1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

C-THRU

Дискусија во 'Парфеми' започната од Pubu-bubu, 24 јуни 2012.

 1. Pubu-bubu

  Pubu-bubu Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 април 2012
  Пораки:
  140
  Допаѓања:
  41
  дали ги користите и дали ви се допаѓаат..јас го користам веќе 5 години и не планирам да ги сменам за ништо на светот :D моментално го користам C-THRU CHARMING преубав е....
   
  На sandramnmp и New.York им се допаѓа ова.
 2. Pocahontas.93

  Pocahontas.93 Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 јуни 2012
  Пораки:
  351
  Допаѓања:
  533
  Не памтам да сум купила, онака по другарки што се прскав понекогаш и добри се, ми се допаѓаат. Неодамна на поклон го добив темно-синиот, c-thru charming, прекрасен е! Ептен онака свежо ми мириса, летно.
   
  На Pubu-bubu му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Pubu-bubu

  Pubu-bubu Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 април 2012
  Пораки:
  140
  Допаѓања:
  41
  истиот го имам и јас прекрасен е нели?претходно неколку години го користев зелениот ама сега немозам да го најдам по продавниците,па некое време го користев црниот,но откога го открив CHARMING се заљубив :$
   
  На Pocahontas.93 му/ѝ се допаѓа ова.
 4. CrazyStupidLove

  CrazyStupidLove Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2012
  Пораки:
  894
  Допаѓања:
  586
  Black Diamond ми е најубав парфем, ама премногу е тежок за летно време и го користам есен/зима. Порано имаше еден Aqua Marine или нешто така во плаво шишенце, ама веќе го нема ;( Тој беше најсвеж парфем, најубав за пролет/лето...
   
  На Pubu-bubu му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Gordana10

  Gordana10 Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  6.898
  Допаѓања:
  9.184
  Пол:
  Женски
  И мене многу ми се допаѓа истиов, јас и летно време си го користам, преубаво ми мириса.Сите ми се убави, мислам дека плавиот најсвежо мириса.
   
 6. SOVRSENSTVO

  SOVRSENSTVO Популарен член

  Се зачлени на:
  20 септември 2010
  Пораки:
  2.790
  Допаѓања:
  1.554
  Јас скоро сите ги имам користено, ми се допаѓаат, но овие ми се омиленеи :

  [​IMG]

  [​IMG]
   
  На supergirl22 му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Pubu-bubu

  Pubu-bubu Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 април 2012
  Пораки:
  140
  Допаѓања:
  41
  дали ви текнува на зелениот како се викаше многу беше убав,ама сега мислам го нема тоа беше пред 3 години мислам ко го имав... :^)
   
 8. kikikikirika

  kikikikirika Популарен член

  Се зачлени на:
  17 јуни 2011
  Пораки:
  2.012
  Допаѓања:
  4.470
  Пол:
  Женски
  Мене црвениот и црниот ми беа најубави ама веке црвениот го нема. Сега имам од тој Golden Touch i Amethyst. Мене ми недостига тој црвениот-руби, со години го користев, трае долго време, лугето ме препознаваа по него. За роденден сите таков ми носеа :) И годинава оооп ми се јавуваат тројца велат твојот парфем повеке го нема. :( :( Кое разочарување.
  Имало некој сличен на него, јас барав по продавници ама ниеден не ми беше сличен.
   
 9. CrazyStupidLove

  CrazyStupidLove Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2012
  Пораки:
  894
  Допаѓања:
  586
  Toj e toj Aqua Marine или нешто така, го нема никаде веќе, а во истото шишенце има сега парфем со друг мирис... Стварно не ми е јасно зашто ги снемува некои, а се појавија нови 2-3 со многу слични мириси. Баш без везе...
   
 10. Stefaani

  Stefaani Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 мај 2012
  Пораки:
  333
  Допаѓања:
  284
  го имам Golden Touch и не ми е нешто нај нај мириса ептен тешко т.е не е мој вкус
  го добив за поклон
   
  На Salome му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Pubu-bubu

  Pubu-bubu Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 април 2012
  Пораки:
  140
  Допаѓања:
  41
  сознам сега за сега мислам дека најубав е C THRU CHARMING според мене,пробајте го зелениот беше најубав ама пошто го нема јбг убав е и овој :D и да црвениот не е лош!
   
 12. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.266
  Допаѓања:
  15.008
  Пол:
  Женски
  да убави се, ама не сум се залетала да ги купам...и тие што ги имам ми се од роденден на роденден што ги добивам
   
 13. Mishela

  Mishela Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  19 август 2010
  Пораки:
  18.188
  Допаѓања:
  79.917
  Пол:
  Женски
  Мене ми се меѓу омилените парфеми и дезодоранси. :mm:
  Моментално го имам овој и многу ми е свеж и убав, си го купувам веќе по втор или трет пат, среќа уште не ми здосадил. :D
  [​IMG]
  И ми текнува на тој аквамарин ли, како беше, непребол ми е. Се сеќавам дека секогаш си го имав во залихата. :doh:
  Убави парфемчиња се, трајни, супер на цена. :up:
   
  На mal.ecka, supergirl22 и Gordana10 им се допаѓа ова.
 14. supergirl22

  supergirl22 Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 октомври 2011
  Пораки:
  127
  Допаѓања:
  11
  Го имам истиот, а онака многу се ми убави парфемите скоро сите ги имамо купено, преубави :inlove:
   
 15. bluegirl7

  bluegirl7 Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 мај 2011
  Пораки:
  754
  Допаѓања:
  931
  [​IMG]
  [​IMG]
  :inlove:
   
  На Bebushche и supergirl22 им се допаѓа ова.
 16. supergirl22

  supergirl22 Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 октомври 2011
  Пораки:
  127
  Допаѓања:
  11
  И charming е преубав...
   
 17. gothchick

  gothchick Популарен член

  Се зачлени на:
  28 мај 2011
  Пораки:
  1.339
  Допаѓања:
  1.393
  Мене овој ми е најубав, ама само за есен-зима
  [​IMG]
   
  На Gordana10 му/ѝ се допаѓа ова.
 18. Elennaa

  Elennaa Популарен член

  Се зачлени на:
  22 февруари 2011
  Пораки:
  4.158
  Допаѓања:
  14.166
  Пол:
  Женски
  Еднаш уште одааамна, го добив на поклон. Не памтам каква боја беше, ама преубаво мирисаше. :inlove:
  Мислам дека беше ваков, ама не сум сигурна..
  [​IMG]
  Многу ми беше итересен, башка со бисерчињата..
  Моментално имаме ваков дома, ама некако премногу е јак мирисот. Пот во комбинација со овој парфем, баш и не е пријатен. Ама убав е..
  [​IMG]
   
 19. vaga95

  vaga95 Популарен член

  Се зачлени на:
  1 јуни 2011
  Пораки:
  894
  Допаѓања:
  1.997
  Црниот ми е омилен.
  [​IMG]

  А и овој е нежен.
  [​IMG]
   
 20. flowergarden

  flowergarden Популарен член

  Се зачлени на:
  27 февруари 2011
  Пораки:
  1.275
  Допаѓања:
  416
  Јас многу го сакам оној портокаловиот ама веќе го нема во продажба. Дома имам уште пола шишенце и си го штедам, подолго да ми трае ;)