Bourjois декоративна козметика

Дискусија во 'Лице' започната од Miss007, 21 јануари 2011.

 1. shaa

  shaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 септември 2010
  Пораки:
  80
  Допаѓања:
  7
  јас имам пудра и сум презадоволна исто така имам и сенки и ми се допагаат
   
 2. A-j-a

  A-j-a Популарен член

  Се зачлени на:
  12 април 2011
  Пораки:
  1.793
  Допаѓања:
  2.022
  Ахх ги сакам сите до една сенките Smokey eyes de Bourjois :inlove: :inlove: :inlove: Батко Ѓоргија се роди :lol:
  На видеото можете да ги видите сите сенки и како изгледаат боите

  http://www.youtube.com/watch?v=znHr0Eb6 ... re=related
   
 3. PoisonGirl-Valo

  PoisonGirl-Valo Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 мај 2011
  Пораки:
  100
  Допаѓања:
  34
  Јас имам маскара од нив се вика bourjois effet 3d mascara,и најубава е ,нема поубава со сигурност кажувам ! Четката и е прекрасна :D е сеа стварно мн мала количина има ама вредна е :) Ми ја купи мајка ми , сеа видов дека е 1,885 денари на нет .Еве слики од Маскарата и резлутатот :)
  http://cdn2.iofferphoto.com/img3/item/2 ... -64ebb.jpg
  И секако Резлутатот
   

  Прикачени фајлови:

  • Picture_39.jpeg
   Picture_39.jpeg
   Големина на фајлот:
   88,8 KB
   Прегледи:
   546
 4. kolovoz

  kolovoz Популарен член

  Се зачлени на:
  9 мај 2011
  Пораки:
  1.103
  Допаѓања:
  3.540
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  ова е се што имам и од се сум мнооогу задоволна
   
 5. Peppermint

  Peppermint Популарен член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2011
  Пораки:
  863
  Допаѓања:
  13.170
  Пол:
  Женски
  Ме интересира дали некој го користел коректоров. Како го нанесувате под или над течната пудра и дали навистина ги освежува уморното лице како што го рекламираат?
   

  Прикачени фајлови:

 6. wolf4e

  wolf4e Популарен член

  Се зачлени на:
  16 јануари 2010
  Пораки:
  2.285
  Допаѓања:
  1.884
  Mислам дека пудрата прво оди,па коректорот,барем јас така правам :)
  A имам видено и некои коректор прво ставаат,па после пудра :^)
  Hе го имам пробано овај на боржуа,но слушам доста го фалат ;)
   
 7. srcekrsacka

  srcekrsacka Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2010
  Пораки:
  2.952
  Допаѓања:
  1.737
  Макс фактор е многу јака СЦЕНСКА шминка и за ваше добро не ја користете секојдневно.
  прв пат од тебе слушам дека Макс фактор е сценска шминка-имам само кремасто-златеста сенка за очи и ретко ја користам :)
   
 8. simoncelicius

  simoncelicius Популарен член

  Се зачлени на:
  29 јануари 2011
  Пораки:
  2.329
  Допаѓања:
  2.554
  Пол:
  Женски
  јас моментално го користам тушов а имам користено и сенки пудри и руменила и ми се допаѓаат а еве го тушот и не си го менувам за ништо
   

  Прикачени фајлови:

 9. SexyDarling

  SexyDarling Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 мај 2011
  Пораки:
  14
  Допаѓања:
  3

  јас моментално имам сенки од буржоа, и баш ми се убави :) ..
   
 10. slavica999

  slavica999 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 декември 2009
  Пораки:
  4.277
  Допаѓања:
  5.155

  Да, ја имам и јас, навистина е прекрасна само ме нервира што тешко се мие - брише
   
 11. CharmedGirl

  CharmedGirl Популарен член

  Се зачлени на:
  6 мај 2011
  Пораки:
  1.414
  Допаѓања:
  1.649
  Пол:
  Женски
  Од Bourjois имам само еден сјај...и тој е при крај... :rofl: Секогаш се одушевувам од нивните лакови, ама се прескапи-мислам дека еден лак е околу 500 ден. :(
  а да, лани ми донесоа на поклон френч маникир сет на Bourjois од Париз, и бил околу 15 евра :tmi:
   
 12. PoisonGirl-Valo

  PoisonGirl-Valo Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 мај 2011
  Пораки:
  100
  Допаѓања:
  34
  Те разбирам,мн е тешко да се избрише али мене ми кажаа трик да ставам малку помада на нив и да ги избришам со палома,и така се бришело :geek:
   
 13. Breezy

  Breezy Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 јуни 2011
  Пораки:
  476
  Допаѓања:
  765
  [​IMG]
  Bourjois Effet 3d Cosmic Lipgloss - 10 Miel Acrobatic
  Остава убав сјај на устата, трае долго и ги испакнува усните. Го користам и за дневни искачања, а супер стои и со поизразена вечерна шминка.
  Цена: 780 ден.
   
