1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Brazil butt lift

Дискусија во 'Фитнес' започната од Shery, 13 август 2011.

  1. LaBella

    LaBella Популарен член

    Се зачлени на:
    6 ноември 2010
    Пораки:
    1.037
    Допаѓања:
    1.092
    Пол:
    Женски

    Па бидејки има и кардио вежби, ги согоруваш маснотиите ид од стомакот (и јас за тоа најмногу вежбам :) ), ама внимавај малку и на исхрана

    п.с. паузите нека ти бидат кратки :)
     
  2. mims-89

    mims-89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 мај 2010
    Пораки:
    6.488
    Допаѓања:
    24.073
    Овие иако се наменети за задник го движат секое мускулче од телото па логично е да влијаат и на стомаче и на раце и на грб и на се :)

    И да, важно е да ги правиш правилно вежбите и правилно да дишиш, а паузи мали прави си на почеток и пиј многу вода :)
     
  3. butterflyyy

    butterflyyy Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 јануари 2010
    Пораки:
    116
    Допаѓања:
    59
    Јас пред некој ден ги симнав сите видеа и програмите од овој линк http://www.torrentcrazy.com/torrent/166 ... -butt-lift

    Еве денес втор ден вежбам, па се надевам дека нема да се откажам и дека ќе ја издржам целата 4 неделна програма, па ако имам резултати ќе пишам :)
    Инаку програмата ми се допаѓа, бидејќи во зависност од обликот на телото, т.е. задникот такви комбинации имааш за вежбање.
     
  4. anabel-a

    anabel-a Популарен член

    Се зачлени на:
    25 август 2011
    Пораки:
    3.333
    Допаѓања:
    15.498
    Мене ми се симнува сега еден торент. Да завршам со школово, поточно од 10-ти јуни почнувам и со ова.
    Планирам до крај на летото да практикувам, со пауза од максимум 15 дена додека сум на одмор. Па ќе пишам резултати, се надевам позитивни :).

    [​IMG]

    Е, волку ми фали и на мене :D.
     
  5. Nastjaaa4

    Nastjaaa4 Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 ноември 2011
    Пораки:
    307
    Допаѓања:
    81
    леле луѓе ај да повежбам малку...а вчера и трчав абе за 1 мин жива вода се сторив од вежбива...ама имам една мана...немам дисциплина да ги вежбам нон стоп дај кажете лек?
     
  6. CIA

    CIA Популарен член

    Се зачлени на:
    17 мај 2011
    Пораки:
    1.525
    Допаѓања:
    3.029
    Од вежбиве се обликува и заврстува задникот,така?
    И помагаат ли барем малце за нозете,за овој дел?
     

    Прикачени фајлови:

    • Untitled.png
      Untitled.png
      Големина на фајлот:
      374,8 KB
      Прегледи:
      480
  7. anabel-a

    anabel-a Популарен член

    Се зачлени на:
    25 август 2011
    Пораки:
    3.333
    Допаѓања:
    15.498
    Их, ова тешко бе :geek:.
    Прееска конечно ми се симнаа вежбите, заедно со план за вежбање од 4 недели, и си викам ај да пробам.
    Неможев ритам да фатам заедно со тие што вежбаат, што е најтрагично. Ова денеска беше само проба, од 10-ти јуни почнувам со акција ]:).
     
  8. Nastjaaa4

    Nastjaaa4 Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 ноември 2011
    Пораки:
    307
    Допаѓања:
    81
    На irenna му/ѝ се допаѓа ова.
  9. Xepp

    Xepp Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 јануари 2012
    Пораки:
    556
    Допаѓања:
    428
    а како да ги симнам јас кога интернетот ми е 10 гига?
    оф боже, аман!
     
  10. ocila

    ocila Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 април 2012
    Пораки:
    5.513
    Допаѓања:
    1.900
    интересни вежби само што на мене не ми се потребни...
     
