1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Capital Mall

Дискусија во 'Канта' започната од Nana19, 12 декември 2013.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. Nana19

  Nana19 Популарен член

  Се зачлени на:
  1 септември 2012
  Пораки:
  2.141
  Допаѓања:
  2.751
  После сити мол и ново изненадување отварање на нов трговски центар во скопје во Аеродром каде што се најави бутици на многу познати марки како од странскиот така и од домашниот пазар.
  Па тука може да споделуваме новости , промооции и сл што ке се случуваат во КАПИТОЛ МОЛ

  Нов трговски и резеденцијален објект, кој има 62 локала, модерни бутици од познати брендови, ресторан и фаст фуд дел, огромна детска игротека, куглана и места за забава, отворен е во четвртокот во скопската населба Аеродром.
  Трговскиот центар „Капитол мол и резиденс“,се простира на 33.500 метри квадратни, а инвестицијата вредна 30 милиони евра е на домашната компанија Сити Плаза ДОО Скопје.

  „Драго ми е што имам можност да присуствувам на свеченото отворањето на уште еден прекрасен трговски центар во Скопје. Главниот град уште еднаш покажува дека расте во духот на познатите европски метрополи, во кои е чест и престиж да работат повеќе светски брендови и многу успешни компании“рече премиерот Никола Груевски.

  „Од идеја на хартија, за само 18 месеци направиме објект со повеќе намена и разновидни содржини, комплекс кој ќе стане препознаеново место не само за граѓаните на општина Аеродром, туку и за сите кои живеат во Скопје и Македонија. Нашиот Капитол мол и резиденс ќе го направи поквалитетен и поубав животот во градот во целина“, изјави сопственикот Ајдован Адемоски.

  Со отворањето на Капитол мол и резиденс отворени е и над 500 нови работни места од различни дејности

  Првите четири нивоа од 12.500 метри квадратни се наменети за шопинг центар, а 6.000 м2 се одвоени за резиденцијалниот – станбениот дел на горните четири катови. Паркинг просторот е на три нивоа под земја, со вкупна површина од 15.000 м2.

  На изградбата на објектот беа ангажирани над 250 работници, од преку 50 компании (изведувачи и подизведувачи), повеќето од земјава и неколку од странство. /крај/со/мф

  Copyright 2012 makfax Сите права се задржани. Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Мakfax.
   

  Прикачени фајлови:

 2. sadgirl21

  sadgirl21 Форумски идол

  Се зачлени на:
  30 јануари 2013
  Пораки:
  7.339
  Допаѓања:
  8.463
 3. Nana19

  Nana19 Популарен член

  Се зачлени на:
  1 септември 2012
  Пораки:
  2.141
  Допаѓања:
  2.751
  ААХ не видов,нека иде под клуч ова
   
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.