Bourjois декоративна козметика

Дискусија во 'Лице' започната од Miss007, 21 јануари 2011.

 1. maca99

  maca99 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 септември 2010
  Пораки:
  1.819
  Допаѓања:
  1.668
  Е денес семислев дали да ја купам :devil: и не ја зедов зедов лореал за волумен ја прашав продавачката ми рече лореал давала поголем волумен :devil: од буржоа бидјќи лореалот ја имав користено ја зедов пак,ама искрено се мислев и за буржоа,и нареден пат ќе ја купам...а сјајчињата се фантастични :inlove:
   
 2. Phyramide

  Phyramide Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јули 2010
  Пораки:
  3.009
  Допаѓања:
  14.775
  А јас пак мислев Грл дека ја отворила темата а - оно не! ;)

  Како и да е, со години ги користам нивните производи и многу сум задоволна. Не ме разочарале.
  Маскарите не лепат, сенките за очи им се супер, лаковите за нокти исто, сјајчињата се топ, купките неверојатно миризливи - bein, voila! Je suis une fille bourjoise :)
  Сега добив некои тестери за пудрата - па ај ќе ја пробам. Иако не верувам дека ќе си ја купам скоро, затоа што имам уште доста од старата, а таа не ја менувам за ништо на светов.
   
  На girl1985 му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Miss-Independent

  Miss-Independent Популарен член

  Се зачлени на:
  10 мај 2010
  Пораки:
  2.292
  Допаѓања:
  5.646
  Леле ја обожавам шминката на буржоа :inlove:
  Ги користам нивните пудри
  10hour sleep effect како секојдневна ,преубава лесна пудра,не покрива многу ама тенот многу убав го прави,здрав некако :wasntme: Бидејќи немам некои проблеми со лицето,прилично ми е чисто,мене пудрава ми е супер.
  Е сега за ноќно излегување ја користев таа со четката ,добро прекрива ,и е малце потешка од првата.
  На оваа мислам [​IMG]
  Ама бидејќи ми се потроши сега како попокривна ја користам Healty mix-от мада таа со четката за ноќни искачања ми беше поубава :?: Healty mix-от е убава и како секојдневна за оние што имаат покомплицирана кожа.

  Исто ги користам и нивните коректори , пудрата во прав Мineral matte , а ги користев и руменилата :)

  Користам и нивни маскари :D Прво ја користев Volume Clubbing Ultra Black ,а сега 1001 Cils ,aма првата ми е поубава :!: Во план ми е таа Volumizer симпатично ми изгледа :lol: Па ако ја има некој користено,очекувам совет :) И туш нивен користам :D

  И сјајчињата им се прекрасни посебно 3D МAXот....Е сега сенките и кармините убави ама натинг спешл ,според мене лично Деборах имаат поубави сенки ,а Лореал кармини ;)
   
  На Name му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Ariel

  Ariel Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  3.488
  Допаѓања:
  62.817
  Јас користам руменило, и тоа почнав сосема случајно, кога не бев расположена да дадам 700 денари за лореал :D И супер ми е, веќе 2-3 години користам, имаат многу нијанси, многу повеќе од другите производители, ми се чини.
   
 5. seksi

  seksi Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 декември 2009
  Пораки:
  377
  Допаѓања:
  109
  И јас, и ми се допаѓа бојата многу, и има доста избор на бои
   
 6. suzan-33

  suzan-33 Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 март 2010
  Пораки:
  89
  Допаѓања:
  11
  Јас си го користам овој сјај прекрасен е
   

  Прикачени фајлови:

 7. Blanca

  Blanca Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  725
  Допаѓања:
  498
  Girl1985 има да ми платиш што ме зарази со Bourjois :*

  [​IMG]
   
  На girl1985 му/ѝ се допаѓа ова.
 8. lily-prune

  lily-prune Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 јануари 2011
  Пораки:
  545
  Допаѓања:
  154
  да прашам дали некој ја користел оваа пудра од борјоус и колку пари е и ако некој ја користел дали е задоволен од неаи
  и овој дезодоранс ми изгледа интересно дали некој го употребува :) :) :)
   

  Прикачени фајлови:

 9. girl1985

  girl1985 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јули 2010
  Пораки:
  1.635
  Допаѓања:
  2.114
  Јас ја имам камената пудра, нијанса 71(најсветлата). Презадоволна сум. Остава свиленкаст полумат финиш. Цената да ме отепаш не знам колку беше, ама сум сигурна дека е максимум околу 500. Инаку дезодорансиве и јас ги меркам. Ако некој ги користел нека сподели искуство со нас. :*
   
 10. M.laDy

  M.laDy Популарен член

  Се зачлени на:
  6 декември 2010
  Пораки:
  891
  Допаѓања:
  785
  Пол:
  Женски
  Епа еве јас да споделам мислење за дезодорансиве :lol: го користам овој [​IMG]
  од траењето, миризбата и цената задоволна :D а бидејќи се потам многу...е во тоа не ми помогна
   
 11. firequeenn

  firequeenn Популарен член

  Се зачлени на:
  15 декември 2010
  Пораки:
  1.405
  Допаѓања:
  2.751
  Вечерва го купив овој сјај ( оваа нијанса ) и ми се допаѓа, но ќе го користам исклучиво за излегување оти не е баш ефтино :?:
   

  Прикачени фајлови:

  • 62_rose_gold.jpg
   62_rose_gold.jpg
   Големина на фајлот:
   14,2 KB
   Прегледи:
   353
 12. LivingGlam

  LivingGlam Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 септември 2010
  Пораки:
  4.941
  Допаѓања:
  51.916
  Пол:
  Женски
  Колку пари е? :?:
   
 13. simicka

  simicka Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 септември 2010
  Пораки:
  130
  Допаѓања:
  91
  Јас ја пробав пудрата од тестер ама бидејки имама проблематицна кожа не ми толку покрива повеке сум за ревлон , а за другиве производи се спремам да купам некој за да пробам ;)
   
 14. girl1985

  girl1985 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јули 2010
  Пораки:
  1.635
  Допаѓања:
  2.114
  Living, мислам дека во Тинекс се околу 170-180мл, ама мислам дека за разлика од стандардните део спрејови кои се 150мл, овие се 200мл.
   
  На LivingGlam му/ѝ се допаѓа ова.
 15. lily-prune

  lily-prune Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 јануари 2011
  Пораки:
  545
  Допаѓања:
  154
  грл ти штом ја препорачуваш понатаму ке ја земам да ги потрошам овие што ги имам само ме интересира велиш најсветлата јас имам бел тен да не ме прави уште побледа ги разгледував нијансите на интернет ама не е тоа си треба да се испробат бидејки многу ретко кај мене да ми се погоди нијансата или ми е темна или на жолто удара или е ептен бледа.
   
 16. Dushica-sk

  Dushica-sk Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  5.048
  Допаѓања:
  3.909
  И јас го имам овој , не знам дали е истата нијанса , мене горе 61 ми пишува :) Супер ми е а тие другите 3д какви се ?
   
 17. Phyramide

  Phyramide Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јули 2010
  Пораки:
  3.009
  Допаѓања:
  14.775
  [​IMG]

  Ја пробав деновиве оваа пудра, и сосема е ок за дневна шминка. Не покрива многу но мене ми го прави убаво лицето, некако го прави да изгледа освежено. За среќа немам премногу проблематично лице но сепак оваа би ви ја препорачала за дневна шминка, доколку размислувате за неа :)
   
  На girl1985 му/ѝ се допаѓа ова.
 18. girl1985

  girl1985 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јули 2010
  Пораки:
  1.635
  Допаѓања:
  2.114
  Лили, мислам дека за светол тен е сосема одлична 71 како нијанса, ниту ме прави бледа, ниту жолта. Секако тестирај ги пред да купиш. :*
   
  На lily-prune му/ѝ се допаѓа ова.
 19. Blanca

  Blanca Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  725
  Допаѓања:
  498
  И јас ја сакам оваа пудра, вчера барав тестери ама немаше никаде. А без да тестирам 2-3 дена не купувам пудра бидејќи често се зезнувам. Или ќе утнам нијанса или ќе биде претешка за моето лице, или ќе ми го суши :envy:
   
 20. Miss-Independent

  Miss-Independent Популарен член

  Се зачлени на:
  10 мај 2010
  Пораки:
  2.292
  Допаѓања:
  5.646
  Бланка ако си од Скопје оди во Јуник можеш таму да испробаш убаво сите нијанси ;)