1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Bracen dogovor!

Дискусија во 'Канта' започната од Lola Lora, 27 април 2018.

?

Poz.do site koi ke se priklucat na ova tema.Mojot maz posle 2 godini brak me natera so lagi da potpi

 1. Odgovori

  0 глас(а)
  0,0%
 2. Odgovori

  1 глас(а)
  100,0%
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. Lola Lora

  Lola Lora Нов член

  Се зачлени на:
  27 април 2018
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Женски
  Poz.do site koi ke se priklucat na ova tema.Mojot maz posle 2 godini brak me natera so lagi da potpisam dogovor so koj jas se odrekuvam od site prava i deka se e negovo jas da si nemam nisto ni sega ni vo idnina se sto ke kupime da e samo negovo.A da spomenam toj ima dve deca od prviot brak za koi jas se grizev od kako se omaziv isto taka i za negovata majka i tatko posto site ziveeme vo edna kukja si rabotam doma i na rabota platata mi ja zema sekogas i trosi sve i ako ima nekoe svoe bogatstvo.I nie isto imame sin od dve god.Sega i me lazese me natera da potpisam i ne saka da go raskine dogovorot nikako.Mene mi kaza ti kupi si kukja a kako koga jas se trosam za niv so koi pari... toj mislam deka postapil taka poradi negovite deca za da nemam jas nisto nega da im ostane sve na decata.No dali e fer toa?Jas da mu gi cuvam decata od 17 i 13 god plus negovite roditeli i da rabotam a na kraj nisto da nemam vo toj brak nikakva sigurnost?!Sto da pravam?
   
 2. Dust

  Dust Game Over

  Се зачлени на:
  27 септември 2011
  Пораки:
  11.548
  Допаѓања:
  171.432
  Пол:
  Женски
  Штом мажот ти ја зема платата - бегај.
  Детето под рака и да ве нема.
  Знам дека лесно е да се каже, тешко е да се спроведе.. НО такви ѓубриња од мажи не заслужуваат да имаат жена..

  Ти не си му роб, ти не си му дадилка ниту слугинка.

  А тоа што те натерал да потпишеш... не е тој крив, ти си крива. Не може никој да ме натера да потпишам нешто што не сакам.

  Со вистинскиот маж, твоето е негово и неговото твое.. едноставно кажано - се е ваше.
  Абе јас не сум во брак, ама мојов да треба да го даде последниот денар за мене, ќе го даде.. а не платата да ми ја земе(facepalm)
   
  На Lola Lora, crimson, Rose96 и 5 други им се допаѓа ова.
 3. Lella

  Lella a blasphemous bitch Член на тимот

  Се зачлени на:
  2 јануари 2013
  Пораки:
  5.273
  Допаѓања:
  28.748
  Пол:
  Женски
 4. ♡BuBaLe♡

  ♡BuBaLe♡ Форумски идол

  Се зачлени на:
  2 мај 2015
  Пораки:
  5.165
  Допаѓања:
  105.696
  Пол:
  Женски
  А ти веќе потпиша??
  Побарај совет кај правник, адвокат.
   
  На Lola Lora му/ѝ се допаѓа ова.
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.