1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Brainster - искуство и мислење

Дискусија во 'Образование' започната од злоба, 6 јуни 2020.

  1. Pixi5

    Pixi5 Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 февруари 2020
    Пораки:
    254
    Допаѓања:
    232
    Пол:
    Женски
    Има некој запишан на академијата за човечки ресурси да сподели искуство? :)
     
    На Boka98 му/ѝ се допаѓа ова.
  2. mama*rose

    mama*rose Популарен член

    Се зачлени на:
    3 декември 2018
    Пораки:
    240
    Допаѓања:
    1.000
    Пол:
    Женски
    Здраво, искуство од brainster ме интересира за академијата software testing лични искуства.Дали има шанси за вработување ?
     
    На Nate Smith и Boka98 им се допаѓа ова.
  3. Nate Smith

    Nate Smith Нов член

    Се зачлени на:
    30 јуни 2022
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    4
    Пол:
    Машки
    Momentalno sum na akademijata za Software tester i sum prezadovolen od predavanjata i instruktorite. Imam uste 3 meseci do kraj, kje Vi pisam togash.
     
    На Didajo, tace73, mama*rose и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  4. tace73

    tace73 Популарен член

    Се зачлени на:
    22 септември 2010
    Пораки:
    562
    Допаѓања:
    1.395
    Пол:
    Женски
    Пиши, и мене ме интересира!
     
  5. 96kiko96

    96kiko96 Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 мај 2018
    Пораки:
    252
    Допаѓања:
    529
    Пол:
    Машки
    Mislenje za Brainster ?
    Se zapisav na akademijata za graficki dizajn pa bi sakal da cujam iskustva od drugi ako nekoj bil na ovaa akademija
     
  6. mama*rose

    mama*rose Популарен член

    Се зачлени на:
    3 декември 2018
    Пораки:
    240
    Допаѓања:
    1.000
    Пол:
    Женски
    До кај стигна до предавањата
     
    На GirlLove му/ѝ се допаѓа ова.
  7. sweet-cherry

    sweet-cherry Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 јануари 2011
    Пораки:
    3.535
    Допаѓања:
    28.741
    Пол:
    Женски
    Не бев лично на графички, бев на друга академија, ама имав можност да ги запознаам дел од професорите и да имам предавање од нив, многу се добри во нивната сфера, имаат трпение за предавање и знаат да го пренесат одлично знаењето.
     
    На 96kiko96 и mama*rose им се допаѓа ова.
  8. IT_GIRL_91

    IT_GIRL_91 Нов член

    Се зачлени на:
    3 ноември 2022
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    11
    Пол:
    Женски
    Bev na akademija za frontend vo Brainster. Iako povekjeto zborite za marketing sakam da go spodelam moeto iskustvo so chasovite i akademijata voglavno.

    Prvo za programata kojasto e vokusirana za nesto sto na pazarot nema da vi treba, ne velam deka na osnovi nema da ve naucat, ustvari se e do vas. Vezbi mi bese blagica, na nasi prasanja devojkata nemase odgovor da ne zboram deka materijalot i vezbite se povtoruvaat od godina na godina jas praktichno gi imas site vezbi i domasni a sega zamislite nekoj da go predava toa so godini i da nema odgovor i da vika ne znam na vasite prasanja, bez da se izgugla na net i da ti dade odgovor, za devojkata ne mozam da kazam deka e i dobar programer poso decko i so predavase u druga grupa doagjase da i go rese za na nas da ni go sherne odgovorot i da nema objasnuvanje...

    Kje nauchite so nea html i css i tolku ponatamu e limitirana. Posebno niskite muabet na kafe pauzi za toa kolku zarabotuva od Brainster i deka ne i se isplati pa sea kje vidite kolku se trudi.

    Za javascript i jquery i react ni stavija eden developer so 10 god iskustvo, moze deckoto bese dobar programer ama lugje niso ne objasnuvanje, si kucase sam, i pak kje recam na vekje reseni raboti oni nemaa odgovori na prasanje.

    Ne vredese celata akademija za 2000 evra za 6 meseci, lugje 10evra kursevi predobri na udemy so profesori sto mozete da gi pingate na Udemy za da vi objasnat, so community od 100000 lugje so go kupile kursot i imale diploma za zavrsen kurs na udemy, DA udemy davaat diplomi i se popriznaeni od BRAINSTER.

    Nikakov hejt ama ne sakam nikoj da si gi dade parite kako jas.

    Ve molam istrazete pred da otidete, oni imaat odlicen marketing, realnosta e druga koa ste tamu. Vi vetuvaat se posle gola voda.

    Jas se vrabotiv na svoj trud i udemy kursevi, ne brainster.

    Zal mi e ama toa e vistinata.

