуќаните нит чуле нит виделе за него |( а се едни од попрадаваните производи на Bourjois. Ако некој некаде ги види обавезателно да не извести! Иначе Smoky eye сенките се Ф-А-Н-Т-А-С-Т-И-Ч-Н-И. Ќе си зберам паричиња да си купам. :*
   
 20. Alanna

  Alanna Популарен член

  Се зачлени на:
  20 ноември 2010
  Пораки:
  1.089
  Допаѓања:
  453
  Сега за сега од Bourjois имам само маскара и сјајче еве вакви :) Од маскарата сум посебно задоволна
  [​IMG]
  [​IMG]