Bourjois декоративна козметика

Дискусија во 'Лице' започната од Miss007, 21 јануари 2011.

 1. Nastjaaa4

  Nastjaaa4 Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 ноември 2011
  Пораки:
  307
  Допаѓања:
  75
  тхе бест на пазарот :D
  се што е од овој бренд е толку квалитетно и професионално......гледам разлика кога ставам др шминка и оваа на буржоа...дефинитивно не мози да се спореди...лицето ми како порцеланско, стакло а и толку мн се трајни што немам зборови!само пофалби! :up:
   
 2. K.Mari4ka

  K.Mari4ka Популарен член

  Се зачлени на:
  31 мај 2011
  Пораки:
  1.442
  Допаѓања:
  1.515
  Пол:
  Женски
  Дали некој го има користено пудрово, добро ли е и дали покрива?

  [​IMG]
   
 3. nena2010

  nena2010 Форумски идол

  Се зачлени на:
  21 декември 2010
  Пораки:
  4.806
  Допаѓања:
  33.366
  Пол:
  Женски
  Преубава е пудрата. Покрива ( барем мене.ама јас имам сува и чиста кожа. не знам што е тоа бубуљица :wasntme: ) и лицето ти е како да си станала од крвет свежа. И трае со сааати, без корекција.
   
 4. She

  She Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 февруари 2010
  Пораки:
  106
  Допаѓања:
  53
  Многу е убава. Башка што има еден мирис, ми иде да се шлакам со пудра и за по дома :)
   
 5. queennn

  queennn Активен член

  Се зачлени на:
  17 декември 2011
  Пораки:
  23
  Допаѓања:
  0
  Па вака сакам сјајче за усни, за нова година, да стои повеќе време. Дали ми ги препорачувате на буржоа сјајовите и колку пари се?
   
 6. Mishela

  Mishela Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  19 август 2010
  Пораки:
  15.232
  Допаѓања:
  74.835
  Пол:
  Женски
  Малце каснам со одговорот, ама ајде, може пак ќе ти биде од помош. :)
  Ако сакаш добра (покривна) пудра, земи си ја новата - flower perfection.
  Доколку сакаш нешто мааалце полесно, а пак покривно, тогаш Bio Detox и немаш утка.
  И јас имам по некоја флека тука таму, ја користам Био дитокс-от и покрива се' без проблем.
  Добра инвестиција се пудрите на Bourjois, навистина. :)
   
  На Nymeria му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Pinki564

  Pinki564 Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 октомври 2011
  Пораки:
  15
  Допаѓања:
  2

  Каде можам да ја најдам пудрава??? Утре планирам да отидам во Веро (новото што е блиску до железничка) и во ГТЦ. Знае ли некој дали ја има таму и колку пари е ???
   
 8. Mishela

  Mishela Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  19 август 2010
  Пораки:
  15.232
  Допаѓања:
  74.835
  Пол:
  Женски
  Цените се скоро секаде исти, од 800 до 850 денари.
  А ја има во сите подобро снабдени парфимерии - Космо, Шатци, Еликсир.
  Јас мојата ја зедов од Шатци, ама не сум од Скопје. :)
   
 9. O.l.e

  O.l.e Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 август 2010
  Пораки:
  44
  Допаѓања:
  6
  Јас се уште се мислам еве веке при крај сум со пудрата а ја користам на MaxFactor Lasting Performance 101 веке 4-5 години, сакав да ја пробам на Bourjois healthy mix само што сеуште никој не ме убедил дека е подобра од мојата а и колку што знам не е препорачливо многу (а пудрата се користи секојдневно ) да се користат производи кои во себе содржат овошни киселини посебни во летниот период!
   
 10. wolf4e

  wolf4e Популарен член

  Се зачлени на:
  16 јануари 2010
  Пораки:
  2.285
  Допаѓања:
  1.884
  Cе што имам до сега користено од боржуа,сум задоволна :)

  Пудрава многу ми се погоди,лесна е и е повеке за дневно користење,но не ми се допага тоа што не ја покирва сувата кожа,некако како ја истакнува :?:
  [​IMG]

  Mоливичево е многу убаво,ова смоки ајс,има четкичка на другата страна и можете да си креирате смоки ајс,одлично е :)

  [​IMG]

