Cam Girl

Дискусија во 'Секс' започната од Gembird91, 20 октомври 2014.

 1. Gembird91

  Gembird91 Активен член

  Се зачлени на:
  24 март 2014
  Пораки:
  28
  Допаѓања:
  12
  Што мислите за тоа кам модел, пребарав јас податоци и дојдов до запрепастувачки бројки од нивните приходи што ги остваруваат, дали има и тука некој/а сто го правела истово или би сакал/а да го направи ?
   
  На Milan444 му/ѝ се допаѓа ова.
 2. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  19.534
  Допаѓања:
  126.107
  Пол:
  Женски
  Ај подобро објасни ми го овој термин "кам модел". Модел за Кам маркети?
  Шала на страна, мислам дека во земјава нема такво нешто.
   
  На daylight му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Gembird91

  Gembird91 Активен член

  Се зачлени на:
  24 март 2014
  Пораки:
  28
  Допаѓања:
  12
  под кам модел подразбирам девојкине сто се појавуваат на разни страни, кај сто прават стриптиз,се соблекуваат, флертуваат со напалени чичиња и им ги собираат парите, деновиве по интернет порталиве беше актуелна темата со девојката од САД, која заработила пари за нова кола, си купила кола, си отплатила дог од школувањето и заработила огромна сума на пари, па сакав да знам и да видам какво мислење преовладува помеѓу нас тука за оваа тема и околу оваа тема.
   
 4. daylight

  daylight Популарен член

  Се зачлени на:
  22 декември 2011
  Пораки:
  2.534
  Допаѓања:
  3.198
  buba4e89 не можеш со сигурност да знаеш дали има или нема. Од кај да знаеш некои дома како си играат со веб-камерата. :D

  Патем, имајте во предвид доколку се решите на ваков бизнис, дека утре може да ве препознаат во автобус, метро, буркеџилиница, на улица... и сите ризици и непријатности кои можат да одат со сето тоа.
   
  На buba4e89 му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Gembird91

  Gembird91 Активен член

  Се зачлени на:
  24 март 2014
  Пораки:
  28
  Допаѓања:
  12
  Немора да значи, доволно пребарував и гледав некој од тие шоу-а. имасе ликови кој беа скриени, или имаа маски на нив, или пак не им се гледаа воопшто главите, и секако податоци немаше нигде од нив, имаше дури и модератори, каде што тие ги бришеа непожелните коментари или барања, и видов дека е многу лесно да се стане тоа, ништо не ти е потребно за да почнеш да ''работиш'' и секао далеку по бројни беа моделите од женската страна и паровите, кој официјално имаа пишано дека се дечко и девојка и си собираат пари за крстарење. а имаше и пријатели, кој си се со бенефиции или пак само како пар беа.
   
 6. JustFun

  JustFun Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 септември 2014
  Пораки:
  1.027
  Допаѓања:
  2.769
  Занимавај се слободно со тоа, за да утре пишуваш на темите барајќи помош како да се ослободиш од некои напалени чичиња или пак како да ја повратиш довербата на родителите кога ќе дознаат што нивната ќерка работи на интернет. ;)
   
 7. Gembird91

  Gembird91 Активен член

  Се зачлени на:
  24 март 2014
  Пораки:
  28
  Допаѓања:
  12
  JustFun, kako bi doznal nekoj sto rabotis ti i so sto se zanimavas, se bese Fake, taka da nikoj nemoze da doznae prvin od kaj si, davas lazni informacii, a i nikoj ne se zamara za toa da naogja koj od kade e i da glumi policaec.
  Mene mnogu me zanitrigira ovaa problematika, zasto gledam deka se raboti za ogromna suma na pari sto se vrti tamu, premnogu brzo se pravat i lesno, i e dostapna za sekogo, nisto ne plakjas samo dobivas so toa sto go pravis, i se zavisi od tebe/sebe kako i kolku ke zarabotis, od tie cickovci. i nemase postari od 35 godini, znaci 18-35, mada nekoj licea kako da se pod 18, i nikoj nisto ne pravese, znaci seuste nema praven sistem za toa koj se moze da raboti i da gleda.
   
 8. JustFun

  JustFun Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 септември 2014
  Пораки:
  1.027
  Допаѓања:
  2.769
  Абе не биди толку наивна девојче. Секогаш се се дознава, за тоа биди сигурна. Колку такви девојќи наседнале на вакви сајтови затоа што биле сигурни во анонимноста ама на крајот ги покажуваат со прст. Погледни малку што се случува благодарение на виртуелниот свет.
  Ако не ти е јасно погледни го филмот Trust и се ќе ти биде јасно.
  Пред да кажеш дека тоа е само филм јас ќе ти кажам дека тоа е тоа што се случува надвор од реалниот свет.
  Ако сакаш да заработиш пари заработи ги чесно и со пот за да ти биде послатко да ги трошиш на крај. Затоа што од вакви сајтови не знаеш никогаш на што ќе налеташ.
  Многу ги имало. Ако многумина се фрлат во Вардар и ти ќе одиш по нив?
  Ова ти е мој совет, а ти како сакаш. Јас сакам да те поштедам од проблемите во кои ќе бидеш влезена. Натаму е твое.
   
  На daylight му/ѝ се допаѓа ова.
 9. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  19.534
  Допаѓања:
  126.107
  Пол:
  Женски
  А извини а телото исто така е лажно? Може ќе се појави силуета од тебе или пак дух.
  Абе седни учи, заработи пари со пот па после троши.
   
