1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Brazil butt lift

Дискусија во 'Фитнес' започната од Shery, 13 август 2011.

 1. Shery

  Shery Популарен член

  Се зачлени на:
  15 декември 2010
  Пораки:
  1.995
  Допаѓања:
  4.854
  Пол:
  Женски
  Фитнес програма каде најмногу внимание се обрнува на вежби за задникот
  Случајно ја открив на гугл барајќи вежби за зацврстување на задникот. Вежбите ми изгледаат доста примамливо, а и резултатите исто
  Моделите на Викториа Сикрет ја следат оваа фитнес програма
  Целосните вежби можат да се симнат од замунда, зафаќаат 11 гига
  Еве неколку видеа што ги имам најдено на youtube
  Како ви се допаѓаат? Сакате да го пробате ова?
  Ако веќе вежбате по овој принцип споделете искуства
  Јас планирам да почнам ;)

  http://www.youtube.com/watch?v=rlQ2kW-FvMk

  http://www.youtube.com/watch?v=6XQ8shI3 ... ure=relmfu
   

  Прикачени фајлови:

  На perlaa, Lux и MarchelineAmaru им се допаѓа ова.
 2. pupi.girl

  pupi.girl Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јули 2011
  Пораки:
  4.464
  Допаѓања:
  7.834
  Пол:
  Женски
  Интересни се вежбите само проблемот е што јас не сакам многу сврст задник онака златна средина ;) за секој индивидуално и вреди да се пробаат :)
   
 3. mona-li

  mona-li Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2011
  Пораки:
  93
  Допаѓања:
  9
  Женски дај кажете дали ја имате симнато програмава од некаде? Јас барав на интернет ама не успеав да најдам ништо.. Баш добро би ми дошло да го затегнам малку задникот пред да облечам некое тесно фустанче за нова година :) Ако некоја од вас вежба по оваа програма ве молам за help :)
   
 4. TheCandy880

  TheCandy880 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 август 2010
  Пораки:
  3.992
  Допаѓања:
  6.303
  Пол:
  Женски
  Маки мачам јас со спуштеното задниче :D :D
  сакам да е баш така цврсто да нема каде да бега :rofl:
  Пробувам многу вежби но ништо не помага...Има некој линк од вежбиве за симнување ?
   
 5. Gargamel

  Gargamel Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 мај 2010
  Пораки:
  413
  Допаѓања:
  129
 6. blond

  blond Популарен член

  Се зачлени на:
  24 септември 2010
  Пораки:
  2.251
  Допаѓања:
  4.719
  http://zamunda.net/details.php?id=272257&hit=1
  Еве Кенди од замунда. На арена нема.
  Еве од thepiratebay каде што е помал (6,6гб)
  http://thepiratebay.org/torrent/5661368
   
  На TheCandy880 му/ѝ се допаѓа ова.
 7. TheCandy880

  TheCandy880 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 август 2010
  Пораки:
  3.992
  Допаѓања:
  6.303
  Пол:
  Женски
  Некако многу е за симнување ова :?: :|


  Инаку два дена ја правам вежбата од ова видео со Ким и искрено едвај си седам на столов ме боли секое мускулче :rofl: планирам во комбинација со други да ја правам и оваа вежбичка мислам дека ќе има резултати

  Везбата девојките што ја прават во позадина..бидејки претходно вежбав други вежби од оваа правам по 90 мислам дека доволно се.
  http://www.youtube.com/watch?v=Y3_fvHiCSJc
   
  На Lux му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Fallin-ForHisSmile

  Fallin-ForHisSmile Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 мај 2011
  Пораки:
  299
  Допаѓања:
  179
  Прочитав некаде дека резултатите од оваа програма биле неверојатни. Значи при вежбање на тие вежби, салото од другите делови на телото ги носело во задникот и воедно ги зацврстувало таму :D
  Велат дека Ким Кардашијан ги правела овие вежби за нејзиното тело. :)
  Ако ова за Ким е вистина, ќе прежалам 11 гига :D

  Едит; Сега пребарував на гугл за ова и прочитав дека Џенифер Лопез и Памела Андерсон го правеле ова. :)
   
  На UnknownLadyDi му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Shery

  Shery Популарен член

  Се зачлени на:
  15 декември 2010
  Пораки:
  1.995
  Допаѓања:
  4.854
  Пол:
  Женски
  Ај малку да олеснам и за мене и за вас.
  Ај да не трошите 11 гига најдов нешто слично на јутуб
  http://www.youtube.com/watch?v=_7fHGwLS8Y0

  Сеа тие оргиналните се како танц, нешто слично за Зумба, ама вреди и ова да се проба
   
  На IamSexyAndIKnowIt, Sara123, Chimera и 8 други им се допаѓа ова.
 10. Lux

  Lux Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  7.094
  Допаѓања:
  6.348
  Пол:
  Женски
  Браво Шери, после видеово заврши мојата потрага на јутјуб за вежби за нозе.
  Вежбиве се феноменални.
   
