1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Bourjois декоративна козметика

Дискусија во 'Лице' започната од Miss007, 21 јануари 2011.

  1. shaa

    shaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 септември 2010
    Пораки:
    80
    Допаѓања:
    7
    јас имам пудра и сум презадоволна исто така имам и сенки и ми се допагаат
     
  2. A-j-a

    A-j-a Популарен член

    Се зачлени на:
    12 април 2011
    Пораки:
    1.793
    Допаѓања:
    2.023
    Ахх ги сакам сите до една сенките Smokey eyes de Bourjois :inlove: :inlove: :inlove: Батко Ѓоргија се роди :lol:
    На видеото можете да ги видите сите сенки и како изгледаат боите

    http://www.youtube.com/watch?v=znHr0Eb6 ... re=related
     
  3. PoisonGirl-Valo

    PoisonGirl-Valo Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 мај 2011
    Пораки:
    100
    Допаѓања:
    35
    Јас имам маскара од нив се вика bourjois effet 3d mascara,и најубава е ,нема поубава со сигурност кажувам ! Четката и е прекрасна :D е сеа стварно мн мала количина има ама вредна е :) Ми ја купи мајка ми , сеа видов дека е 1,885 денари на нет .Еве слики од Маскарата и резлутатот :)
    http://cdn2.iofferphoto.com/img3/item/2 ... -64ebb.jpg
    И секако Резлутатот
     

    Прикачени фајлови:

    • Picture_39.jpeg
      Picture_39.jpeg
      Големина на фајлот:
      88,8 KB
      Прегледи:
      546
  4. kolovoz

    kolovoz Популарен член

    Се зачлени на:
    9 мај 2011
    Пораки:
    1.648
    Допаѓања:
    6.152
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    ова е се што имам и од се сум мнооогу задоволна
     
  5. Peppermint

    Peppermint Популарен член

    Се зачлени на:
    17 јануари 2011
    Пораки:
    867
    Допаѓања:
    13.216
    Пол:
    Женски
    Ме интересира дали некој го користел коректоров. Како го нанесувате под или над течната пудра и дали навистина ги освежува уморното лице како што го рекламираат?
     

    Прикачени фајлови:

  6. wolf4e

    wolf4e Популарен член

    Се зачлени на:
    16 јануари 2010
    Пораки:
    2.285
    Допаѓања:
    1.894
    Mислам дека пудрата прво оди,па коректорот,барем јас така правам :)
    A имам видено и некои коректор прво ставаат,па после пудра :^)
    Hе го имам пробано овај на боржуа,но слушам доста го фалат ;)
     
  7. srcekrsacka

    srcekrsacka Популарен член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2010
    Пораки:
    2.952
    Допаѓања:
    1.752
    Макс фактор е многу јака СЦЕНСКА шминка и за ваше добро не ја користете секојдневно.
    прв пат од тебе слушам дека Макс фактор е сценска шминка-имам само кремасто-златеста сенка за очи и ретко ја користам :)
     
  8. simoncelicius

    simoncelicius Популарен член

    Се зачлени на:
    29 јануари 2011
    Пораки:
    3.536
    Допаѓања:
    7.800
    Пол:
    Женски
    јас моментално го користам тушов а имам користено и сенки пудри и руменила и ми се допаѓаат а еве го тушот и не си го менувам за ништо
     

    Прикачени фајлови:

  9. SexyDarling

    SexyDarling Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 мај 2011
    Пораки:
    122
    Допаѓања:
    211

    јас моментално имам сенки од буржоа, и баш ми се убави :) ..
     
  10. slavica999

    slavica999 Популарен член

    Се зачлени на:
    27 декември 2009
    Пораки:
    4.327
    Допаѓања:
    5.333

    Да, ја имам и јас, навистина е прекрасна само ме нервира што тешко се мие - брише
     
  11. CharmedGirl

    CharmedGirl Популарен член

    Се зачлени на:
    6 мај 2011
    Пораки:
    1.420
    Допаѓања:
    1.662
    Пол:
    Женски
    Од Bourjois имам само еден сјај...и тој е при крај... :rofl: Секогаш се одушевувам од нивните лакови, ама се прескапи-мислам дека еден лак е околу 500 ден. :(
    а да, лани ми донесоа на поклон френч маникир сет на Bourjois од Париз, и бил околу 15 евра :tmi:
     
  12. PoisonGirl-Valo

    PoisonGirl-Valo Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 мај 2011
    Пораки:
    100
    Допаѓања:
    35
    Те разбирам,мн е тешко да се избрише али мене ми кажаа трик да ставам малку помада на нив и да ги избришам со палома,и така се бришело :geek:
     
  13. Breezy

    Breezy Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 јуни 2011
    Пораки:
    476
    Допаѓања:
    765
    [​IMG]
    Bourjois Effet 3d Cosmic Lipgloss - 10 Miel Acrobatic
    Остава убав сјај на устата, трае долго и ги испакнува усните. Го користам и за дневни искачања, а супер стои и со поизразена вечерна шминка.
    Цена: 780 ден.
     