  Jа имав и камената пудра за лице,мислам така се викаше :wasntme: и таа беше добра,но ми се изгуби...
  [​IMG]

  Xајлатерот е исто така супер,сјајевите им се одлични,е сега знам дека многу ги фалат нивните руменила,но моето едвај боја пушта,дали е само до моево не знам :x

  [​IMG]

  И имама само една замерка-многу се скапи,барем за мене :worried: :!:
   
 11. Marina89

  Marina89 Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 јуни 2010
  Пораки:
  320
  Допаѓања:
  42
  Пудрава ми е супер,односно супер беше за пеку зима,зошто е потешка и покрива мнооогу,е сега за летно време мислам дека healthy mix е подобра зошто е полесна,и доволно покрива,со камена пудра супер е.јас имам мака ,носот ми светнува ко лампион после некој сат...со која и да е пудра... :(
   
 12. koritsaki

  koritsaki Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  13.791
  Допаѓања:
  75.390
  Пол:
  Женски
  Јас денес си купив ваков сјај за усни

  [​IMG]

  четвртиот од лево , розев , и многу ми се допаѓа , не е баш евтин 14 евра го земав од Сефора
   
 13. simce11

  simce11 Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 јуни 2012
  Пораки:
  184
  Допаѓања:
  68
  Пол:
  Женски
  Ја обожавам козметиката на Bourjois,скапа е но барем е квалитетна,ја користев пудрата,одлична е и нијасата ја погодив,зимава ја поминав со неа..
  гелот за туширање најдоброто нешто,едноставно прекрасен е,го користев розевиот но сега виолетовиот е мој фаворит нема да го сменам долго време.. :)
  маскарата elastic дава повеќе должина отколку густина,солидна е..
  отстранувач на шминката,совршен е..
   

  Прикачени фајлови:

 14. Mishela

  Mishela Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  19 август 2010
  Пораки:
  15.232
  Допаѓања:
  74.835
  Пол:
  Женски
  Колку се геловите за туширање ?
  И дали имаат интензивен мирис, дали се чувствува после капењето ? :?:
  Ми се присака нов, појак и зимски мирис, па да видам со што располагаат. :$
  Ако има и лосиони за тело, ќе биде добитна комбинација. :D
   
 15. simce11

  simce11 Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 јуни 2012
  Пораки:
  184
  Допаѓања:
  68
  Пол:
  Женски
  170 ден се ги купувам од cosmo.имаат интензивен мирис и после кожата е многу нежна.ти предложувам да го земеш виолетовиот и нема да се покаеш :) инаку за лосиони не знам дали имаат не сум видела до сега..
   
 16. majafimceva

  majafimceva Активен член

  Се зачлени на:
  20 април 2012
  Пораки:
  58
  Допаѓања:
  17
  :o :o :o :o кај нас се 440 денари :rofl:
   
 17. Mishela

  Mishela Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  19 август 2010
  Пораки:
  15.232
  Допаѓања:
  74.835
  Пол:
  Женски
  Леле, јас мислев дека ќе ми одат минимум четири стотки. :D Значи само декоративната козметика им е со посолени цени.
  Ми олесна, најискрено. :$ А исто, баш виолетовиот ми падна в око, па ќе тркнам деновиве во Космо да си купам. :)
   
  На simce11 му/ѝ се допаѓа ова.
 18. SimplyElegant

  SimplyElegant Популарен член

  Се зачлени на:
  6 мај 2012
  Пораки:
  741
  Допаѓања:
  772
  Пол:
  Женски
  Да не знае некој отприлика колку чини камена пудра на Буржуа по нашиве парфимерии? (Космо, Јуник, било каде...)
   
 19. detelinkaa

  detelinkaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 јануари 2012
  Пораки:
  150
  Допаѓања:
  59
  Јас ја користам оваа камена и сум задоволна. Лесна, не го прави лицето како зацементирано или нафрлано со брашно, баш напротив, дава ептен природен изглед, 450 денари е! Ја препорачувам :)
   

  Прикачени фајлови:

  На drugarka, SimplyElegant и crazylady им се допаѓа ова.
 20. anngelique

  anngelique Популарен член

  Се зачлени на:
  15 јуни 2010
  Пораки:
  843
  Допаѓања:
  474
  До сега не ме разочарал ни еден производ, прекрасни се ! [​IMG] оваа пудра ја користам веќе 2 години, презадоволна сум :)