  11. Fallin-ForHisSmile

    Fallin-ForHisSmile Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 мај 2011
    Пораки:
    299
    Допаѓања:
    179
    Си ги симнав вежбите, ги вежбам точно 17 дена. Немам навика да се мерам на вага но гледајки по мене, се стопив луѓе.
    Пресреќна сум. ^_^
    Имам уште за симнување и тонирање секако, но ја сум многу задоволна од резултатите :)
    Секако дека вежбите се наменети за задникот, но јас секаде се стопив.. Рака, нога, половина, споилери.. :)

    А задникот, толку стегнат никогаш не ми е бил. God Bless Leandro Carvahlo :D
     
    На Ema.Sk, Cloee, babybelle и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  12. Bunny05

    Bunny05 Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 јуни 2011
    Пораки:
    260
    Допаѓања:
    124
    Ги има ли вежбите поставено на youtube? Барав но не најдов.
     
  13. Divajn

    Divajn Популарен член

    Се зачлени на:
    14 август 2012
    Пораки:
    366
    Допаѓања:
    225
    Девојки да ве прашам, како да ги пуштам останатите две програми ( второ и трето CD ) ?
    Го симнав торентот од Замунда, но во секој фолдер само BBL Basics, Bum Bum и Bum Bum Rapido ми отвара :worried:
     
  14. purelove

    purelove Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 март 2010
    Пораки:
    53
    Допаѓања:
    10
    Ја спуштив вечерва програмава и планирам од утре да ја почнам :) Си одредив кој план треба да го следам и сега наредно ќе пишам ако има резултати ама според претходните коментари изгледа ќе има :)
     
  15. Angel.girl

    Angel.girl Популарен член

    Се зачлени на:
    25 декември 2011
    Пораки:
    669
    Допаѓања:
    667
    Луѓеее дали само мене ми се претешки вежбиве или? Така треба да биде? Знаци буквално на секое делче од моето тело бев мокра, вода течев, а скоро никогаш не се потам. Ама ако ако :D . Ама тешкички се, вака на видео лесно изгледаат ама кога ќе почниш. И многу се изморив. Ама ќе си продолжам секој де. 40 мин орбитрек и после вежбите.хуху
     
    На babybelle му/ѝ се допаѓа ова.
  16. Divajn

    Divajn Популарен член

    Се зачлени на:
    14 август 2012
    Пораки:
    366
    Допаѓања:
    225

    Anyone ?? :?:
     
  17. Salome

    Salome Популарен член

    Се зачлени на:
    13 јули 2012
    Пораки:
    1.238
    Допаѓања:
    10.354
    Пол:
    Женски
    Ако може да ми кажат тие шо имаат искуство со ова, дали за време на вежбањето да продолжам со здравиот режим на исхрана, или може да си поткаснувам по нешто нездраво(од време на време :!: ) за време за вежбањето за не изгубам од килажата, оти не сакам да станам уште послаба, туку само да се стегнам.
     
  18. mims-89

    mims-89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 мај 2010
    Пораки:
    6.488
    Допаѓања:
    24.073
    Јади си најнормално како што си јадеш секогаш, ако несакаш да губиш на тежина тогаш нема потреба да внимаваш на исхраната. Јас исто несакав да губам на тежина, и си јадев се како и пред да почнам да вежбам, немај гајле :)
     
    На Salome му/ѝ се допаѓа ова.
  19. purelove

    purelove Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 март 2010
    Пораки:
    53
    Допаѓања:
    10
    Вчера ги правев вежбите и се испотив поприлично. Никогаш претходно кога сум вежбала толку не сум се испотила :D не се баш лесни ама не се откажувам, ќе бидам упорна.
    Инаку сакам да прашам нешто. Јас ги спуштив од piratebay и има екстра клипче BUM BUM RAPIDO. Велам екстра оти во програмата проверив никаде не е употребено тоа туку само BUM BUM е сега дали ова Rapido е наменето за подоцна ко замена на bum bum или што е штосот, прашувам за да знам кое од нив двете да го вежбам сега :$
     
  20. babybelle

    babybelle Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 јули 2012
    Пораки:
    152
    Допаѓања:
    70
    Од вчера ги почнав и овие вежби и стасав до една и пол сесија :rofl: не издржав три иако сум периодов доста физички активна. Можеби дека првин истепав 10 мин на степер па си ги изморив ноџињава :D

    Како и да е, супер се вежбиве! јас ќе продолжам со нив, верувам дека се ефикасни!