  14. Mishela

    Mishela Модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    19 август 2010
    Пораки:
    18.573
    Допаѓања:
    80.649
    Пол:
    Женски
    Квалитетна козметика, всушност и парите си го потврдуваат ова.
    Пред извесно време почнав да ја користам пудрата (Bio Detox) - презадоволна сум, богами не жалам за осумте стотки, бидејќи го добивам сето она кое не можев да го добијам од претходните пудри.
    [​IMG]

    Е сега, ме интересира дали некоја го има коректорот?
    [​IMG]
    Многу се намерачив да го пробам, бидејќи задовона сум од пудрата, ама не бев сигурна колкава покривност нуди и колкава е цената, па ако има некоја што знае, нека ме извести - ќе и' бидам благодарна. :)

    Задоволна сум и од сјајчињата - го имам истото ко на Бризи, и се разбира презадоволна сум, ама прескапо е бре луѓе, страв ми е да го трошам. :tmi:
     
  15. goddess.Of.chaos

    goddess.Of.chaos Популарен член

    Се зачлени на:
    1 јуни 2011
    Пораки:
    1.059
    Допаѓања:
    1.029
    Нема што немам пробано и користено од Буржоа, што од мајка ми украдено што сама сум си купила. Не се евтини, но се ретко квалитетна фирма за козметика, и повеќе од тоа. Сенките се беспрекорни! Сјаевите и кармините исто, пудри нивни користам дооолго време и не планирам да менувам. Имам и лак за нокти ама тој си е апла колку пари толку музика. Дури трепнеш се суши, перфектна четка, и стои бре. :D
    Ниедно руменило не се рамни со нивното, ама не го користам на жалост, истрчав го купив и седи. Следно што земам е коректор. Замерка една само имам, за една маскара што имам пробано, солидна е, но имам милион пати поубава. Заљубена сум во Буржоа, повеќе од пола декоративна козметика ми е од овие.
     
    На Nastjaaa4 му/ѝ се допаѓа ова.
  16. Akana

    Akana Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 декември 2011
    Пораки:
    134
    Допаѓања:
    93
    Јас си ја имав земено оваа маскарата негде е околу 700 и ме бендиса ама не ја зедов истата пак. четката многу ме бендисува, ротирачка е, се нанесува убаво маскарата и не ги згрутчува клепките само не ми се бендиса тоа што помала е количината на маскара не е како обичните и многу брзо ми се потроши. сега си ја користам само четката со друга маскара ;)

    [​IMG]
     
  17. Nymeria

    Nymeria Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 јули 2011
    Пораки:
    758
    Допаѓања:
    3.659
    Планирам да си купам пудра од Bourjois бидејќи веќе ми е при крај оваа сега што ја користам, па се мислам дали да ја земам минералната (крем, мус како и да ја викате) или оваа новава Flower perfection? Вие што викате?

    Имам претежно чисто лице, значи не скроз, ама па имам доста флеки, и сега не знам која би била по покривна, од друга страна пак не можам да трпам некои тешки пудри, абе работава за нигде никаде :)
     
  18. crazylady

    crazylady Форумски идол

    Се зачлени на:
    12 јули 2010
    Пораки:
    5.198
    Допаѓања:
    8.431
    Имам креон за очи и не сум задоволна, многу брзо се размачкуваат и не црнат многу. ;)
     
  19. srcekrsacka

    srcekrsacka Популарен член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2010
    Пораки:
    2.952
    Допаѓања:
    1.752
    летоска си купив маскара Буржоа за чуствителни очи
    на почетокот беше супер, ама сега потешко се отстранува, и понекогаш ме печат очите(најверојатно ке е од тоа) а отстранувачот на шминка што го добив подарок кога ја купив маскарата беше екстра.
    и кармините им се убави, квалитетни(имам црвен кармин од оваа козметичка линија и супер е )
     
  20. Skorpija87

    Skorpija87 Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 ноември 2010
    Пораки:
    314
    Допаѓања:
    68
    купив и јас креон од Буржоа пише на него 16 саати ма какви 16 1 саат се задржува па се размачкува требало да пишат наместо шеснаесет саати еден саат е тогаш стварно би било вистина дека толку се задржува јас не сум задоволна ич од поевтините креончиња ми се повеке задржувале ( како тренди,броклин,аура) :|
    многу и фрлив мерак на пудрата хеалити мих серумот ама страв ми е да не после 2 саати растекува-однемува од лицето ипак нее многу ефтина ,а и оваа сега новата некако ме маме :wasntme: иначе многу убав мирис имаат серумот и пудрата хеалити мих :)