Brazil butt lift

Дискусија во 'Фитнес' започната од Shery, 13 август 2011.

 1. whit3.cat91

  whit3.cat91 Активен член

  Се зачлени на:
  17 декември 2012
  Пораки:
  46
  Допаѓања:
  11
  Со овие вежби дали се слабеј во пределот на стомакот?
   
 2. Mermaid90

  Mermaid90 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 февруари 2012
  Пораки:
  1.045
  Допаѓања:
  980
  Па мислам дека би требало да се слабее и во стомак,бидејки скоро секој ден има кардио вежби,барем така е за slim & lift програма
   
 3. butterflyyy

  butterflyyy Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 јануари 2010
  Пораки:
  116
  Допаѓања:
  56
  И Јас ги вежбам вежбите. Ме интересира дали знаете каде може да се купат и колку пари се ластиците за вежбање што ги користат девојките?

  (мала мотивација да ги почнете вежбиве :D )
  http://www.youtube.com/watch?v=vQkBggrS4ag
   
  На whit3.cat91 му/ѝ се допаѓа ова.
 4. whit3.cat91

  whit3.cat91 Активен член

  Се зачлени на:
  17 декември 2012
  Пораки:
  46
  Допаѓања:
  11
  јас веќе ја спуштам, и почнувам со вежбање од утре, се надевам дека ќе си даваме подршка :)
   
 5. Neytiri

  Neytiri Популарен член

  Се зачлени на:
  13 јануари 2010
  Пораки:
  1.289
  Допаѓања:
  2.449
  Девојки линк ве молам...Никако да ги најдам, само ако можи торент...
   
 6. sesilija

  sesilija Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  4.177
  Допаѓања:
  13.257
  На Neytiri му/ѝ се допаѓа ова.
 7. whit3.cat91

  whit3.cat91 Активен член

  Се зачлени на:
  17 декември 2012
  Пораки:
  46
  Допаѓања:
  11
  Ги суштив од земунда, ама пак не ми ги отворва ситеее (11гб) незнам оти така... сега ке пробам од crazytorent па да видам :(
   
 8. Mermaid90

  Mermaid90 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 февруари 2012
  Пораки:
  1.045
  Допаѓања:
  980
   
 9. kravce

  kravce Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 јануари 2012
  Пораки:
  2.744
  Допаѓања:
  42.975
  Јас имам симнато две видеа, едните се кардио, а другите стомачните. Морам да кажам дека стомачните се ептен опасни :D тешки се, напорни ама и ефективни. И кардио не се поарни, тешко е да издржиш до крај со вежбите. Само мислам дека се за затегање, не знам колку може да влијаат на слабеење :^) Мене ептен ми прават мерак, иако во напорните ситуации кога типов ти вика Смајл, ју фил ит, јеа ми иде да му удрам бокс на телевизорот :D
   
 10. m2m2m2

  m2m2m2 Популарен член

  Се зачлени на:
  23 февруари 2011
  Пораки:
  1.517
  Допаѓања:
  1.057
  Јас планирам во 7 да почнам со вежбање.
  Па ќе пишам после ако преживеам :)
   
 11. m2m2m2

  m2m2m2 Популарен член

  Се зачлени на:
  23 февруари 2011
  Пораки:
  1.517
  Допаѓања:
  1.057
  Ич немам кондиција :(
  Само првото видео го издржав и неколку вежби од BumBum :(
  Тешко е многу ова клекн-стани цело време :|
   
 12. Mermaid90

  Mermaid90 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 февруари 2012
  Пораки:
  1.045
  Допаѓања:
  980
  па добро,како за почеток е супер,секој ден се повеќе и повеќе ке можеш.
  јас денеска не почнав :| спиена сум само 1 час цел ден бев на факултет и немам сила за ништо.Од утре здравје боже ке почнам :D
   
 13. m2m2m2

  m2m2m2 Популарен член

  Се зачлени на:
  23 февруари 2011
  Пораки:
  1.517
  Допаѓања:
  1.057
  Недела-две ќе вежбам колку што можам за да се навикнам и да стекнам малку кондиција, па после ко што треба ќе ги вежбам сите видеа :?:
  Инаку денеска мускуливе на газов ме болат :) делува значи :)
   
 14. xogossipgirlxo

  xogossipgirlxo Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 февруари 2013
  Пораки:
  21
  Допаѓања:
  21
  Девојки пробав да ја симнав програмава преку линковите што ги имате постирано, но не успеав никако.Дали ќе можи некој да ми кажи како да ги симнам или пак да ми прати во ЛП?
   
 15. Sunchild

  Sunchild Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 декември 2012
  Пораки:
  197
  Допаѓања:
  359
  Еве ти линк од Замунда. Не знам зожто не мошеж да ги симнеж. Обидувај се повторно во секој случај.
  http://zamunda.net/browse.php?search=br ... incldead=1
   
 16. IamSexyAndIKnowIt

  IamSexyAndIKnowIt Популарен член

  Се зачлени на:
  18 април 2012
  Пораки:
  996
  Допаѓања:
  1.868
  Пол:
  Женски
  Јас ги имам од оддамна симнато, и еве веќе една недела ги вежбам, но не знам како точно да ги искомбинирам. Дали некој знае да ми каже? :?: :*
   
 17. Sunchild

  Sunchild Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 декември 2012
  Пораки:
  197
  Допаѓања:
  359
  Во зависност од ефектот сто сајак да го постигнеш ќе си избереш една од четирите програми.
  Линк:http://www.workout-calendar.com/brazil-butt-lift-workout-calendar/
   
 18. IamSexyAndIKnowIt

  IamSexyAndIKnowIt Популарен член

  Се зачлени на:
  18 април 2012
  Пораки:
  996
  Допаѓања:
  1.868
  Пол:
  Женски
  Ne go razbiram bas toa, pisuva vo ponedelnik 2pati sculp, kako treba toa?? fala inace :)
   
 19. whit3.cat91

  whit3.cat91 Активен член

  Се зачлени на:
  17 декември 2012
  Пораки:
  46
  Допаѓања:
  11
  Мене ме интересира дали ова booty basics - се истите вежби со Basics без тоа Booty од напред.
   
 20. xogossipgirlxo

  xogossipgirlxo Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 февруари 2013
  Пораки:
  21
  Допаѓања:
  21
  Фала многу, еве сега и јас ги симнувам па од понеделник активно почнувам. Инаку какви резултати сакаш да постигнеш од вежбањето? Јас ќе ја вежбам првата програма бидејќи, ако не се лажам е за затегнување и обликување...