 14. Mishela

  Mishela Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  19 август 2010
  Пораки:
  15.233
  Допаѓања:
  74.848
  Пол:
  Женски
  Квалитетна козметика, всушност и парите си го потврдуваат ова.
  Пред извесно време почнав да ја користам пудрата (Bio Detox) - презадоволна сум, богами не жалам за осумте стотки, бидејќи го добивам сето она кое не можев да го добијам од претходните пудри.
  [​IMG]

  Е сега, ме интересира дали некоја го има коректорот?
  [​IMG]
  Многу се намерачив да го пробам, бидејќи задовона сум од пудрата, ама не бев сигурна колкава покривност нуди и колкава е цената, па ако има некоја што знае, нека ме извести - ќе и' бидам благодарна. :)

  Задоволна сум и од сјајчињата - го имам истото ко на Бризи, и се разбира презадоволна сум, ама прескапо е бре луѓе, страв ми е да го трошам. :tmi:
   
 15. goddess.Of.chaos

  goddess.Of.chaos Популарен член

  Се зачлени на:
  1 јуни 2011
  Пораки:
  1.022
  Допаѓања:
  838
  Нема што немам пробано и користено од Буржоа, што од мајка ми украдено што сама сум си купила. Не се евтини, но се ретко квалитетна фирма за козметика, и повеќе од тоа. Сенките се беспрекорни! Сјаевите и кармините исто, пудри нивни користам дооолго време и не планирам да менувам. Имам и лак за нокти ама тој си е апла колку пари толку музика. Дури трепнеш се суши, перфектна четка, и стои бре. :D
  Ниедно руменило не се рамни со нивното, ама не го користам на жалост, истрчав го купив и седи. Следно што земам е коректор. Замерка една само имам, за една маскара што имам пробано, солидна е, но имам милион пати поубава. Заљубена сум во Буржоа, повеќе од пола декоративна козметика ми е од овие.
   
  На Nastjaaa4 му/ѝ се допаѓа ова.
 16. Akana

  Akana Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 декември 2011
  Пораки:
  134
  Допаѓања:
  93
  Јас си ја имав земено оваа маскарата негде е околу 700 и ме бендиса ама не ја зедов истата пак. четката многу ме бендисува, ротирачка е, се нанесува убаво маскарата и не ги згрутчува клепките само не ми се бендиса тоа што помала е количината на маскара не е како обичните и многу брзо ми се потроши. сега си ја користам само четката со друга маскара ;)

  [​IMG]
   
 17. Nymeria

  Nymeria Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 јули 2011
  Пораки:
  758
  Допаѓања:
  3.652
  Планирам да си купам пудра од Bourjois бидејќи веќе ми е при крај оваа сега што ја користам, па се мислам дали да ја земам минералната (крем, мус како и да ја викате) или оваа новава Flower perfection? Вие што викате?

  Имам претежно чисто лице, значи не скроз, ама па имам доста флеки, и сега не знам која би била по покривна, од друга страна пак не можам да трпам некои тешки пудри, абе работава за нигде никаде :)
   
 18. crazylady

  crazylady Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јули 2010
  Пораки:
  4.872
  Допаѓања:
  7.743
  Имам креон за очи и не сум задоволна, многу брзо се размачкуваат и не црнат многу. ;)
   
 19. srcekrsacka

  srcekrsacka Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2010
  Пораки:
  2.952
  Допаѓања:
  1.737
  летоска си купив маскара Буржоа за чуствителни очи
  на почетокот беше супер, ама сега потешко се отстранува, и понекогаш ме печат очите(најверојатно ке е од тоа) а отстранувачот на шминка што го добив подарок кога ја купив маскарата беше екстра.
  и кармините им се убави, квалитетни(имам црвен кармин од оваа козметичка линија и супер е )
   
 20. Skorpija87

  Skorpija87 Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 ноември 2010
  Пораки:
  314
  Допаѓања:
  68
  купив и јас креон од Буржоа пише на него 16 саати ма какви 16 1 саат се задржува па се размачкува требало да пишат наместо шеснаесет саати еден саат е тогаш стварно би било вистина дека толку се задржува јас не сум задоволна ич од поевтините креончиња ми се повеке задржувале ( како тренди,броклин,аура) :|
  многу и фрлив мерак на пудрата хеалити мих серумот ама страв ми е да не после 2 саати растекува-однемува од лицето ипак нее многу ефтина ,а и оваа сега новата некако ме маме :wasntme: иначе многу убав мирис имаат серумот и пудрата хеалити мих :)