1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Bourjois декоративна козметика

Дискусија во 'Лице' започната од Miss007, 21 јануари 2011.

  1. maca99

    maca99 Популарен член

    Се зачлени на:
    19 септември 2010
    Пораки:
    1.819
    Допаѓања:
    1.691
    Е денес семислев дали да ја купам :devil: и не ја зедов зедов лореал за волумен ја прашав продавачката ми рече лореал давала поголем волумен :devil: од буржоа бидјќи лореалот ја имав користено ја зедов пак,ама искрено се мислев и за буржоа,и нареден пат ќе ја купам...а сјајчињата се фантастични :inlove:
     
  2. Phyramide

    Phyramide Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јули 2010
    Пораки:
    3.009
    Допаѓања:
    14.809
    А јас пак мислев Грл дека ја отворила темата а - оно не! ;)

    Како и да е, со години ги користам нивните производи и многу сум задоволна. Не ме разочарале.
    Маскарите не лепат, сенките за очи им се супер, лаковите за нокти исто, сјајчињата се топ, купките неверојатно миризливи - bein, voila! Je suis une fille bourjoise :)
    Сега добив некои тестери за пудрата - па ај ќе ја пробам. Иако не верувам дека ќе си ја купам скоро, затоа што имам уште доста од старата, а таа не ја менувам за ништо на светов.
     
    На girl1985 му/ѝ се допаѓа ова.
  3. Miss-Independent

    Miss-Independent Популарен член

    Се зачлени на:
    10 мај 2010
    Пораки:
    2.292
    Допаѓања:
    5.649
    Леле ја обожавам шминката на буржоа :inlove:
    Ги користам нивните пудри
    10hour sleep effect како секојдневна ,преубава лесна пудра,не покрива многу ама тенот многу убав го прави,здрав некако :wasntme: Бидејќи немам некои проблеми со лицето,прилично ми е чисто,мене пудрава ми е супер.
    Е сега за ноќно излегување ја користев таа со четката ,добро прекрива ,и е малце потешка од првата.
    На оваа мислам [​IMG]
    Ама бидејќи ми се потроши сега како попокривна ја користам Healty mix-от мада таа со четката за ноќни искачања ми беше поубава :?: Healty mix-от е убава и како секојдневна за оние што имаат покомплицирана кожа.

    Исто ги користам и нивните коректори , пудрата во прав Мineral matte , а ги користев и руменилата :)

    Користам и нивни маскари :D Прво ја користев Volume Clubbing Ultra Black ,а сега 1001 Cils ,aма првата ми е поубава :!: Во план ми е таа Volumizer симпатично ми изгледа :lol: Па ако ја има некој користено,очекувам совет :) И туш нивен користам :D

    И сјајчињата им се прекрасни посебно 3D МAXот....Е сега сенките и кармините убави ама натинг спешл ,според мене лично Деборах имаат поубави сенки ,а Лореал кармини ;)
     
    На Name му/ѝ се допаѓа ова.
  4. Ariel

    Ariel Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 декември 2009
    Пораки:
    7.787
    Допаѓања:
    131.394
    Јас користам руменило, и тоа почнав сосема случајно, кога не бев расположена да дадам 700 денари за лореал :D И супер ми е, веќе 2-3 години користам, имаат многу нијанси, многу повеќе од другите производители, ми се чини.
     
  5. seksi

    seksi Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 декември 2009
    Пораки:
    377
    Допаѓања:
    113
    И јас, и ми се допаѓа бојата многу, и има доста избор на бои
     
  6. suzan-33

    suzan-33 Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 март 2010
    Пораки:
    89
    Допаѓања:
    13
    Јас си го користам овој сјај прекрасен е
     

    Прикачени фајлови:

  7. Blanca

    Blanca Популарен член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    725
    Допаѓања:
    505
    Girl1985 има да ми платиш што ме зарази со Bourjois :*

    [​IMG]
     
    На girl1985 му/ѝ се допаѓа ова.
  8. lily-prune

    lily-prune Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 јануари 2011
    Пораки:
    545
    Допаѓања:
    155
    да прашам дали некој ја користел оваа пудра од борјоус и колку пари е и ако некој ја користел дали е задоволен од неаи
    и овој дезодоранс ми изгледа интересно дали некој го употребува :) :) :)
     

    Прикачени фајлови:

