Bourjois декоративна козметика

Дискусија во 'Лице' започната од Miss007, 21 јануари 2011.

 1. M.laDy

  M.laDy Популарен член

  Се зачлени на:
  6 декември 2010
  Пораки:
  891
  Допаѓања:
  784
  Пол:
  Женски
  Па мислам дека 190 го зедов.
   
 2. maca99

  maca99 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 септември 2010
  Пораки:
  1.819
  Допаѓања:
  1.668
  Да дазодорансот е 190 ден денес го зедов па ќе видиме каков ќе биде,а по мирис не ме многу бендисува :( инаку се подновив и со две нови сјајчиња од буржоа еве овие[​IMG][​IMG] :inlove:
   
 3. girl1985

  girl1985 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јули 2010
  Пораки:
  1.635
  Допаѓања:
  2.114
  Екстра. Ги начека 260 денари се сега, а стварно се топ. Со здравје да те служат. :*
   
 4. maca99

  maca99 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 септември 2010
  Пораки:
  1.819
  Допаѓања:
  1.668
  :lol: да ги начекав ,беа мислам 420 така нешто....преубави се нијансите,се мислам дали и безбоен да си земам ама ќе видам со финансиите :D
   
  На girl1985 му/ѝ се допаѓа ова.
 5. wolf4e

  wolf4e Популарен член

  Се зачлени на:
  16 јануари 2010
  Пораки:
  2.285
  Допаѓања:
  1.884
  ги видов овие прееска,и не ми се допаднаа нијансите :worried: само 3 се,не ми одговараа,а јас се залетав да купам само што ги здогледав,пробав белата-премногу бело,бледо,пробав средната-премногу црно,е сега можеби на некој му одговараа :?:
   
 6. Miss-Independent

  Miss-Independent Популарен член

  Се зачлени на:
  10 мај 2010
  Пораки:
  2.292
  Допаѓања:
  5.646
  ^Кај нас ги нема овие :worried: И ја ги имам барано :wasntme:
   
 7. femina90

  femina90 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2009
  Пораки:
  3.997
  Допаѓања:
  2.318
  Пред да го ставам на лице сигурна сум дека ќе го изедам :D
   
 8. baguf4e

  baguf4e Популарен член

  Се зачлени на:
  17 мај 2010
  Пораки:
  2.880
  Допаѓања:
  3.918
  Пол:
  Женски
  Една пријателка моја купила сјај 3D на bourjois,го порачала уште од поодамна од кај некоја другарка.Многу ми се допадна,баш онаа нијанса што најмногу досега ми одговарала,нигде немам видено толку убав сјај.Има ли по парфимериите козметика на bourjois и колку пари се сјајчињата,да не знае некој?Јас досега немам видено нигде,а болна паднав по тој сјајот :D

  Еве го,тој првиот.

  [​IMG]
   
 9. maca99

  maca99 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 септември 2010
  Пораки:
  1.819
  Допаѓања:
  1.668
  Ги има овие во космо, сигурно и јуник,и да преубави се :inlove: а цената им е околу 500ден,тука некаде :P
   
 10. ZIrinka

  ZIrinka Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 март 2011
  Пораки:
  4
  Допаѓања:
  5
  Речиси од се имам од оваа фирма, и пудрата и тонална основа и сенките се супер, само маскарата е за мене премногу тешка и мрсна.
   
 11. yawn

  yawn Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 јуни 2010
  Пораки:
  697
  Допаѓања:
  694
  Од Буржуа сум пре пре пре пре нааај задоволна.
  Ги имам скоро сите производи и стварно немам што да се пожалам.
  Оваај Пудрава Bourjois 10hours Sleep Effect си ја купив и нели сеа ајде да ја пробам.
  И без да прочитам уствари за што е,се збунив од насловот (а и продавачката не беше доволно љубезна да ми објасни), јас си се мачкав луѓе на спиење.Значи по мое требало да спијам 10 часа со неа на лице,мислејќи еј абе ова е крем-пудра :D .И се чудам зошто наместо убав тен добивам акни.
  Oна да ти била за ако немам десет часовен сон па да ставам од неа и ќе изгледам свежо.
  Ех море плавушооо :rofl:
   
 12. lily-prune

  lily-prune Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 јануари 2011
  Пораки:
  545
  Допаѓања:
  154
  јас ги имам видено во шатци мислам таму ги има а да предходно никаде ги немаше само за цената не знам не прашав
   
  На interesna му/ѝ се допаѓа ова.
 13. senza.parole

  senza.parole Популарен член

  Се зачлени на:
  22 септември 2010
  Пораки:
  3.072
  Допаѓања:
  19.292
  Пол:
  Женски
  Убави ли се пудриве, што цена имаат и која е подобра од двете ? :?:

  [​IMG]
  [​IMG]
   
 14. tinkerbelll

  tinkerbelll Популарен член

  Се зачлени на:
  15 мај 2010
  Пораки:
  2.096
  Допаѓања:
  5.011
  Пол:
  Женски
  [​IMG]Го користам ова руменило и многу сум задоволна преубаво ми е :)
   
  На Gabriela-22 му/ѝ се допаѓа ова.
 15. Gabriela-22

  Gabriela-22 Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 октомври 2010
  Пораки:
  10
  Допаѓања:
  3
  Ја користам оваа пудра и многу сум задоволна зашто убаво ја матира Т-зоната(инаку имам комбинирана кожа)
  [​IMG]

  И сјајот за усни е многу убав, хидратантен, не ги суши усните, и има убав сјај
  [​IMG]
   
  На wings му/ѝ се допаѓа ова.
 16. nate-natali

  nate-natali Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 мај 2011
  Пораки:
  33
  Допаѓања:
  4
  Ја купив BOURJOIS маскарата ама ич не сум задоволна, за кратко време ми се исуши, бидејки е густа.
  Ви ги препорачувам маскарите на maybelline сите се одлични и се дупло поевтини од тие на Bourjois, додека дездорансите им се супер.
   
 17. wolf4e

  wolf4e Популарен член

  Се зачлени на:
  16 јануари 2010
  Пораки:
  2.285
  Допаѓања:
  1.884
  Hенормално болно го сакам ова руменило :worried: [​IMG]
   
 18. lola-86

  lola-86 Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 мај 2011
  Пораки:
  729
  Допаѓања:
  198
  Мене дезодорансите воопшто не ми се допаѓаат,напротив се разочарав,некако се лепливи,катастрофа.
  Јас ги користам течните пудри и се мн.убави,посебно таа со овошни комплекси ми се допаѓа,а и таа ако 10 часови не си спиел,пише на неа,и таа е добра,не е мат,баш му дава добар сјај на лицето.
  И геловите за туширање им се добри многу,посебно тој со ѓумбир лилавиот,ама дезодорансите никако!!!
   
 19. At.ena

  At.ena Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 август 2010
  Пораки:
  119
  Допаѓања:
  32

  Го има ова румнило кај нас? многу ми се свиѓа нијансата
   
 20. crazyinlove19

  crazyinlove19 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 март 2011
  Пораки:
  3.754
  Допаѓања:
  3.706
  Користам пудра, руменило и сјај од Bourjois. И од трите сум премногу задоволна, особено од пудрата. Имам користено и маскара, единствено од тоа не бев задоволна.