    Vi posakuvam srekja imate mn opci, ne si gi davajte parite na perenje oci.
     
    На Dust, GirlLove, Waverly Raven и 8 други им се допаѓа ова.
  9. хОхси

    хОхси Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 декември 2016
    Пораки:
    175
    Допаѓања:
    146
    Здраво дечки, јас сакам да се запишам на некоја академија, но не знам што конкретно. Толкав е спамот од сите страни што се звучи лесно и привлечно на око...

    Моето прашање до вас е како се определивте за она што сте се запишале или планирате да се запишете. Навистина е тешно да се одлучи и да се даде толкава сума на пари за нешто кое не сум 100% сигурна дали навистина ме интересира...

    Би ми значеле вашите мислења и коментари...
     
  10. Stark

    Stark Популарен член

    Се зачлени на:
    5 јуни 2013
    Пораки:
    4.697
    Допаѓања:
    15.076
    Пол:
    Машки
    Јас се запишав на Software testing, пред поради препорака на пријател што работи во ИТ ми предложи да обрнам внимание на оваа професија, затоа што имам аналитички ум и око за детали и почнав да изучува сам дома 5-6 месеци, конкретно рачно тестирање и ме интересира, па еве сега од декември че почнувам со академијава. :)
     
  11. хОхси

    хОхси Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 декември 2016
    Пораки:
    175
    Допаѓања:
    146
    Дали претходно имаше допир со оваа струка, јас не знам што конкретно опфаќа за да направам проценка дали е за мене или не...
    Сметам дека потребно е да си во допир со работата за да знаеш дали е за тебе или не...
     
  12. Stark

    Stark Популарен член

    Се зачлени на:
    5 јуни 2013
    Пораки:
    4.697
    Допаѓања:
    15.076
    Пол:
    Машки
    Па како што кажав изучував само изминативе периоди рачно тестирање и се пробав на uTest добро ми одеше, ама осеќам дека ми треба нешто повеќе за самодоверба поголема и секако да научам Automation.


    Ми легнува добро оваа струка зато што бара прецизност и на некој начин overthinking, бар да го насочам овде јас како персона и да ми се исплати. :rofl:


    Значи пред да се запишам овде едно добри 4-5 месеци учев своеволно на udemy, јутуб..
     
  13. cooll

    cooll Популарен член

    Се зачлени на:
    25 април 2010
    Пораки:
    2.826
    Допаѓања:
    9.746
    Пол:
    Женски
    За мануал тестинг не ти треба академија. 8-|
     
  14. Stark

    Stark Популарен член

    Се зачлени на:
    5 јуни 2013
    Пораки:
    4.697
    Допаѓања:
    15.076
    Пол:
    Машки
    Ме читаш дека сакам да научам автоматско?
     
  15. cooll

    cooll Популарен член

    Се зачлени на:
    25 април 2010
    Пораки:
    2.826
    Допаѓања:
    9.746
    Пол:
    Женски
    Па нели само мануал нудат на академијава?
     
  16. Stark

    Stark Популарен член

    Се зачлени на:
    5 јуни 2013
    Пораки:
    4.697
    Допаѓања:
    15.076
    Пол:
    Машки

    Ne, avtomatsko i manuelno e akademijata trae okolu 6 meseci i sega mesec podgotvitelna znaci 7 meseci, ako te int pojce ce ti oratam posle so se izucuva ili otvori na brainster vidi ja akademijata
     
    На cooll му/ѝ се допаѓа ова.
  17. cooll

    cooll Популарен член

    Се зачлени на:
    25 април 2010
    Пораки:
    2.826
    Допаѓања:
    9.746
    Пол:
    Женски
    Пиши во иднина како си задоволен. :)
     
    На Stark му/ѝ се допаѓа ова.
  18. Кита

    Кита Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 јули 2017
    Пораки:
    119
    Допаѓања:
    49
    Што мислите за мастербокс курсот?Поточно за дигитален маркетинг? На српски е курсот ама гледам доста позитивни коментари за него.И ме интересира дали Англискиот е неопходен подоцна за да се најде работа?
     
  19. Willbeokay

    Willbeokay Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 февруари 2020
    Пораки:
    87
    Допаѓања:
    84
    Пол:
    Женски
    Дали освен Brainster има и некоја друга академија во Скопје каде може да се учи маркетинг?
     
  20. BossGirl123

    BossGirl123 Активен член

    Се зачлени на:
    8 јули 2020
    Пораки:
    34
    Допаѓања:
    21
    Пол:
    Женски
    Semos,Seavus,Creative Hub..

    Имаш повеќе, но не се исплатат искрено. Истото можеш да го најдеш на Udemy за 13 долари.
     
    На mssuniquee и Willbeokay им се допаѓа ова.