Brazil butt lift

Дискусија во 'Фитнес' започната од Shery, 13 август 2011.

 1. sesilija

  sesilija Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  4.177
  Допаѓања:
  13.257
  Девојки, што е работата, зошто сите се откажавте?
  Не се толку тешки вежбите, само упорност треба :muscle:

  Туку јас дојдов да прашам дали некоја го има торентот од овие новиве, ги загледав вчера, па сакам со нив да продолжам кога ќе ја завршам програмата, уште поефикасни ми делуваат...

  http://www.youtube.com/watch?v=jeEH1nXK ... BD95518F41
   
 2. BadBitchBomb

  BadBitchBomb Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 мај 2013
  Пораки:
  104
  Допаѓања:
  93
  Има добри вежби, сум вежбала порано од нејзините, сега имам други ама неможам да ги најдам на јутуб :?:
  http://www.youtube.com/watch?v=4dOyAcvSD30
   
 3. karenin

  karenin Популарен член

  Се зачлени на:
  8 март 2010
  Пораки:
  1.426
  Допаѓања:
  2.157
  Два дена по ред ги правев basic вежбите. Вчера одмарав, а денес пак почнувам.
  Мора да признаам дека веднаш мускулите ми се разбудија. Највеќе ги осеќам напред над колената и во долниот дел на г'зето. Вчера ме болеа, а чудно ми е дека на ден вежбав само по 10 минути. За разлика пак кога одев на фитнес и аеробик не ме заболуваа мускулите толку рано.
   
 4. Neytiri

  Neytiri Популарен член

  Се зачлени на:
  13 јануари 2010
  Пораки:
  1.289
  Допаѓања:
  2.449
  Девојки дали некоја сеуште вежба? Јас дури сега се одлучив да ги симнам, па ќе видам како ќе оди. :)
   
 5. bubac

  bubac Популарен член

  Се зачлени на:
  19 септември 2013
  Пораки:
  884
  Допаѓања:
  1.862
  Пол:
  Женски
  А зошто мислите дека овие се некои ПОСЕБНИ вежби?
  Ставиле Бразил име во бат лифт и ајде демек нова програма.
  Ги изгледав скоро сите видеа, па овие истиве се важбаат на пилатес и аеробик.
  Одев една година на пилатес, аеробик, сх ворк, истиве вежби ги правевме.
  Не се лажете значи овие не се некои посебни програми за задник.
   
 6. Angel.girl

  Angel.girl Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2011
  Пораки:
  669
  Допаѓања:
  663
  ^^ Абе истите ги правиме на аеробик, меѓутоа ова ти е некако како за секој тип на градба. На аеробик или пилатес доаѓаат жени со секаква градба па вежбаме од се по нешто. Ова ти е ако си вежбаш сама, па за твојот ти избери си ги комбинациите. Инаку да, програмава е стварно ефикасна, јас порано ја вежбав :)
   
 7. hristinnnna

  hristinnnna Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 октомври 2013
  Пораки:
  391
  Допаѓања:
  169
  Си ја симнав програмата, 6 видеа мислам беа и треба секој ден по едно во неделата така?
  И не сум ич упатена во ова, колку време трае програмата, 2 месеци или како?
  Ии да најбитното, дали некоја од вас која ги вежба осетила резултати и какви? :)
  Од утре почнувам напоредно со ова и фокус т25, па ајде со среќа нека ми е. :sweat:
   
 8. SM12

  SM12 Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 декември 2013
  Пораки:
  72
  Допаѓања:
  22
  Пол:
  Женски
  Имам две прашања.
  Колку време трае програмата?
  Дали Brazil butt lift е подобра опција од Insanity за слабеење главно на нозете? Insanity е доста интензивна програма и таму се главно кардио вежби, но по резултатите што ги гледам од сликите највеќе ефект има на стомачниот дел и рацете, па затоа прашувам и чекам ваше мислење :)
   
