1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Bullet Journal

Дискусија во 'Слободно време' започната од sweet-cherry, 14 март 2017.

 1. Guns N` Roses

  Guns N` Roses Популарен член

  Се зачлени на:
  25 август 2017
  Пораки:
  3.662
  Допаѓања:
  16.137
  Пол:
  Женски
  И лани имав, до мај месец го шетав наваму, натаму по собите после го забаталив и остана празно. Годинава исто купив убава тетратка за дневник, па да видиме, некако се заборавам на него (facepalm).
   
  На IM.TMKQ му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Elordi_

  Elordi_ Активен член

  Се зачлени на:
  6 октомври 2021
  Пораки:
  13
  Допаѓања:
  36
  Пол:
  Женски
  Дечки каде можам да најдам готови, направени планери?☺️
   
  На SStasia му/ѝ се допаѓа ова.
 3. warrior

  warrior Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2016
  Пораки:
  335
  Допаѓања:
  367
  Пол:
  Женски
  Сакам одамна да си направам има еден куп видеа на јутуб ама не можам да најдам таква тетратка шо не прпушта боја и е со дебела корица. А на алиекспрес има нешто ама имат достава голема. Ако знае некој каде да најдам такви со точки шо користат сите на јутуб?
   
  На SStasia му/ѝ се допаѓа ова.
 4. SStasia

  SStasia Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 април 2017
  Пораки:
  104
  Допаѓања:
  1.276
  Пол:
  Женски
  Имаш во литература, јас од таму земам секогаш, ама немам уште земено за годинава
  Јас лично сум многу задоволна од неа користам таква две години со ред, годинава ќе ми е трета.

  Онлајн има на инста и мислам дека имаше во Скопје во литература. @theowndemon си имаше купено од инста ама да ме отепаш не ми текнува како се викаше страната
   
  На warrior и theowndemon им се допаѓа ова.
 5. theowndemon

  theowndemon crazy cat lady Член на тимот

  Се зачлени на:
  17 септември 2013
  Пораки:
  12.764
  Допаѓања:
  156.946
  Пол:
  Женски
  @Elordi_ https://www.instagram.com/_moooki/
  Исто јас ќе ја повикам и @sweet-cherry и та има готов ахахахха како дојде ова, една вика друга, друга вика трета. :rofl:
   
  На SStasia и sweet-cherry им се допаѓа ова.
 6. sweet-cherry

  sweet-cherry Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 јануари 2011
  Пораки:
  3.631
  Допаѓања:
  29.205
  Пол:
  Женски
  Хахахаха јас од thedaydream.co го земав, мислам го има и физички да си го земеш од литература. Ептен е убав дневникот се си има што ми треба.
   
  На SStasia и theowndemon им се допаѓа ова.
 7. Elordi_

  Elordi_ Активен член

  Се зачлени на:
  6 октомври 2021
  Пораки:
  13
  Допаѓања:
  36
  Пол:
  Женски
  Фала ви на предлозите, ќе ги разгледам страните.
   
  На theowndemon и SStasia им се допаѓа ова.
 8. warrior

  warrior Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2016
  Пораки:
  335
  Допаѓања:
  367
  Пол:
  Женски
  А како им кажуваш да ти дадат планер или тетратка, оти јас кога одам не знаат тетките за шо им говорам. И ако имаш слика да видам како изгледа.
   
  На SStasia му/ѝ се допаѓа ова.
 9. SStasia

  SStasia Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 април 2017
  Пораки:
  104
  Допаѓања:
  1.276
  Пол:
  Женски
  Само му покажвам кон тетратките и му викам од овие со точки кои се и ми кажват еве како изгледа од надвор и внатре страните, покажи му сликите сигурно ќе ги препознаат ќе ти најдат. IMG_20220228_235756.jpg IMG_20220228_235820.jpg
   
  На NoirSerpentine, sikica7, warrior и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 10. theowndemon

  theowndemon crazy cat lady Член на тимот

  Се зачлени на:
  17 септември 2013
  Пораки:
  12.764
  Допаѓања:
  156.946
  Пол:
  Женски
  Најлесно е да му речиш тетратка со точки, како сликите на @SStasia се, околу 120тина денари мислам е најефтината. Како шо се зголемва форматот така се зголемва цената.
   
  На SStasia и warrior им се допаѓа ова.
 11. Ugly Duckling

  Ugly Duckling Форумски идол

  Се зачлени на:
  16 август 2018
  Пораки:
  3.552
  Допаѓања:
  42.491
  Пол:
  Женски
  ^ И шо пишите во ова?
  И јас милион видеа имам изгледано, на неколку наврати имав и обид да пишам. Проблемот е:
  1. Немам шо да напишам.
  2. Премногу overthinking однапред, како ќе изгледа, па се' да ми одговара, абе до детал осмислено и ако не испадни по планот ќе баталев.
  3. После два месеци секој збор ми е кринџ, си викам шо си пишела, загрев.
   