  9. girl1985

    girl1985 Популарен член

    Се зачлени на:
    10 јули 2010
    Пораки:
    1.635
    Допаѓања:
    2.121
    Јас ја имам камената пудра, нијанса 71(најсветлата). Презадоволна сум. Остава свиленкаст полумат финиш. Цената да ме отепаш не знам колку беше, ама сум сигурна дека е максимум околу 500. Инаку дезодорансиве и јас ги меркам. Ако некој ги користел нека сподели искуство со нас. :*
     
  10. M.laDy

    M.laDy Популарен член

    Се зачлени на:
    6 декември 2010
    Пораки:
    905
    Допаѓања:
    798
    Пол:
    Женски
    Епа еве јас да споделам мислење за дезодорансиве :lol: го користам овој [​IMG]
    од траењето, миризбата и цената задоволна :D а бидејќи се потам многу...е во тоа не ми помогна
     
  11. firequeenn

    firequeenn Популарен член

    Се зачлени на:
    15 декември 2010
    Пораки:
    2.019
    Допаѓања:
    5.939
    Вечерва го купив овој сјај ( оваа нијанса ) и ми се допаѓа, но ќе го користам исклучиво за излегување оти не е баш ефтино :?:
     

    Прикачени фајлови:

    • 62_rose_gold.jpg
      62_rose_gold.jpg
      Големина на фајлот:
      14,2 KB
      Прегледи:
      353
  12. LivingGlam

    LivingGlam Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 септември 2010
    Пораки:
    6.098
    Допаѓања:
    56.329
    Пол:
    Женски
    Колку пари е? :?:
     
  13. simicka

    simicka Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 септември 2010
    Пораки:
    130
    Допаѓања:
    91
    Јас ја пробав пудрата од тестер ама бидејки имама проблематицна кожа не ми толку покрива повеке сум за ревлон , а за другиве производи се спремам да купам некој за да пробам ;)
     
  14. girl1985

    girl1985 Популарен член

    Се зачлени на:
    10 јули 2010
    Пораки:
    1.635
    Допаѓања:
    2.121
    Living, мислам дека во Тинекс се околу 170-180мл, ама мислам дека за разлика од стандардните део спрејови кои се 150мл, овие се 200мл.
     
    На LivingGlam му/ѝ се допаѓа ова.
  15. lily-prune

    lily-prune Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 јануари 2011
    Пораки:
    545
    Допаѓања:
    155
    грл ти штом ја препорачуваш понатаму ке ја земам да ги потрошам овие што ги имам само ме интересира велиш најсветлата јас имам бел тен да не ме прави уште побледа ги разгледував нијансите на интернет ама не е тоа си треба да се испробат бидејки многу ретко кај мене да ми се погоди нијансата или ми е темна или на жолто удара или е ептен бледа.
     
  16. Dushica-sk

    Dushica-sk Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    5.048
    Допаѓања:
    3.924
    И јас го имам овој , не знам дали е истата нијанса , мене горе 61 ми пишува :) Супер ми е а тие другите 3д какви се ?
     
  17. Phyramide

    Phyramide Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јули 2010
    Пораки:
    3.009
    Допаѓања:
    14.809
    [​IMG]

    Ја пробав деновиве оваа пудра, и сосема е ок за дневна шминка. Не покрива многу но мене ми го прави убаво лицето, некако го прави да изгледа освежено. За среќа немам премногу проблематично лице но сепак оваа би ви ја препорачала за дневна шминка, доколку размислувате за неа :)
     
    На girl1985 му/ѝ се допаѓа ова.
  18. girl1985

    girl1985 Популарен член

    Се зачлени на:
    10 јули 2010
    Пораки:
    1.635
    Допаѓања:
    2.121
    Лили, мислам дека за светол тен е сосема одлична 71 како нијанса, ниту ме прави бледа, ниту жолта. Секако тестирај ги пред да купиш. :*
     
    На lily-prune му/ѝ се допаѓа ова.
  19. Blanca

    Blanca Популарен член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    725
    Допаѓања:
    505
    И јас ја сакам оваа пудра, вчера барав тестери ама немаше никаде. А без да тестирам 2-3 дена не купувам пудра бидејќи често се зезнувам. Или ќе утнам нијанса или ќе биде претешка за моето лице, или ќе ми го суши :envy:
     
  20. Miss-Independent

    Miss-Independent Популарен член

    Се зачлени на:
    10 мај 2010
    Пораки:
    2.292
    Допаѓања:
    5.649
    Бланка ако си од Скопје оди во Јуник можеш таму да испробаш убаво сите нијанси ;)