Brazil butt lift

Дискусија во 'Фитнес' започната од Shery, 13 август 2011.

 1. LaBella

  LaBella Популарен член

  Се зачлени на:
  6 ноември 2010
  Пораки:
  1.022
  Допаѓања:
  1.080
  Пол:
  Женски

  Па бидејки има и кардио вежби, ги согоруваш маснотиите ид од стомакот (и јас за тоа најмногу вежбам :) ), ама внимавај малку и на исхрана

  п.с. паузите нека ти бидат кратки :)
   
 2. mims-89

  mims-89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 мај 2010
  Пораки:
  6.488
  Допаѓања:
  24.034
  Овие иако се наменети за задник го движат секое мускулче од телото па логично е да влијаат и на стомаче и на раце и на грб и на се :)

  И да, важно е да ги правиш правилно вежбите и правилно да дишиш, а паузи мали прави си на почеток и пиј многу вода :)
   
 3. butterflyyy

  butterflyyy Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 јануари 2010
  Пораки:
  116
  Допаѓања:
  56
  Јас пред некој ден ги симнав сите видеа и програмите од овој линк http://www.torrentcrazy.com/torrent/166 ... -butt-lift

  Еве денес втор ден вежбам, па се надевам дека нема да се откажам и дека ќе ја издржам целата 4 неделна програма, па ако имам резултати ќе пишам :)
  Инаку програмата ми се допаѓа, бидејќи во зависност од обликот на телото, т.е. задникот такви комбинации имааш за вежбање.
   
 4. anabel-a

  anabel-a Популарен член

  Се зачлени на:
  25 август 2011
  Пораки:
  3.334
  Допаѓања:
  15.491
  Мене ми се симнува сега еден торент. Да завршам со школово, поточно од 10-ти јуни почнувам и со ова.
  Планирам до крај на летото да практикувам, со пауза од максимум 15 дена додека сум на одмор. Па ќе пишам резултати, се надевам позитивни :).

  [​IMG]

  Е, волку ми фали и на мене :D.
   
 5. Nastjaaa4

  Nastjaaa4 Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 ноември 2011
  Пораки:
  307
  Допаѓања:
  75
  леле луѓе ај да повежбам малку...а вчера и трчав абе за 1 мин жива вода се сторив од вежбива...ама имам една мана...немам дисциплина да ги вежбам нон стоп дај кажете лек?
   
 6. CIA

  CIA Популарен член

  Се зачлени на:
  17 мај 2011
  Пораки:
  1.525
  Допаѓања:
  3.024
  Од вежбиве се обликува и заврстува задникот,така?
  И помагаат ли барем малце за нозете,за овој дел?
   

  Прикачени фајлови:

  • Untitled.png
   Untitled.png
   Големина на фајлот:
   374,8 KB
   Прегледи:
   480
 7. anabel-a

  anabel-a Популарен член

  Се зачлени на:
  25 август 2011
  Пораки:
  3.334
  Допаѓања:
  15.491
  Их, ова тешко бе :geek:.
  Прееска конечно ми се симнаа вежбите, заедно со план за вежбање од 4 недели, и си викам ај да пробам.
  Неможев ритам да фатам заедно со тие што вежбаат, што е најтрагично. Ова денеска беше само проба, од 10-ти јуни почнувам со акција ]:).
   
 8. Nastjaaa4

  Nastjaaa4 Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 ноември 2011
  Пораки:
  307
  Допаѓања:
  75
  На irenna му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Xepp

  Xepp Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2012
  Пораки:
  556
  Допаѓања:
  424
  а како да ги симнам јас кога интернетот ми е 10 гига?
  оф боже, аман!
   
 10. ocila

  ocila Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 април 2012
  Пораки:
  5.513
  Допаѓања:
  1.894
  интересни вежби само што на мене не ми се потребни...
   