 10. daylight

  daylight Популарен член

  Се зачлени на:
  22 декември 2011
  Пораки:
  2.534
  Допаѓања:
  3.198
  Gembird91 Не мора да значи, но и може да значи. Пример: паднала маската, заборавила да ја изгаси камерата, ја познале по бенката, гласот, акцентот, дијалектот... И не се само напалени богати чичиња, има и напалени теткици, богати тинејџери, парови и тн. Да не збориме за тоа дека маската брзо може да им здосади на гледачите и евентуалните плаќачи, за големата конкуренција - имено, веб-кам модели имаш од цел свет, речиси сите континенти, и некој баш вас мислите ќе ве гледа, па уште за пари. Заработката не е гарантирана и може да биде многу јадна. Освен тоа имајте во предвид дека некој може сето тоа да го снима и снимката без ваша согасност да ја препродава преку интернет и убаво да си заработува.

  За мене ова е вид на виртуелна проституција. Не ги осудувам луѓето што го прават тоа - можеби некои од тоа си го вадат лебот, враќаат долгот, спасуваат нечиј живот (здравството не е секаде бесплатно, лековите не се сите ефтини) - но не го ни одобрувам.
   
 11. Gembird91

  Gembird91 Активен член

  Се зачлени на:
  24 март 2014
  Пораки:
  28
  Допаѓања:
  12
  Не сакаат сите со пот да спечалат пари, не се сите исти.. секој си има свој сваќања кон тоа што сака и како сака, нели сме демократија! хахах
   
 12. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  19.534
  Допаѓања:
  126.107
  Пол:
  Женски
  А тоа ли било? Се мислев нешто за тоа дека е, ама си реков ајде да прашам. Иначе да, во право си неможам да знам. :D

  Tener razon,а сега едно прашање колку години имаш?
   
 13. JustFun

  JustFun Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 септември 2014
  Пораки:
  1.027
  Допаѓања:
  2.769
  Ако утре имаш ќерка и сака на тој начин да заработува пари ќе и кажеш: Браво ќерко, цела на мене си само продолжи така :tmi:
  Тешко твоите.
   
 14. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  19.534
  Допаѓања:
  126.107
  Пол:
  Женски
  Не се размислува од тој аспект и од аспектот на последиците. Битно е да се заработат пари, да се купи, кола, стан, пари итн. Но кога ќе дојде ред да се омажи и некој погледне во нејзиното минато тешко дека некој ќе може да се сноси со тоа. Да не одам понатака, ќе си ќутам попаметно.
   
  На JustFun му/ѝ се допаѓа ова.
 15. Gembird91

  Gembird91 Активен член

  Се зачлени на:
  24 март 2014
  Пораки:
  28
  Допаѓања:
  12
  Никаде не кажав дека јас работам такво нешто или мојата ќерка би работела и би подржал, само коментираме за тоа што станува актуелно, а ова што го кажа е мешање на баби и жаби.
  епа тое е она што најмногу загрижува, се прави тајно, чист пример земи девојкине што се летаат на коли, она не би пробала. и ред други примери што ги гледаме секојдневно.
   
 16. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  19.534
  Допаѓања:
  126.107
  Пол:
  Женски
  Гембирд91 тоа тајно е само збор. Тоа се се дознава. Патем, парите мора да сметка да ти одат така. А сметката мора да биде на твое име. Не се залажувај и не залетувај. Како што кажаа другите членки еден вид на тешка проституција е.
   
 17. JustFun

  JustFun Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 септември 2014
  Пораки:
  1.027
  Допаѓања:
  2.769

  Тие што заработуваат на тој начин за да дојдат до полесна заработка на пари пишај ги како отпишани девојки во иднината. Може и јас некои работи сакам да си купам и да отидам на Хаваи ама за тоа треба најпрвин да се испотам убаво за да дојдам до таму. If u know what I mean.
   
 18. Gembird91

  Gembird91 Активен член

  Се зачлени на:
  24 март 2014
  Пораки:
  28
  Допаѓања:
  12

  Во никој случај не ни сакам да пробам, доволно знам и имам заврсено економски факс, само што овдека не се работи за пари него се оди преку виртуелни валути кој после тоа е префрлаат во сад во оф-шор зони, и на тој начин се вракјаат на твоја сметка во вистински пари, еден вид на пример како некој да ти даде знало а ти смени си го после за пари, и имас чисти пари без потекло и немаш проблеми. разработена им е шемава страшно, јас кога гуглав се изненадив на што не се мислело до детал е разработена.
  Многу нормално, нема поубаво од тоа да си спиес слободно, да не си под стрес, да не се дознае да не те види некој, али има многу што не се замараат едноставно пари и пари само им е битно.
   
 19. GirlRose

  GirlRose Популарен член

  Се зачлени на:
  16 јануари 2014
  Пораки:
  3.121
  Допаѓања:
  16.256
  Според мене ова е тешка проституција.До каде отиде светот па и на камери да се разголуваат.Жално за оние кои се нафатиле на оваа работа
   
 20. Gembird91

  Gembird91 Активен член

  Се зачлени на:
  24 март 2014
  Пораки:
  28
  Допаѓања:
  12
  sekogas eden cekor se pred zakonot, za toa i ja staviv temava da ja debatirame i da si kazeme svoe mislenje, moze nekoj/a ke kaze i iskustvo, i ke ja pokreneme svesnosta ili pak nekoj ke ja svati kako rabota, idealno mesto za brzi pari.