1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Bridget Bardot ( Брижит Бардо )

Дискусија во 'Мода и стил' започната од Hkikica, 30 јуни 2012.

 1. Hkikica

  Hkikica Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 јуни 2012
  Пораки:
  989
  Допаѓања:
  676
  Брижит Бардо (28 септември, 1934 -) е француска актерка, поранешen модел , пејачка и активист за правата на животните, којa стана еден од најголемите секс-симболи на 20 век .
  Бардо во младоста била балерина, а во 1952 година ја започнала својата актерската кариера. Во 1956 година станала светски позната со контроверзниот филм '' И Бог ја создал жената '' , кој постави нови стандарди за прикажување на женската сексуалност на големиот екран. Бардо има глумено во 48 филмови , се појавила во серија на емисии и има снимени 80 песни. Непосредно пред 40-тиот роденден Бардо се повлекува од забавната индустрија за да биде целосно посветена на активизмот и борбата за правата на животните. Во 1990-те предизвикала контроверзии со своите ставови за имиграцијата, меѓурасните односи, исламот во Франција и хомосексуланоста , а пет пати била осуденa за "поттикнување на етничка или расна омраза".

  Жена која била сон на секој маж во 50 -тите и 60- тите години , секс -симбол , прекрасна жена , пример за оригиналост во тоа време на предрасуди ,феминистичка икона и симбол на сексуалната слобода ....Едноставно само кога ќе се каже Брижит Бардо веднаш се помислува на убавина , сексипилност и гламур .
   

  Прикачени фајлови:

  На blonde_supergirl и Briar Rose им се допаѓа ова.
 2. Briar Rose

  Briar Rose Популарен член

  Се зачлени на:
  1 октомври 2016
  Пораки:
  2.387
  Допаѓања:
  13.639
  Пол:
  Женски
  Браво за темава ! :inlove:

  Бидејќи изгледот ми е инспириран од винтиџ периодот, Brigitte Bardot навистина ми претставува една од најголемите модна икона и неретко црпам инспирација од неа за изгледот на мојата коса, облека и шминка.
  Исто така сум ги гледала повеќето од нејзините филмови и и секојдневно ги слушам нејзините песни :music:

  [​IMG]
   
  На blonde_supergirl и Acka22 им се допаѓа ова.
 3. blonde_supergirl

  blonde_supergirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 октомври 2016
  Пораки:
  821
  Допаѓања:
  2.120
  Пол:
  Женски
  Колку беше убава во младоста, ццц. Сега е поборник за животните, си ја поштувам.
   
  На Briar Rose му/ѝ се допаѓа ова.
 4. sjdgo

  sjdgo Форумски идол

  Се зачлени на:
  16 јули 2015
  Пораки:
  5.677
  Допаѓања:
  14.127
  Пол:
  Женски
  Лошо остаре. Ама нека е жива и здрава.
   
  На blonde_supergirl му/ѝ се допаѓа ова.
 5. sjdgo

  sjdgo Форумски идол

  Се зачлени на:
  16 јули 2015
  Пораки:
  5.677
  Допаѓања:
  14.127
  Пол:
  Женски
 6. AnаR23

  AnаR23 Активен член

  Се зачлени на:
  6 март 2019
  Пораки:
  25
  Допаѓања:
  15
  Пол:
  Женски