  На Shery му/ѝ се допаѓа ова.
 11. PufkaPuff

  PufkaPuff Активен член

  Се зачлени на:
  9 јануари 2012
  Пораки:
  14
  Допаѓања:
  5
  Bravo Sheri za vezbite....Iskreno na kogo i da mu gi kazam se cudi, ti si edinstvena sto gi videla i nasla :D..bravo :D

  Jas gi vezbav septemvri 2010 i super se.....celo telo se zategnuva posebno zadnikot....i se smaluvas vo obem :D

  e sega sem ovie, koj e po vezbanje moze da proba i Insanity, Rev Abs, a za pomrzlivite Slim in 6 so Debbie Siebers, potoa Hip Hop Abs koga ke imate pomalku vreme za vezbanje i definitivno P90X ;)..... :)


  enjoy.....
  se ima na torenti zasto mene mi se simnati uste 2010....
  [mod-kirilica:1ak8lui9][/mod-kirilica:1ak8lui9]
   
  На Shery му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Idonea

  Idonea Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 јануари 2012
  Пораки:
  322
  Допаѓања:
  642
  Ги симан ли некој вежбиве? јас симнав едни од 6 гига, ама се само аудио... дали знае некој дали тие од 11 гига се со видео?
   
 13. mims-89

  mims-89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 мај 2010
  Пораки:
  6.488
  Допаѓања:
  24.072
  Јас ги симнав пред некој ден, да со видео се, многу добро објаснува се.
  Многу се добри вежбите јас ги вежбам веќе неколку дена, презадоволна сум, чувствувам дека за брзо време даваат резултати.
  Малку се напорни но се многу забавни.
   
  На IamSexyAndIKnowIt и Idonea им се допаѓа ова.
 14. Idonea

  Idonea Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 јануари 2012
  Пораки:
  322
  Допаѓања:
  642
  Благодарам многу мимс, ќе потрае додека се спушти ова, ама мислам дека вреди ... после ова сите слики од нашите секси задници и еден избор за најдобар задник на форумот :D :D :D :D :D
   
 15. LaBella

  LaBella Популарен член

  Се зачлени на:
  6 ноември 2010
  Пораки:
  1.033
  Допаѓања:
  1.090
  Пол:
  Женски

  Мимс од каде ги симна? Јас ги симнав од zamunda.net, 11 гига е, ама ја има само програмата и клипчињата од цд 1,2 и 3 не ги пушта, не знам што е проблемот :worried:

  Инаку многу ми се свиѓаат вежбиве и обавезно ќе ги правам... ако ги најдам без проблеми :)
   
 16. mims-89

  mims-89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 мај 2010
  Пораки:
  6.488
  Допаѓања:
  24.072
  И јас ги симнав од Замунда, кај мене се пуштаат сите клипчиња, ги има многу, има и план за вежбање.
   
 17. L-enna

  L-enna Популарен член

  Се зачлени на:
  6 октомври 2010
  Пораки:
  1.106
  Допаѓања:
  1.793
  Мимс, ќе може да го постираш торентот со вежбите? :)
   
 18. mims-89

  mims-89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 мај 2010
  Пораки:
  6.488
  Допаѓања:
  24.072
 19. LaBella

  LaBella Популарен член

  Се зачлени на:
  6 ноември 2010
  Пораки:
  1.033
  Допаѓања:
  1.090
  Пол:
  Женски
  ^ ги средив, ама изумив да ти пишам :$ Ми ги пушти преку windows media player и од вчера ја почнав програмата што е под бр. 3... и едвај седам од што ме болат мускуливе :lol:
   
 20. karenin

  karenin Популарен член

  Се зачлени на:
  8 март 2010
  Пораки:
  1.426
  Допаѓања:
  2.172
  Ооо женски се ме боли. Се наканив и јас да вежбам, ама напорно е. Или јас многу сум закржлавена или овие се ултра тешки вежби. Ај Brazil Butt Lift Basics се лесни до некаде, ама ове Brazil Butt Lift Bum Bum уф ме умреа. Стигнав до 15 _тата минута и сеа правам пауза. А дали со вежбиве може некако и да се намали стомачето? Знам дека првенствено се за г`зето но да си прашам :emo: .