  На INNERBEAUTY, NoirSerpentine, Евроазија и 2 други им се допаѓа ова.
 12. theowndemon

  theowndemon crazy cat lady Член на тимот

  Се зачлени на:
  17 септември 2013
  Пораки:
  12.764
  Допаѓања:
  156.946
  Пол:
  Женски
  Б у к в а л н о шо сакаш. :D Јас во еден лепев карти од места кај шо сум била и опис на ден ако беше интересен. Ако немам шо да пишам не пишам. Или to do си прајш, буквално се шо ти треба во момент. Јас еднаш и белешки си фаќав во планеро. Еднаш слики печатев и лепев. Сега од чоколадо порака ми се бендиса ја секов и ќе ја лепам. Тешко е да излезиш од шаблон за перфекционизам ама пробај не гледај ништо туку лепи и шкртај ко шо ќе ти дојди. Ко терапија да дојди не ко обврска. :D
   
  На Srckata28, simoncelicius, wildqueen и 4 други им се допаѓа ова.
 13. SStasia

  SStasia Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 април 2017
  Пораки:
  104
  Допаѓања:
  1.276
  Пол:
  Женски
  Си пишиш се шо треба да напрајш и нешто ако имаш закажано со време, пример работа, предавања, испити, ако имаш за на фризер или за нокти нешто закажано, родендени, си водиш евиденција за пари колку зеде, од каде и колку и на што ги потроши, можиш и тракери да имаш за навики пример вежбање, здрава исхрана, рано станување и слично...ова е барем за шо го користам јас. Можиш буквално за се да го користиш, некогаш и си лепам во него карти од концерт шо сум била или последно ете од зоолошката во ск картата...
   
  На INNERBEAUTY, warrior, wildqueen и 4 други им се допаѓа ова.
 14. wildqueen

  wildqueen Активен член

  Се зачлени на:
  25 февруари 2022
  Пораки:
  185
  Допаѓања:
  417
  Пол:
  Женски
  на инста многу ги фалат и тагнуваат https://thedaydream.co/ ,иначе има и во книжарите.
  Јас користам обична тетратка со тврди корици,убава корица,средна големина за да си ја носам во ташна секој ден со мене и најчесто ги купувам од Џамбо. (поефтина варијанта)

  кога ќе земам плата пишувам нејзин распоред,каде колку треба да се плати(сметки),колку оди на заштеда,колку на ситници што сакам да си ги приуштам,храна и сл.
  правам план за секој ден од неделата кои вежби да ги правам
  запишувам што фали по дома
  идеи за уредување/декорација
  идеја за здрави појадоци и сл.(каде сум ги видела,кој ден да ги направам)
  кој ден каква обврска имам(пијачка,нокти,фарбање...)
  што треба да кажам на состанок..
  апсолутно се што и да ми дојде на памет
   
  Последна измена од модератор: 2 март 2022
  На INNERBEAUTY, theowndemon, SStasia и 3 други им се допаѓа ова.
 15. Monicheee

  Monicheee Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 август 2021
  Пораки:
  68
  Допаѓања:
  55
  Пол:
  Женски
  А дали знаеш која е цената на тие, бидејќи отворив ама не видов дека има цена.
   
  На SStasia му/ѝ се допаѓа ова.
 16. wildqueen

  wildqueen Активен член

  Се зачлени на:
  25 февруари 2022
  Пораки:
  185
  Допаѓања:
  417
  Пол:
  Женски
  јас лани прашав и беше 1000 ден.
   
  На Monicheee и SStasia им се допаѓа ова.
 17. Monicheee

  Monicheee Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 август 2021
  Пораки:
  68
  Допаѓања:
  55
  Пол:
  Женски
  Благодарам:inlove:
   
  На SStasia и wildqueen им се допаѓа ова.
 18. JoMama

  JoMama Активен член

  Се зачлени на:
  4 декември 2021
  Пораки:
  4
  Допаѓања:
  7
  Пол:
  Женски
  Дали може да ми дадете некоја идеја за планер?
  Ама да биде поедноставен
  И,дали планерот може да се направи во обична тетратка?
   
  На SStasia му/ѝ се допаѓа ова.
 19. SStasia

  SStasia Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 април 2017
  Пораки:
  104
  Допаѓања:
  1.276
  Пол:
  Женски
  Планер можиш како сакаш во шо сакаш да го напрајш, нема буквално никакви правила. Сега во моменто пример користам тетратче шо го најдов дома шо било некогаш за промоција на фирма муфте даено и пишам само календар со настани и неделен план, шо имам и кој ден, па ко ќе земам планер ќе се префрлам.
   
 20. JoMama

  JoMama Активен член

  Се зачлени на:
  4 декември 2021
  Пораки:
  4
  Допаѓања:
  7
  Пол:
  Женски
  Ти благодарам:l:
   
  На SStasia му/ѝ се допаѓа ова.