1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Breaking Bad VS Prison Break

Дискусија во 'Филм и ТВ' започната од LitttleRNBPrincess, 31 октомври 2018.

?

Која е подобра?

 1. Breaking Bad

  1 глас(а)
  16,7%
 2. Prison Break

  5 глас(а)
  83,3%
 1. LitttleRNBPrincess

  LitttleRNBPrincess Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2011
  Пораки:
  791
  Допаѓања:
  924
  Пол:
  Женски
  5968f4dc97262.png

  Нова споредба
  Јас сум за Prison Break, најомилена ми е. Другава серија не сум ја гледала.
  Ваше мислење? :D
   
 2. scorpias

  scorpias Популарен член

  Се зачлени на:
  28 април 2014
  Пораки:
  234
  Допаѓања:
  3.663
  Пол:
  Женски
  Мислам дека Breaking Bad е убедливо една од најдобрите серии. За мене дефинитивно подобра од Prison Break :)