Brooklyn Nine-Nine (2013)

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од RainBow, 11 ноември 2014.

 1. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  19.282
  Допаѓања:
  49.986
  Пол:
  Женски
  Серијава ми е моментално на второ место од комедиите. Првото припаѓа на Hot in Cleveland.

  Станува збор за група детективи и нивниот нов капетан, нивното дружење и секојдневие. Има одличен хумор серијава, не е in your face хумор, ама морам да признаам дека се смеам на цел глас.
  Кастингот исто е одличен, Енди Самберг во главната улога на Џејк Пералта.

  Има одлична оцена, 8,2 на имдб, http://www.imdb.com/title/tt2467372/
  Во тек е втората сезона.

  [​IMG] [​IMG]

  Го обжавам капетанов со истата фаца,:rofl:
  [​IMG] [​IMG] [​IMG]


  [​IMG]
   
  На lextravagance му/ѝ се допаѓа ова.
 2. lextravagance

  lextravagance Популарен член

  Се зачлени на:
  3 март 2013
  Пораки:
  71
  Допаѓања:
  604
  Одлична, и јас ја препорачувам :)

  [​IMG] [​IMG] [​IMG]

  "You've been in there, like, five times. What are you gonna do? Annoy him into talking?"
  [​IMG] [​IMG]

  [​IMG]
   
  Последна измена: 11 ноември 2014
 3. Hipster

  Hipster Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 јули 2011
  Пораки:
  5.747
  Допаѓања:
  22.391
  Пол:
  Женски
  Има смешни моменти, ми се чини дека сезонава е уште подобра од првата.
  Џејк ми е пресмешен, во комбинација со Чарлс посебно се кома.
  Сите се откачени на свој начин, интересен склоп иаку не верував дека ќе дотураат до тука, дури и трета сезона ќе има, така прочитав некаде.
  Роса ми е врвот посебно во епизодата кога беше болна:D
  [​IMG] [​IMG]

  Само не сум да ги спојат Џејк и Сантјаго, некако не ми се еден за друг, ама гледам дека натака ја носат работата...