Brazil butt lift

Дискусија во 'Фитнес' започната од Shery, 13 август 2011.

 1. butterflyyy

  butterflyyy Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 јануари 2010
  Пораки:
  116
  Допаѓања:
  56
  На првава слика можете да видите каков облик е вашиот задник и според тоа да си ја одберете сооветната програма за вежбање. (плус да си го испробате тестот со пенкалцето :D )  Еве ги програмите
   

  Прикачени фајлови:

 2. butterflyyy

  butterflyyy Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 јануари 2010
  Пораки:
  116
  Допаѓања:
  56
   

  Прикачени фајлови:

 3. White-Lady

  White-Lady Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 септември 2011
  Пораки:
  31
  Допаѓања:
  5
  женски имат ефект од ова или ич да не се мачам :D ?
   
 4. Mermaid90

  Mermaid90 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 февруари 2012
  Пораки:
  1.045
  Допаѓања:
  980
  има,нормално,во се што ке се вложи напор и труд има резултати-позитивни :)
   
 5. Imini

  Imini Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 октомври 2012
  Пораки:
  108
  Допаѓања:
  25
  на замунда не ми дава да се регистрирам, има ли на друго место кај можам да ги симнам?
  иначе стварно сум загреана за вежбите сакам што побргу да почнам.
   
 6. xogossipgirlxo

  xogossipgirlxo Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 февруари 2013
  Пораки:
  21
  Допаѓања:
  21
  Девојки ги спуштив вежбите од линкот што беше постиран, но сега проблемот е што не ми ги отвора сите.... Значи стварно не знам што е проблемот отвора но само дел од нив, а не можам да видам ни од кој диск се за да можам да почнам да вежбам по програмата што ми одговара. Ве молам да ми кажете дали наидовте на ваков проблем или се беше ок кај вас? Како да го отворам видеата целосно?
   
 7. Mermaid90

  Mermaid90 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 февруари 2012
  Пораки:
  1.045
  Допаѓања:
  980
  на kat.ph пробај да ги извадиш
   
 8. IamSexyAndIKnowIt

  IamSexyAndIKnowIt Популарен член

  Се зачлени на:
  18 април 2012
  Пораки:
  996
  Допаѓања:
  1.868
  Пол:
  Женски
  Не се замарам толку не одам по програма и така има ептен добри ефекти, секој ден си ги менам вежбите, кои сакам тие си ги вежбам. :)
   
 9. Imini

  Imini Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 октомври 2012
  Пораки:
  108
  Допаѓања:
  25
  добро, ги симнав некако ама сега не ми дава да ги гледам кога уклучувам да се пуштат има само глас кој ме упатува да правам таму нешто а нема ни в од вежбите..
  зане некој шо е проблемот вас ви се деси вакво нешто ?
   
 10. Sunchild

  Sunchild Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 декември 2012
  Пораки:
  197
  Допаѓања:
  359
  Јас ги имам видеата, ако сакаш на мејл да ти ги пратам(не знам ни дали воопшто може така) но да се обидеме да ти помогнеме. Пиши ми во ЛП мејл,па ќе се обидам да ти ги пратам.
   
 11. m2m2m2

  m2m2m2 Популарен член

  Се зачлени на:
  23 февруари 2011
  Пораки:
  1.517
  Допаѓања:
  1.057
  Мене ме интересира дали мора првиот ден да се извежба и тоа видеото кај што се објаснуваат вежбите или може само другото?
  Нели има две видеа, ама некако ми е напорно како за прв ден двете :?:
   
 12. Boleyn.7

  Boleyn.7 Популарен член

  Се зачлени на:
  16 февруари 2013
  Пораки:
  374
  Допаѓања:
  419
  Феминки,некој што го пробал ова може да напише нешто од искуство ?
  Има ефект ? Би сакала да почнам да вежбам ама немам време. :doh:
   
 13. Sunchild

  Sunchild Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 декември 2012
  Пораки:
  197
  Допаѓања:
  359
  Јас ги имам вежбано само Бум-Бум и Бум-Бум Рапидо и навистина се делотворни!
   
 14. m2m2m2

  m2m2m2 Популарен член

  Се зачлени на:
  23 февруари 2011
  Пораки:
  1.517
  Допаѓања:
  1.057
  Е од утре дефинитивно почнувам!
  Само бидејќи немам кондиција за цели видеа да ги издржам, првава недела или две ќе ми бидат како загревање, ќе почнам со по 15 мин од видеата, па ќе зголемувам секој ден.
  Виш ми лак :geek:
   
  На Name му/ѝ се допаѓа ова.
 15. m2m2m2

  m2m2m2 Популарен член

  Се зачлени на:
  23 февруари 2011
  Пораки:
  1.517
  Допаѓања:
  1.057
  Е почнав што почнав, ама не оди, неможам ритам да фатам, нозете ми се тресат-закржлавена сум ептен :^)
  Битно по некоја вежба направив, поарно нешто отколку ништо :$
   
 16. supersonic

  supersonic Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 април 2010
  Пораки:
  178
  Допаѓања:
  48
  Има некој идеја каде можам да најдам во Ск од тие појаси со тежина што ги ставаат на нозете ??? Мноооогу ќе ми помогне зашто веќе стандардниот High and Tight од вежбите не ми делува, сакам поинтензивно :)
   
 17. LaBella

  LaBella Популарен член

  Се зачлени на:
  6 ноември 2010
  Пораки:
  1.022
  Допаѓања:
  1.080
  Пол:
  Женски
  Мислам (да нагласам) :) дека има во Џамбо, мислам дека таму гледав
   
 18. nonamefanatic

  nonamefanatic Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 мај 2012
  Пораки:
  101
  Допаѓања:
  52
  Девојки сакав да ве прашам, дали да ги правам сите вежби или во зависност од тоа каква ми е формата на задникот по тој календар да одам, бидејќи на ова од замунда има три календари за три различни типа на задници :D ?
   
 19. mims-89

  mims-89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 мај 2010
  Пораки:
  6.488
  Допаѓања:
  24.034
  ^ Да најдобро ти е така, и придржувај се до програмата. Ако не се водиш според типот на задник нема да имаш ефект, на пример тие за мал задник вежби се состојат повеќе од рацврстување, додека за поголемиот тип на задник имаш повеќе кардио вежби.
   
 20. sanja.burgundy

  sanja.burgundy Популарен член

  Се зачлени на:
  9 април 2013
  Пораки:
  934
  Допаѓања:
  9.070
  Пол:
  Женски
  Едно време ги симнав, ги ставив на цд (овие од 11 гига), вежбав еден ден и се откажав. Ама планирам да им се посветам, саат време од денот, ништо не ми менува :)