 11. Fallin-ForHisSmile

  Fallin-ForHisSmile Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 мај 2011
  Пораки:
  299
  Допаѓања:
  179
  Си ги симнав вежбите, ги вежбам точно 17 дена. Немам навика да се мерам на вага но гледајки по мене, се стопив луѓе.
  Пресреќна сум. ^_^
  Имам уште за симнување и тонирање секако, но ја сум многу задоволна од резултатите :)
  Секако дека вежбите се наменети за задникот, но јас секаде се стопив.. Рака, нога, половина, споилери.. :)

  А задникот, толку стегнат никогаш не ми е бил. God Bless Leandro Carvahlo :D
   
  На Ema.Sk, Cloee, babybelle и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 12. Bunny05

  Bunny05 Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 јуни 2011
  Пораки:
  260
  Допаѓања:
  124
  Ги има ли вежбите поставено на youtube? Барав но не најдов.
   
 13. Divajn

  Divajn Популарен член

  Се зачлени на:
  14 август 2012
  Пораки:
  364
  Допаѓања:
  222
  Девојки да ве прашам, како да ги пуштам останатите две програми ( второ и трето CD ) ?
  Го симнав торентот од Замунда, но во секој фолдер само BBL Basics, Bum Bum и Bum Bum Rapido ми отвара :worried:
   
 14. purelove

  purelove Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 март 2010
  Пораки:
  53
  Допаѓања:
  8
  Ја спуштив вечерва програмава и планирам од утре да ја почнам :) Си одредив кој план треба да го следам и сега наредно ќе пишам ако има резултати ама според претходните коментари изгледа ќе има :)
   
 15. Angel.girl

  Angel.girl Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2011
  Пораки:
  669
  Допаѓања:
  663
  Луѓеее дали само мене ми се претешки вежбиве или? Така треба да биде? Знаци буквално на секое делче од моето тело бев мокра, вода течев, а скоро никогаш не се потам. Ама ако ако :D . Ама тешкички се, вака на видео лесно изгледаат ама кога ќе почниш. И многу се изморив. Ама ќе си продолжам секој де. 40 мин орбитрек и после вежбите.хуху
   
  На babybelle му/ѝ се допаѓа ова.
 16. Divajn

  Divajn Популарен член

  Се зачлени на:
  14 август 2012
  Пораки:
  364
  Допаѓања:
  222

  Anyone ?? :?:
   
 17. Salome

  Salome Популарен член

  Се зачлени на:
  13 јули 2012
  Пораки:
  1.134
  Допаѓања:
  9.825
  Пол:
  Женски
  Ако може да ми кажат тие шо имаат искуство со ова, дали за време на вежбањето да продолжам со здравиот режим на исхрана, или може да си поткаснувам по нешто нездраво(од време на време :!: ) за време за вежбањето за не изгубам од килажата, оти не сакам да станам уште послаба, туку само да се стегнам.
   
 18. mims-89

  mims-89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 мај 2010
  Пораки:
  6.488
  Допаѓања:
  24.034
  Јади си најнормално како што си јадеш секогаш, ако несакаш да губиш на тежина тогаш нема потреба да внимаваш на исхраната. Јас исто несакав да губам на тежина, и си јадев се како и пред да почнам да вежбам, немај гајле :)
   
  На Salome му/ѝ се допаѓа ова.
 19. purelove

  purelove Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 март 2010
  Пораки:
  53
  Допаѓања:
  8
  Вчера ги правев вежбите и се испотив поприлично. Никогаш претходно кога сум вежбала толку не сум се испотила :D не се баш лесни ама не се откажувам, ќе бидам упорна.
  Инаку сакам да прашам нешто. Јас ги спуштив од piratebay и има екстра клипче BUM BUM RAPIDO. Велам екстра оти во програмата проверив никаде не е употребено тоа туку само BUM BUM е сега дали ова Rapido е наменето за подоцна ко замена на bum bum или што е штосот, прашувам за да знам кое од нив двете да го вежбам сега :$
   
 20. babybelle

  babybelle Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 јули 2012
  Пораки:
  152
  Допаѓања:
  70
  Од вчера ги почнав и овие вежби и стасав до една и пол сесија :rofl: не издржав три иако сум периодов доста физички активна. Можеби дека првин истепав 10 мин на степер па си ги изморив ноџињава :D

  Како и да е, супер се вежбиве! јас ќе продолжам со нив, верувам дека се ефикасни!