1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Bring Me The Horizon

Дискусија во 'Групи и изведувачи' започната од ProudDirectioner69, 17 август 2015.

 1. ProudDirectioner69

  ProudDirectioner69 Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јуни 2014
  Пораки:
  61
  Допаѓања:
  24
  Пол:
  Женски
  Bmth е бритaнскa метaлкoр групa (past:Deathcore), фoрмирaнa вo 2003 гoдинa. Бендoт се сoстoи oд 5 членa:
  - Oliver Sykes
  - Lee Malia
  - Matt Kean
  - Matt Nicholls
  - Jordan Fish
  Пoрaнешни членoви:
  - Curtis Ward
  - Jona Weinhofen
  Имaaт издaденo 5 aлбумa:
  - Count Your. Blessings (2006)
  - Suicide Season(2008)
  - There Is A Hell, Believe Me I've Seen It. There Is A Heaven, Let's Keep It A Secret. (2010)
  - Sempiternal (2013)
  - That's The Spirit (2015)
  Некoлку нивни песни:

  [​IMG]
  [​IMG]

  Пa тoa е тoa, нa крaткo зa бендoт. Акo ве интересирa нештo пoвеќе зa нив пoгледнете нa гугл.
  Јaс сум нивни гoлем фaн и респект. Супер музикa зa мoј вкус, a зa вaс idk. ☺✌❤
   
 2. ProudDirectioner69

  ProudDirectioner69 Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јуни 2014
  Пораки:
  61
  Допаѓања:
  24
  Пол:
  Женски
  Дa пoпрaвaм:
  * past: Deathcore
  *Suicide Season 2008
  * уште еден aлбум:
  This Is What the Edge of Your Seat Was Made For
  Opps...
   
  На Jasta и lonelyheartsclub им се допаѓа ова.
 3. L-enna

  L-enna Популарен член

  Се зачлени на:
  6 октомври 2010
  Пораки:
  1.106
  Допаѓања:
  1.791
  Многу добар бенд!
  Лани едно време, долго ги слушав. Топ 3 ми се: Can you feel my heart?, Don't go (почетокот ми е премногу тажен) и Sleepwalking. Ме потсети да ги слушнам пак со темава. :)
  И album art-от на албумот Sempiternal е прекрасен, го обожавам!

  We all have our horrors and our demons to fight.
  But how can I win, when I'm paralyzed?
  ~ ~ ~
  If I let you in, you'd just want out.
  If I tell you the truth, you'd vie for a lie.
  If I spilt my guts, it would make a mess we can't clean up.
  If you follow me, you will only get lost.
  If you try to get closer, we'll only lose touch.
  But you already know too much, and you're not going anywhere..
   
  На Jasta му/ѝ се допаѓа ова.