 9. mims-89

  mims-89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 мај 2010
  Пораки:
  6.488
  Допаѓања:
  24.034
  На се влијае верувај, мене ми се помалку напорни од Инсенити кои баш поради тоа што ми беа многу тешки неможев да ги вежбам па почнав со овие. Имаш програма според обликот на задникот и според тоа што сакаш да постигнеш, 8 недели е програмата, резултати видов многу брзо по една недела веќе, задникот видливо подигнат, бутовите обликувани и затегнати после 3 недели и нозете, а за стомакот ми требаше месец дена за да видам промена. :)
   
  На SM12 му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Elence93

  Elence93 Популарен член

  Се зачлени на:
  16 декември 2009
  Пораки:
  4.473
  Допаѓања:
  3.780
  Пол:
  Женски
  Ќе може некој да ми ги прати тие за too flat? :lol:
   
 11. UnknownLadyDi

  UnknownLadyDi Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 јуни 2012
  Пораки:
  390
  Допаѓања:
  947
  Денес почнувам со Бразил Бат Лифт програмата...држете ми среќа....feeling amazed.
   
 12. UnknownLadyDi

  UnknownLadyDi Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 јуни 2012
  Пораки:
  390
  Допаѓања:
  947
  goin' on...
   

  Прикачени фајлови:

 13. DarkAngelOfLove

  DarkAngelOfLove Активен член

  Се зачлени на:
  26 јуни 2014
  Пораки:
  50
  Допаѓања:
  9
  aj ako moze sliki zatoa sto strav mi e da ne zakacam virusod downloadiranje ili nekoe video ve molam fala odnapred :D
   
 14. bussines-woman

  bussines-woman Активен член

  Се зачлени на:
  15 септември 2014
  Пораки:
  67
  Допаѓања:
  63
  Пол:
  Женски
  Да ја обновам малку темата :) за овие вежби видов на форумов и бидејќи тоа што сакам да го ослабам се бутовите и задникот планирам да ги вежбам нив....има ли некој друг искуство со овие вежби? ќе го топиме ли заедно целулитот? :D
   
 15. Elence93

  Elence93 Популарен член

  Се зачлени на:
  16 декември 2009
  Пораки:
  4.473
  Допаѓања:
  3.780
  Пол:
  Женски
  Некои вежби од кои се зголемува задникот? Јадењето секаде ми оди освен таму :(
   
 16. tpandevska

  tpandevska Активен член

  Се зачлени на:
  31 мај 2014
  Пораки:
  12
  Допаѓања:
  5
  еве , тие се најефикасни за поголем задник и т.н Bubble Butt
   
  На Majakisss и Elence93 им се допаѓа ова.
 17. Calla

  Calla Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 август 2011
  Пораки:
  395
  Допаѓања:
  879
  Која е разликата помеѓу Bum Bum и Bum Bum Rapido?
  Bum Bum Rapido никаде го нема во календарот, во програмата, а сепак го има заедно со останатите видеа во торентот... :^)
   
 18. K.Mari4ka

  K.Mari4ka Популарен член

  Се зачлени на:
  31 мај 2011
  Пораки:
  1.433
  Допаѓања:
  1.480
  Пол:
  Женски
  За тие што ја вежбале програмава да ги прашам дали има зголемување на бутовите или целата нога, пошто ослабев многу во нозете т.е. намалив масни наслаги и видно ми изгледаат послаби, па сакам да вежбам нешто за да го зголемам мусклулот. Претпоставувам дека вежбиве не се за слабеење :?:
   
 19. IamSexyAndIKnowIt

  IamSexyAndIKnowIt Популарен член

  Се зачлени на:
  18 април 2012
  Пораки:
  996
  Допаѓања:
  1.868
  Пол:
  Женски

  Друго е да зборуваш на памет, а друго е кога ќе ги вежбаш веќе 2 години, како на пример јас! Не сум некоја од тие шо се сликаат шо стават задници и не сакам да ставам слика за да ги видиш моите резултати.. Го вежбав само кардиото и оние последните не ми текнува како беа.. Не ја вежбав целата програма и пак имав огромни резултати, нозете ги ослабнав, задникот ми се подигна, се стегна.. Предноста на овие вежби е во тоа што не се ич напорни а многу се ефективни!!! ;)
   
 20. Elence93

  Elence93 Популарен член

  Се зачлени на:
  16 декември 2009
  Пораки:
  4.473
  Допаѓања:
  3.780
  Пол:
  Женски